KRAJ ZA BOJANU: Jovanovski eliminisana u drugom kolu

Kirsten Flipkens bila bolja

Flipkens je nadigrala Bojanu Jovanovski s 6:4, 6:4

LONDON - Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u treće kolo trećeg gren slem turnira sezone, Vimbldona.Jovanovski je u drugom kolu poražena od Belgijanke Kirsten Flipkens rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4. Ovo je bio četvrti međusobni duel srpske i belgijske teniserke, a treći trijumf Flipkens, koja se trenutno nalazi na 20. mestu WTA liste.Meč je počeo sa tri vezana brejka, ali je Flipkens napravila dva i povela je sa 3:1. U nastavku seta nije bilo brejkova, a Belgijanka je povela sa 1:0 dobivši ovaj deo meča 6:4.Belgijanka je dobila prva dva gema u drugom setu. Flipkens je u nastavku meča držala prednost, a u sedmom gemu propustila je nekoliko brejk šansi da povede sa 5:2. Belgijanka je vodila 4:3, a Bojana je propustila nekoliko prilika da napravi brejk. Flipkens je povela 5:3, a onda je mirnom igrom privela meč kraju i drugi set dobila s 6:4.Belgijanka će u narednom kolu igrati sa Vesnom Dolonc koja je nadigrala Jelenu Janković 7:5, 6:2.