SRBIJO, DA LI SI SPREMNA ZA NOVI TENISKI SPEKTAKL?! Nole izbacio Beretinija i zakazao VELIKO polufinale sa Rafaelom Nadalom! VIDEO

PARIZ

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se večeras u polufinale Rolan Garosa, nakon što je pobedio Italijana Matea Beretinija sa 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 6:7, 7:5).

Đoković, broj jedan na ATP listi pobedio je ; Italijana, devetog igrača sveta, posle tri sata i 32 minuta igre.

U prvom setu, Đoković je u četvrtom gemu uspeo da oduzme servis protivniku, i tu prednost zadrži do kraja seta i osvoji ga sa 6:3.

Đoković je u drugom setu dva puta napravio brejk, u petom i sedmom gemu, i ubedljivo priveo set kraju 6:2.

U trećem setu, oba tenisera uspela su da sačuvaju svoj servis i pobednik je odlučen u taj-brejku, u kome je Italijan bio sigurniji i rešio ga u svoju korist sa 7:5.

Đoković je u četvrtom setu, u 12 gemu iskoristio treću set i meč loptu, i tako osvojio set sa 7:5 i plasirao se u polufinale.

U polufinalu Đoković če igrati protiv Španca Rafaela Nadala.

1 / 5 Foto: Profimedia

Tok meča:

Četvrti set:

7:5 - Kraj!

6:5 - Nole je perfektno odradio svoj deo posla, pritisak je sada na Italijanu koji servira za ostanak u meču.

5:5 - Italijan pritisak prebacuje na Novaka, Beretini je osvojio gem sa samo jdnim izgubljenim poenom.

5:4 - Perfekta gem za Noleta, sa samo jednim izgubljenim poenom. Sada je na gem od polufinala.

4:4 - Borio se Novak, ali nije uspeo da dođe do brejk šanse.

4:3 - Nije nezgodan pad uticao na igru Đokovića, a to je srpski teniser pokazao već u narednom gemu! Fanastični servisi i novo vođstvo.

3:3 - Nole propustio brejk priliku, idemo dalje.

Meč je nastavljen.

Meč je prekinut, čeka se da publika napusti stadion zbog policijskog časa koji uskoro stupa na snagu u Parizu.

3:2 - Najduži gem u ovo mestu. Nije Italijan imao brejk priliku, ali je propisno manučio Novaka koga je servis na kraju ipak poslušao kada je to bilo najpotrebnije.

2:2 - Nepogrešiv je Italijan u ovom setu, došao je do novog gema bez izgubljenog poena.

2:1 - Deluje Novak rešeno da završi posao već u četvrtom setu nakon što mu je Beretini zapretio u prvom gemu, Đoković je sada bio izuzetno siguran!

1:1 - Bilo je opasno po Beretinija! Poveo je Novak sa 30:15, ali je Beretini uspeo da se vrati!

1:0 - Razigrao se Beretini, pretio Novaku, imao čak i "đus" u rukama, ali je uspeo Đoković da se "otrezni" i povede u četvrtom setu!

Treći set:

6:7 - Italijan je slavio u taj-brejku sa 7:5, idemo u četvrti set...

6:6 - Nole je potpuno siguran, došao je do novog gema bez izgubljenog poena. Idemo u taj brejk.

5:6 - Italijan se ne predaje u ovom setu, želi da se meč nastavi. Deluje da idemo u taj brejk.

5:5 - Perfektan gem za Nokava, bez izgubljenog poena. Da li je vreme za brejk?

4:5 - Izvukao se Italijan. Imao je Nole brejk priliku u ovom gemu, ali kada je to bilo najpotrebnije Beretini je dodao gas i pritisak prebacio na Novaka koji sada servira za ostanak u setu.

4:4 - Nole vraća istom merom. Sa jednim izgubljenim poenom dolazi do novog gema.

3:4 - Italijan se dobro drži u ovom setu. Sa samo jednim izgubljenim poenom Beretini dolazi do gema. Zanimljivo, do sada nije bilo brejk šanse u ovom setu.

