RUD U POLUFINALU: Norvežanin posle drame slomio Frica i osigurao prolaz dalje u Torinu

završni turnir

Četvrti teniser sveta Norvežanin Kasper Rud pobedio je večeras Amerikanca Tejlora Frica sa 2:1 po setovima 6:3, 4:6, 7:6, u meču drugog kola Zelene grupe završnog turnira u Torinu i tako obezbedio plasman u polufinale.

Rud je do pobede nad devetim igračem na ATP listi stigao posle dva sata i 14 minuta igre.

Rud je do vođstva u setovima došao zahvaljujući brejku u drugom gemu.

Tejlor je u 10. gemu drugog seta iskoristio prvu brejk i set loptu i stigao do izjednačenja.

U trećem setu, oba tenisera su bila sigurna na svom servisu, pa se pobednik odlučivao u taj-brejku, u kom je posle velike borbe slavio Rud sa 8:6.

Rud je zabeležio dve pobede u prva dva kola, a Tejlor je upisao po jednu pobedu i poraz.

Ranije danas, u istoj grupi, Kanadjanin Feliks Ože-Alijasim je savladao Španca Rafaela Nadala sa 2:0.

U narednom kolu, Rud će igrati protiv Nadala, a Tejlor će se sastati sa Ože-Alijasimom.