USIJAO SE ASFALT U ZAGREBU, POČEO DRIFT ŠAMPIONAT: Hrvatski navijači skandirali srpskom vozaču, naš as Nikola Ilić trijumfovao!

vrhunska atmosfera

Auto -

Nastavak šamionata zakazan za Čačak 21. i 22. maja

Staze su uzavrele na Balkanu, počeo je regionalni drift šampionat!

Prošlog vikenda u Zagrebu, na stazi Mičevec vožena je prva trka u hrvatskom šampionatu u driftu (CDC). Na takmičenju je učestvovalo 37 takmičara iz Italije, Slovenije i Hrvatske, a naš predstavnik bio je Nikola Ilić sa svojim timom i nakon dramatičnih borbi uspeo je da osvoji prvo mesto!

Pred 8.000 posetilaca, uz veliku podršku hrvatskih, da, dobro ste pročitali, hrvatskih navijača, njegov tim, a pre svih Damir Ilić Šinđi je uspeo da otkloni kvarove na diferencijalu i sistemu za upravljanje, nakon sudara sa drugim vozačima u borbama i tako pomogne da se naš šampion popne na podijum.

Nikola Ilić, Nikola Ilić Debeli, Drift, Zagreb, CDC, SDC

Subota je bio dan rezervisan za trening i nakon nekoliko vožnji naš drifter je savladao stazu, a svakom kasnijom vožnjom, bio je sve bolji i sigurniji.

U nedelju popodne vožene su kvalifikacije, u kojima Ilić zauzima 1. mesto. Nakon kvalifikacija, usledili su dueli, odnosno twin drift.

Nikola Ilić, Nikola Ilić Debeli, Drift, Zagreb, CDC, SDC, Adrian Petričević

Uslovi za trku su bili izvanredni, problem su predstavljali samo kvarovi nakon sudara, na nisanu 200 SX 2JZ od 450ks, aktuelnog prvaka Srbije u ovoj auto disciplini. Nikola je vozio sigurno trku za trkom i uspeo je da eliminiše sve protivnike do finala, u kome je nakon nekoliko ponavljanja pobedio i motivisanog hrvatskog vozača Marka Brdoka.

1 / 13 Foto: Mladen Lamešić

Treće mesto zauzeo je Kristofer Bohm iz Austrije. Ostaje da kažemo da su trke u Hrvatskoj bile uzbudljive i neizvesne, a da je ipak na njima najveća zvezda bio poznati jutjuber Adrijan Petričević Adri.

Sledeća dift trka na kojoj vozi Nikola Ilić, vozi za dva vikenda u Srbiji, na stazi u Čačku 21. i 22.maja. Ilić odlično odlično poznaje ovu stazu. auto i tim su spremni, ostaje samo da vidimo da li će ponoviti istorijski uspeh iz Hrvatske nastaviti da pobeđuje a kako su svoj dolazak najavili brojni vozači iz regiona, neće mu biti lako.