ZVEZDA ISPUSTILA PLUS 15: PAO posle produžetka odneo pobedu iz Beograda!

Crveno-beli i dalje bez pobede u Evroligi

Panatinaikos je posle produžetka pobedio Crvenu zvezdu s 90:86 u treećem kolu grupe A Evrolige
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Panatinaikosa posle produžetka rezultatom 90:86 (22:26, 11:22,15:8, 26:18, 16:12) u meču trećeg kola grupe D Evrolige.Meč je u regularnom delu završen 74:74.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikos Papas sa 24 poena, dok je Jonas Maciulis dodao 16. Kod domaćih, istakao se Blejk Šilb sa 19 poena, dok je Čarls Dženkins dodao 17. Jaka Blažič je postigao 14.Crvena zvezda je neuspehom protiv Panatinaikosa zabeležila i treći poraz u Evroligi, dok je Panatinaikos ostvario drugu pobedu. Zvezda je na poluvremenu vodila sa 15 poena razlike, ali je Panatinaikos u drugom zaigrao bolje, smanjio prednost, da bi pred kraj regularnog dela poveo. Domaći tim je do produžetka doveo Šilb 10 sekundi pre kraja, ali je grčki tim u nastavku pre svega zahvaljujući iskustvu stigao do pobede. Zvezda sledeće nedelje ide u goste Laboral Kući, a Panatinaikos dočekuje Lokomotivu Kubanj.

Brose Basket je u grupi B na svom terenu pobedio Efes s 88:86, dok je Real bio bolji od Armanija 93:74. Stelmet je u grupi C na svom terenu pobedio Montepaski s 73:65.

Gosti su u produžetku pogodili dve trojke, ali su Dženkins i Katić uspeli da pogode ispod koša. PAO je poveo s 80:78, a Simonović je napravio faul u napadu.

Produžetak

Šilb je uspeo 10,7 sekundi pre kraja trojkom da donese izjednačenje Zvezdi (74:74). Panatinaikos je imao napad, ali Dijamantidis nije uspeo da pogodi. U preostale dve sekunde Zvezda nije iskoristila napad i ušlo se u produžetke.Grčki klub je na oko 80 sekundi pre kraja poveo s 71:67. Radenović je potom sa linije slobodnih bacanja pogodio za 71:69. Dijamantidis je pogodio jedno bacanje za 72:69, a onda u narednom napadu Blažič nije bio precizan za tri poena.PAO je na 3,5 minuta pre kraja utakmice došao na minus 4 (64:60). Crvena zvezda je potom počela da greši što su gosti iskoristili i uspeli da dođu do svoje igre. Usledila je potom serija gostiju od 9:3. Gosti su na minut i 33 sekunde poveo s 69:67.

Zvezda je ušla sigurno u poslednju četvrtinu i držala prednost od 10 do 12 poena, ali su gosti u 33. minutu poenima Bramosa stigli na minus devet (62:53). Igralo se potom poen za poen, a u 35. minutu bilo je 64:57 za Zvezdu.IV četvrtinaZvezda je u trećoj četvrtini postigla prvi poen preko Radenovića u 25. minutu za 50:45. Usledila je serija od 6:1 za vođstvo domaćih 56:46. Do kraja treće četvrtine gosti su postigli još dva poena za vođstvo Zvezde od 56:48.Gosti su bolje ušli u treću četvrtinu, a Zvezda nije uspela da postigne poen u prva četiri minuta treće četvrtine. PAO je napravio seriju 12:0 za smanjenje vođstva (48:45).III četvrtina

Zvezda trojkama Simonovića i Blažića na dva minuta pre kraja druge četvrtine dolazi do plus 13 (46:33). Do kraja druge četvrtine Zvezda je uspela da uveća prednost na plus 15 (48:33).

Zvezda je na početku druge četvrtine povela s 28:22, ali je PAO uzvratio trojkom za 28:25. Usledila je serija Zvezde od 4:0 u 13. minutu za vođstvo domaćih (32:25). Zvezda pod košem pravi razliku iako Grci nisu u bonusu. Domaći su u 16. minutu imali plus osam (38:30).

II četvrtina

Zvezda je u sedmom minutu povela s 16:13. Dženkins briljira, a Zvezda ima plus 4 (19:15). Zvezda je dobrom igrom pre svega u odbrani dobila prvu četvrtinu s 26:22.

Obe ekipe su ušle sigurno u meč, a prve poene na meču postigli su gosti. Igralo se poen za pone, a u 4. minutu bilo je 6:6. Usledila je serija Grka od 5:0, ali je Blažič trojkom vratio Zvezdu u igru.

I četvrtina

Pionir je pun. U hali ima oko 8.000 gledalaca. Igrači se nalaze na zagrevanju, a domači navijači su žestoko izvređali goste po izlasku na teren. Na udaru navijača našli su se bivši igrači Partizana, sada članovi Panatinaikosa Stefon Lazme i Džejms Gist, dok je aplauz prilikom zagrevanja dobio Vladimir Janković, sin pokojnog Bobana Jankovića, nekadašnjeg košarkaša Crvene zvezde i Panioniosa. On je od beogradskog kluba dobio dres na poklon.