RAFA ČEKA NOVAKA! Nadal POČISTIO Švarcmana za polufinale Rolan Garosa!

atp

Treći teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske pošto je danas pobedio Argentinca Dijega Švarcmana sa 6:3, 4:6, 6:4, 6:0.Nadal je do pobede nad 10. igračem sveta došao za dva sata i 48 minuta igre.

Španski teniser je u prvom setu brejk napravio u šestom gemu, ali je Švarcman odmah uzvratio ribrejkom.

Ipak Nadal u narednom gemu koristi četvrt brejk loptu, da bi zatim iskoristio svoju drugu set loptu.

Rafael Nadal

Drugi set bolje je počeo Argentinac, koji je poveo 3:0, ali je Nadal ubrzo došao do izjednačenja (3:3).

Brejka u nastavku nije bilo sve do desetog gema, kada je prvu set loptu iskoristio Švarcman.

U trećem setu Nadal je ključni brejk napravio u devetom gemu, da bi zatim u narednom setu napravio tri brejka i iskoristio prvu meč loptu.

Nadal je gubitkom drugog seta ostao bez mogućnosti da obori rekord Švedjanina Bjorna Bjorga, koji je u periodu od 1979. do 1981. godine osvojio 41 uzastopni set na Rolan Garosu.

Novak Đoković

Španski teniser stao je na 36 uzastopnih setova od finala 2019. godine, a prethodni lični rekord od 37 uzastopnih setova prekinuo je takodje Švarcman, 2018. godine.

U polufinalu Nadal, koji je do sada 13 puta osvojio Rolan Garos, igraće protiv pobednika meča u kojem se kasnije danas sastaju prvi teniser sveta Novak Djoković i Italijan Mateo Beretini.