2:3 - Siguran je još jednom bio Beretini na svom servisu, pritisak je ponovo na Novakovoj strani!

2:2 - Pretio je Beretini na Novakovom servisu nakon dugo vremena, ali je još jednom Đoković spasio brejk lopte!

1:2 - Italijan lako dolazi do gema, Nole još uvek nije zapretio Italiju, pitanje je trenutka, verujemo.

1:1 - Perfektan gem za Noleta koji je do prvog gema u trećem setu došao bez izgubljenog poena.

0:1 - Prekida Beretini Novakovu seriju od pet vezanih gemova!

Drugi set:

6:2 - Gotov je i drugi set, Novak je na pragu polufinala!

5:2 - BREJK! Nole je iskoristio i drugu brejk šansu u ovom setu, tačnije prvu u ovom gemu i došao je do

4:2 - Najduži gem u drugom setu. Nije Italijan imao brejk prilike, ali Nole se proposno namučio. Ipak, uspeo je Đoković da sačuva svoj servis i da potvrdi brejk iz prošlog gema.

3:2 - BREJK! Nole je iskoristio prvu brejk šansu u drugom setu i dolazi do nove prednosti. Italijan je u ovom gemu osvoji samo poen. Kakava dominacija Novaka.

Novak Đoković, Mateo Beretini

2:2 - Ponovo "nula" na kontu Beretinija kada Đoković servira, razigrao se Novak sada i pogađa sve kada ima početni udarac!

1:2 - Siguran je i Italijan na svoj servis. Obojica su na nivou u drugom setu. Bez brejk prilike u drugom setu, za razliku od prvog seta gde ih je bilo pregršt.

1:1 - Perfektan gem za Noleta, bez izgubljenog poena.

0:1 - Prvi gem u drugom setu osvaja Italijan koji je bio prilično siguran na svoj servis.

Prvi set:

6:3 - Nole bez izgubljenog poena u ovom gemu dolazi do seta prednosti.

5:3 - Posle dosta borbe Italijan dolazi do gema, sada Nole servira za vođstvo u setovima.

5:2 - Propustio je Italijan novu brejk loptu, Nole je sačuvao servis i ostao na gem od prvog seta.

4:2 - Posle duže vremena Italijan dolazi do gema. Imao je Nole 30:30, ali onda je Beretini dodao gas i stigao do gema.

4:1 - Najduži gem do sada. Nije Italijan imao brejk šansu u ovom gemu ali je propisno namučio Novaka koji je na kraju uspeo da sačuva svoj servis i potvrdi brejk iz prethodnog gema. Sada je Nole na dva gema od prvog seta.

3:1 - BREJK! Nole je iskoristio drugu brejk loptu u ovom gemu i došao do prednost. Delovalo je da je Italijan bolje ušao u meč, ali ipak prvi brejk pravi Nole.

2:1 - Ponovo drama na Noletov servis, ali izvikao se Đoković koji je spasao još jednu brejk loptu. Italijan je dosta opasniji na startu meča.

1:1 - Italijan je siguran na svoj servis i sa samo jednim izgubljenim poenom dolazi do prvog gema na meču!

1:0 - Drama već u prvom gemu. Imao je Utalijan brejk priliku, ali Nole se izvukao i sačuvao svoj servis.

Meč je počeo!

Posle duela sa Lorencom Musetijem u osmini finala, Novaku će rival biti još jedan italijanski teniser.

Đoković i Beretini sastali su se jednom do sada i tada je Nole slavio ubedljivo (6:2, 6:1), u grupnoj fazi Završnog Mastersa u Londonu 2019. godine.

Đoković je u dosadašnjem delu Rolan Garosa izbacio Sandgrena, Kuevasa i Berankisa.

Beretini je na putu do četvrtfinala bio bolji od Danijela, Korije i Kvona, dok mu je meč osmine finala zbog povrede predao Rodžer Federer.

Meč Đokovića i Beretinija zakazan je za 20 časova.

Bolji iz ovog meča odmeriće snage u polufinalu sa Rafom Nadalom koji je danas bio bolji od Dijega Švarcmana posle četiri seta (3:1).