REŠENA MISTERIJA HOLIVUDA: Kako su nas godinama pravili budalama!
Foto: AP

Beauty Work

REŠENA MISTERIJA HOLIVUDA: Kako su nas godinama pravili budalama!

Pop kultura -
Stručnjaci satima popravljaju izgled na filmu, korigiraju sliku u pokretu, ulepšavaju kožu, kosu, zube, uklanjaju nepravilnosti, poput bora, suvišnih kilograma, pora i sličnog

Svima je dobro poznato da se svetske zvezde ulepšavaju plastičnom hirurgijom, da je šminka njihov najveći saveznik, da kreatori kampanja koriste brojne trikove fotografisanjam, ali u svemu tome ima još jedan trik. Portal "Mashable" otkrio je o čemu se radi.

U pitanju je posebna digitalna obrada snimaka u postprodukciji. Tehnika se zove "Beauty Work" i radi s filmom ono što fotošop u obradi fotografija. Ova tehnika poznate ličnosti menja do neprepoznatljivosti. Stručnjaci satima popravljaju izgled na filmu, korigiraju sliku u pokretu, ulepšavaju kožu, kosu, zube, uklanjaju nepravilnosti, poput bora, suvišnih kilograma, pora i sličnog.

"Svi su ulepšani. Ponekad jer tako žele oni sami, a ponekad jer uloga to zaheva. Kad starija glumica igra ulogu tinejdžerke, ili kad Bred Pit igra Bendžamina Batona, odnosno i mladića i starca, ova tehnika se koristi", objasnio je Klaus Hansen, koji je progovorio o ovoj posebnoj tehnici.

On je dodao da je važno da se tehnika u potpunosti razotkrije jer na mlade veoma utiču savršene slike poznatih, i to na negativan način jer se savršen, lažan izgled nameće kao standard.

"Ponekad čak glavu glumca stavljamo na drugo Telo, koje je lepše, mišićavije- dodao je Hansen. Tehnika je veoma skupa, košta i do 2.500 dolara po kadru. Cena programa kojima se obrađuje video snimak kreće se oko 50.000 dolara, a dodatni potrebni uređaji koštaju i po 10.000 dolara.

"Ako morate da obrađujete glumca (ili glumicu koji je imao buran vikend, to je veoma težak posao. I jako dugotrajan, ispričao je Hansen koji je u ovom poslu od kasnih devedesetih kad je obrađivao muzičke spotove. Kompanija "Lola Visual Effects" prva je 2004. počela da koristi ovu tehniku na filmu, i tehnika se brzo razvijala. I ne primenjuje se samo na glumce.

"Ako u filmskoj sceni osoba razgovara telefonom, ne treba samo osoba da izgledabolje. I telefon treba da izgleda isto", otkrio je Hansen. Većina glumaca prihvata ovu tehniku, ali ima i onih koji je odbijaju, poput Kire Najtli i Lene Duhman.

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track