NOVAKOVA SJAJNA GENERALKA PRED VIMBLDON: Đoković savladao Tijafoa

Provera

Najbolji srpski teniser Novak Đoković napravio je dobru uvertiru za Vimbldon.

Đoković je u egzibiciji u Harlingemu savladao Frensisa Tijafoa sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 10:7.

Iako egzibicioni meč, sa dosta opuštenih momenata, treba reći da je ovo generalna proba Novaka pred pokušaj da odbrani krunu na Ol Ingland klubu, ujedno time osvoji 24. grend slem titulu.

Novak je poveo sa 3:0 u prvom setu i stečenu prednost uskoro pretvorio u osvojeni set rezultatom 6:3. Bio je to period igre u kome je Novak dobro servirao i nije dao rivalu šansu da ugrozi njegov servis.

Drugačija slika je viđena u drugom setu. Sada je Tijafo bio taj koji je bolje servirao. Ipak, teniseri su držali svoj servis sve do osmog gema, kada je Tijafo napravio brejk. Poveo je sa 5:3, a u narednom gemu odservirao za set.

Treći, odlučujući set, igrao se do deset poena. Teniseri su bili izjednačeni na promenama strana, na 3:3 i 6:6, a ključan je bio mini-brejk Đokovića za 8:6. Srpski as je ubrzo stigao do desetog poena i konačne pobede.

ĐOKOVIĆ - TIJAFO 6:3, 3:6, 10:7

3. SET

Treći set se igra do 10 poena.

Đoković je otvorio ovaj deo sa 2:0, ali je Tijafo stigao do 2:2.

Na 3:3 teniseri su promenili strane.

Pri rezultatu 5:5 videli smo jedan od najlepših poena u meču, a pripao je Tijafou. Novak ga je lobovao, međutim Frensis se sjajno izvukao i paralelom stigao do poena.

Teniseri su na 6:6 ponovo promenili strane.

Sjajnom skraćenom lopticom Novak je napravio mini-brejk za 8:6.

Gotovo je, Novak je prvi stigao do 10 poena i time pobede u odlučujućem setu.

2. SET

3:6 - Tijafo je uspešno priveo set kraju.

3:5 - Brejk pravo niotkuda. Amerikanac je oduzeo servis Đokoviću u najbitnijem trenutku.

3:4 - Nastavlja se u istom ritmu.

3:3 - Svaki teniser relativno lako dobija svoje servis gemove.

2:3 - Igra se brzo u središnjici drugog seta.

2:2 - Konačno jedan miran gem za Đokovića.

1:2 - Tijafo bolje servira na startu drugog seta.

1:1 - Namučio se Novak za izjednačenje. Tijafo je imao dve vezane brejk lopte, ali se Novak vratio iz ponora.

0:1 - Tijafoe je prvi servirao u drugom setu. Novak je stigao do brejk lopte, ali nije uspeo da je iskoristi.

Novak Đoković

1. SET

6:3 - Đoković lako osvaja prvi set.

5:3 - Đoković je propustio set loptu na servis rivala. Tijafo je vezao tri dobra servisa i smanjio rezultat u prvom setu.

5:2 - Tijafo gotovo i da ne pruža otpor na servis Novaka.

4:2 - Najduži gem u meču pripao je Amerikancu.

4:1 - Novak je neumoljiv, ubedljiv na svojim servisima.

3:1 - Ovacije za Tijafoa koji je dobio prvi gem. Publika želi više neizvesnosti u meču.

3:0 - Đoković je lako potvrdio brejk protiv Amerikanca

2:0 - Sjajan uvod Novaka u meč, odmah je napravio brejk. Tijafo je osvojio samo jedan poen na svoj servis.

1:0 - Đoković je prvi servirao i poveo sa 1:0.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra protiv Frensisa Tijafoa egzibicioni meč u Harlingemu.

Iako se radi o egzibiciji, ovaj meč će svakako poslužiti Novaku da se što bolje pripremi za predstojeći Vimbldon.