Mario Berišić nije uhapšen, protiv njega nije u toku nikakav krivični postupak ni u Hrvatskoj, ni u EU ni u Srbiji!
Povodom teksta koji je izašao na portalu Kurira, a u vezi navodnog hapšenja Maria Berišića, državljanina Hrvatske, njegovi advokati poslali su odgovor na informaciju:
- Naša stranka (Mario Berišić) se na dan objave ovog Zahteva za zaštitu prava privatnosti i ispravku netacnih informacija, odnosno na dan objave netačnih informacija na Vašem portalu i moguće u štampanim izdanjima Kurira nalazi na podrucju Republike Hrvatske. Protiv naše stranke nije u toku nikakav krivični postupak bilo pred telima u Republici Hrvatskoj, drugim državama Evropske unije, pa tako ni u Republici Srbiji. Naša stranka nije uhapšena niti protiv nje egzistira bilo kakav nalog za hapšenje po bilo kojoj osnovi.
Redakcija Kurira obrisala je sporni tekst, jer je došlo do zamene identiteta. Naime, u Srbiji je pre nekoliko dana uhapšen čovek iz Hrvatske pod istim imenom i prezimenom, koji je verenik srpske pevačice Milice Todorović. U medijima se pojavila i informacija da je uhapšeni Mario bio svojevremeno i u vezi sa poznatom pevačicom iz Hrvatske i objavljena je njihova zajednička fotogtafija. Ispostavilo se da se ne radi o istom Mariu Berišiću. Postoji Mario Berišic, državljanin Hrvatske koji je uhapšen u Beogradu, ali i Mario Berišic takode državljanin Hrvatske koji nema veze sa ovim slučajem.
Izvinjavamo se Mariu Barišicu, zbog ovog nenamernog propusta.