15 TROJKI: Makabi izrešetao Zvezdu!

Drugi poraz crveno-belih u Evroligi

Košarkaši Makabija su pobedili Zvezdu s 96:82, a do trijumfa stigli su zahvaljujući odličnom šutu za tri poena

TEL AVIV - Košarkaši Makabija pobedili su u Tel Avivu ekipu Crvene zvezde 96:82 (21:14, 22:18, 30:23, 23:26) u meču drugog kola grupe D Evrolige.Makabi je do prve pobede u sezoni stigao posle dobre igre u napadu i fantastičnog šuta za tri poena. Crveno-beli su loše igrali u odbrani i zasluženo su doživeli drugi poraz u Evroligi. Makabi je pogodio 15 trojki iz 28 pokušaja.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Devin Smit sa 17 poena, dok je Džo Ingls dodao 16. U ekipi Crvene zvezde istakli su se Boban Marjanović sa 20 poena i Jaka Blažič sa 17.Lokomotiva je ranije danas pobedila Lietuvos Ritas 68:53, dok će u petak igrati Panatinaikos i Laboral Kuča.Crvena zvezda će u narednom kolu, 1. novembra na svom terenu dočekati slavni Panatinaikos, dok će Makabi gostovati Lokomotivi.Zvezda je držala "priključak" u prvoj polovini prve četvrtine, ali je Makabi serijom trojki dobio ovaj deo meča s 21:14. Makabi je početkom druge četvrtine prvi put došao do dvocifrene prednosti kada je poveo sa 30:20. Zvezda je nedugo posle toga napravila seriju od 10:2 i prišla na 35:32, ali su domaći uzvratili serijom od 8:0, tako da je Makabi prvih 20 minuta rešio u svoju korist s 43:32. Makabi je zaigrao angažovanije početkom drugog poluvremena i poveo 55:36, a Zvezda je prvim trojkama Simonovića smanjila prednost domaćih. Crveno-beli su do kraja treće četvrtine smanjili prednost rivala na 61:48. Međutim, Makabi je početkom poslednjeg dela meča stigao do rekordnih 26 poena prednosti, 84:58. Zvezda je zaigrala bolje u finišu meča i uspela je da ublaži prednost Makabija, koji je na kraju slavio s 96:82.TOK UTAKMICE

Zvezda je na 80 sekundi pre kraja meča napravila novu seriju od 10:3 za minus 11 (89:78). Međutim, Makabi je rutinskom igrom meč priveo kraju i zasluženo je stigao do pobede.

Makabi je nastavio sa odličnom igrom i u poslednjoj četvrtini, a u 33. minutu bilo je 82:58 za izraelski klub. Zvezda je zaigrala angažovanije i u 36. minutu smanjila serijom 10:4 na 86:68 za Makabi. IV četvrtinaZvezda je uspela da smanji na početku treće četvrtine vođstvo domaćina na 43:34, ali je potom usledila serija trojki igrača Makabija za 51:34. Potom su domaći poveli i sa 19 poena prednosti. Zvezda je uspela trojkama da smanji na 13 (64:51). Međutim, domaći su zaigrali angažovanije u finišu treće četvrtine i ponovo trojkama došli do plus 17 (73:56).

III četvrtinaUsledila je potom serija Crvene zvezde od 12:5 za smanjenje vođstva domaćih na 35:32. Usledila je potom serija od plus osam za izraelskog šampiona, koji je rezultatom 43:32 otišao na poluvreme.

Makabi je nastavio u istom rtimu i u drugoj četvrtini, a domaći su držali prednost od osam do 10 poena pre svega zahvaljujući šutu za tri poena. Makabi je u 14. minutu imao najveću prednost od dva 10 poena (30:20).

II četvrtina

Domaći su zahvaljujući trojkama u osmom minutu došli do velike prednosti od 21:12. Do kraja prve četvrtine obe ekipe nisu iskoristile po nekoliko napada, a Makabi je ovaj deo meča dobio s 21:14.

Zvezda je povela s 2:0, ali je Makabi s dve trojke preokrenuo na 6:2. Zvezda je uspela da izjednači, a Makabi je u petom minutu poveo s 11:6.

Za Makabi od početka igraju: Ohajon, Ingls, Hikman, Smit i Džejms. Za Zvezdu su startovali: Nelson, Blažič, Šilb, Simonović i Marjanović.I četvrtina

Ubedljiva pobeda Reala Real je u grupi B na svom terenu pobedio Bamberg s 98:58, dok je Armani bio bolji od Žalgirisa 82:75. U petak će igrati Strazbur - Efes.Olimpijakos je u gostima nadigrao Galatasaraj s 78:67, dok će u petak igrati Bajern - Montepaski i Unikaha - Stelmet.Mečevi u grupi A biće odigrani u petak, a sastaće se CSKA - Budiveljnik, Partizan - Nanter i Fenerbahče - Barselona.