UPORNI AMERIKANAC NAMUČIO NOVAKA Srbin posle velike borbe izborio plasman u treće kolo Australijan opena!

nastavlja pohod ka tituli

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je neugodnog Amerikanca Frensisa Tijafoa 3:1 ( 6:3, 6:7, 7:6, 6:3) u setovima i tako izborio plasman u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije.

Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 30 minuta.

Đoković je dobro počeo meč, poveo je sa 4:1. Tijafo je uspeo da napravi brejk u sedmom gemu i primakne se na 3:4, ali mu je srpski teniser odmah oduzeo servis i poveo sa 5:3, a posle gema na svoj servis poveo je u meču.

Novak Đoković

Teniseri su u drugom setu osvajali gemove na svoje servise pa je odigran taj brejk koji je Tijafo dobio sa 7:3.

Đoković je poveo sa 3:0 u trećem setu, ali je Tijafo uspeo da izjednači na 3:3. Posle toga su obojica bili sigurni prilikom svojih servisa i odigran je taj brejk, koji je prvi teniser sveta dobio sa 7:2.

Đoković je u sedmom gemu četvrtog seta oduzeo servis Amerikancu i poveo sa 4:3. Amerikanac se posle tog gema raspravljao sa sudijom, pošto mu je oduzeo prvi servis, nakon što ga je tokom meča u više navrata opomenuo zbog odugovlačenja.

Prvi teniser sveta je zatim bez problema osvojio gem na svoj servis, a u narednom gemu napravio je brejk, posle dvostruke servis greške Tijafoa na meč lopti i plasirao se u treće kolo.

Đoković će igrati protiv boljeg iz duela američkih tenisera Rajlija Opelke i Tejlora Frica.

4. SET

6:3 - KRAJ! POBEDA NOVAKA!

5:3 - Novak je potvrdio brejk! Sjajan gem srpskog tenisera, bez izgubljenog pona osvaja servis gem i Amerikanac će u narednom servirati za ostanak u meču.

4:3 - BREJK! Đoković oduzima servis Amerikancu! Od 30:0 za Tijafoa, Đoković dolazi do 30:40 i brejk lopte i odmah je iskoristio ukazanu priliku.

3:3 - Gem za Novaka! Srpski teniser rutinski stiže do novog izjednačenja.

2:3 - Ponovo se provukao Amerikanac. Novak je imao 0:30 u ovom gemu, ali uporni Tijafo vezuje četiri poena i stiže do nove prednosti u setu.

2:2 - Novo izjednačenje! Siguran servis gem Novaka!

1:2 - Tijafo uz dosta muke ponovo stiže do prednosti! Bio je Novak na korak od brejka, ali uporni Amerikanac je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije.

1:1 - Siguran servis gem Đokovića! Srbin rutinski stiže do izjednačenja.

0:1 - Ekspresan gem Amerikanca. Bez izgubljenog poena Tijafo stiže do prednosti na startu četvrtog seta.

3. SET

6:6 - Ponovo Amerikanac uz dosta muke dolazi do izjednačenja. Igraće se novi taj-brejk.

6:5 - Novak ponovo u prednosti! Sjajan gem srpskog tenisera! Bez izgubljenog poena osvaja Đoković svoj servis gem.

5:5 - Uz dosta muke Amerikanac stiže do novog izjednačenja. Novak je u desetom gemu propustio dve set lopte.

5:4 - Odličan gem Novaka. Vezao je Srbin pet osvojenih poena u ovom gemu i ponovo stigao do prednosti. Tijafo će servirati za ostanak u setu.

4:4 - Amerikanac siguran. Osvaja Tijafo svoj servis gem i dolazi do izjednačenja.

4:3 - Đoković je prekinuo nalet Amerikanca. Bez izgubljenog poena je dobio servis.

3:3 - Tijafo se potpuno vratio u meč. Novak je ispustio 3:0 i dve vezane brejk lopte za 4:0.

3:2 - Veliki pad u igri Đokovića, koristi to Tijafo i vraća brejk zaostatka.

3:1 - Šteta, Đoković je propustio dve vezane brejk prilike. Novak je do sada imao devet brejk šansi u meču i iskoristio je tri.

3:0 - Silovit start Novaka u trećem setu. Đoković je sa nulom potvrdio brejk. Upisao je nova dva asa.

