TREĆA TITULA ZA POLJAKA OVE GODINE: Hurkač savladao Karenja Bustu i osvojio turnir u Mecu

ATP

Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je titulu na turniru u Mecu pošto je danas pobedio Španca Pabla Karenja Bustu sa 7:6, 6:3.

Hurkač, 13. igrač sveta je aktuelnog osvajača bronzane medalje na Olimpijskim igrama, pobedio za sat i 22 minuta.

U prvom setu 16. igrač na ATP listi je prvi došao do brejka u trećem gemu, ali je Hurkač uspeo da u osmom gemu izjednači, i da kasnije u taj-brejku (7:2) osvoji set.

Tokom drugog seta vidjena su četiri brejka, od kojih je tri napravio poljski igrač, kojem je ovo četvrta titula u karijeri.

Hurkač je ove godine osvojio titule u Delari Biču, i masters u Majamiju.