2:0 - Brejk Đokovića! Iako je bio neizvestan gem, Novak je uspeo u dugoj razmeni posle 20 udaraca da stigne do gema.

1:0 - I u trećem setu Đoković prvi servis gem osvaja bez izgubljenog poena.

2. SET

6:7 - Tijafo osvaja drugi set. Do 3:3 u taj-brejku nije bilo mini brejka, a onda je Amerikanac uzeo poen na servis Đokovića i potom osvojio i naredna tri poena za izjednačenje u sezovima na 1:1. Drugi set je trajao 63 minuta.

6:6 - Taj-brejk rešava drugi set.

5:6 - Tijafo je obezbedio makar taj-brejk. Servis gem je završio novim asom.

5:5 - Težak gem u kome je Đoković napravio dve vezane duple servis greške. Ipak, na kraju je sve ispali na najbolji način po srpskog tenisera.

4:5 - Još jedan dobar gem za Amerikanca. Upisao je deveti as servis i ponovo pobeo u drugom setu.

4:4 - Đoković volej vinerom završava gem u kome je vodio sa 40:30, pa je Tijafo pripretio sa dva vezana poena. Novak ima 18 vinera u meču, jedan više u odnosu na Amerikanca.

3:4 - Veoma težak gem, Tijafo je poveo sa 40:0, Novak stigao do izjednačenja, ali nije imao snage za potpuni preokret.

3:3 - Novak se ponovo u potpunosti revanširao Amerikancu i bez izgubljenog poena dobio gem. Upisao je novi forhend viner.

2:3 - Amerikanac je znatno popravio servis, sa dva vezana asa završio je gem u kome nije izgubio nijedan poen.

2:2 - Devetim asom u meču Đoković prekida neugodan gem u kome je Tijafo imao 15:30.

1:2 - Tijafo je dobio najduži gem u meču. Novak je propustio tri brejk šanse. Amerikanac je dosta rizikovao na servisu i to mu se isplatilo.

1:1 - Đoković se revanširao istom merom i bez izgubljenog poena osvojio prvi gem u drugom setu. Đoković je i u prvom setu u prvom svom servis gemu osvojio sve poene.

0:1 - Tijafo bez izgubljenog poeena na svoj servis otvara drugi set.

1. SET

6:3 - Đoković je u svom stilu, vinerom, završio prvi set koji je trajao 33 minuta.

5:3 - Ribrejk Đokovića! Đoković je ponovo pokazao mentalnu jačinu u trenutku kada je izgubio svoj servis. Novak je iskoristio drugu brejk priliku i ponovo stekao prednost.

4:3 - Tijafo pravi brejk sa nulom i anulira prednost Đokovića.

4:2 - Prvi siguran gem za Tijafoa, Novak nije imao šanse u ovom delu igre.

4:1 - Još jedan prilično lak gem za Novaka. Tijafo je osvojio prvi poen u gemu, a zatim je Novak dobrim servisima osvojio naredne poene i zadržao brejk prednosti.

3:1 - Najlošiji gem za Đokovića od starta meča, Amerikanac se upisuje.

3:0 - Mučio se Novak na svom servisu, Tijafo je imao i prvu brejk loptu u meču, ali se Novak izvukao novim as servisom. Do sada je odservirao pet as servisa.

2:0 - Brejk Đokovića već na startu prvog seta, i to bez izgubljenog poena.

1:0 - Novak je prvi servirao u meču i bez izgubljenog poena osvojio prvi gem. Đoković je odservirao tri asa.

Novak Đoković, Melburn, Australijan open

Novak Đoković drugi put na terene ovogodišnjeg Australijan opena izlazi trećeg dana takmičenja.

Rival najboljem srpskom i svetskom teniseru u drugom kolu je Amerikanac Frensis Tijafo, a meč se igra na "Rod Lejver" areni.

Ovo će Đokoviću biti prvi međusobni susret sa 23-godišnjakom koji je trenutno 64. igrač sveta.

Tijafo je na startu AO bio siguran protiv Italijana Stefana Travalje sa 7:6 (5), 6:2, 6:2 i prvi put u karijeri izborio drugo kolo AO.

Pobednik meča će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča Opelka - Fric.