(KURIR TV) REMI VELIKE NADE CRVENO-BELIH: Zvezda propustila priliku da sruši CSKA u paklu Marakane

REVANŠ ZA 8 DANA U MOSKVI

Fudbaleri Crvene zvezde i moskovskog CSKA odigrali su na stadionu "Rajko Mitić" bez golova prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope.

Učesnik osmine finala biće odlučen posle moskovskog revanša sledeće srede, 21. februara.

Crveno-beli i njihovi navijači imaju za čim da žale posle večerašnje "nule". Zvezda je protiv renomiranog rivala stvorila četiri, pet velikih šansi, doduše nije ih iskoristila, dok "armejcima" nije dozvolila da naprave nijednu priliku iz kategorije stoprocentnih.

Jesu gosti delovali opasnije u uvodu, a kada je Vitinjo zapretio već u desetom minutu, "Delije" su se zabrinule. Međutim, ispostavilo se da za to nisu imali razloga.

Benov slobodnjak u 20. minutu, kada je lopta prohujala preko gola, bila je samo najava sve opasnijih napada domaćina.

Najbolju šansu na meču imao je Nemanja Radonjić u 35. minutu. Iskoristio je veliku grešku igrača CSKA i uzeo im loptu, krenuo sam ka Akinfejevu, ali je sa 15-ak metara šutirao pravo u golmana gostiju.

U nastavku je Demijan Le Talek pucao iz prve kada je ostao sam pred golmanom ruske reprezentacije, koji je fantastično reagovao, a do kraja su El Farid Ben, Nenad Krstičić i Aleksandar Pešić pokušavali iz neposredne blizine udarcima glavom, ali nijednom lopta nije išla u okvir gola.

1 / 3 Foto: Dado Đilas

Kada se podvuče crta, crveno-beli će žaliti za propuštenim prilikama, ali će na revanš ići sa svešću da mogu da se nose i čak budu bliži pobedi u duelu sa moskovskom "armijom".

Trener Zvezde Vladan Milojević ipak nije mogao da računa na nedovoljno oporavljenog Ričmonda Boaćija, ali je ukazao šansu Benu da debituje. Novajlija iz Olimpijakosa je večeras nagovestio da će biti istinsko pojačanje.

Utakmicu je sa tribina "Marakane" pratilo 35.642 gledalaca.

"Delije" su sve vreme pružale veliku podršku crveno-belima, dok je goste bodrilo oko 200 navijača.

U svakom slučaju, crveno-beli su ispisali novu stranicu klupske istorije, jer im je ovaj meč bio prvi u prolećnom delu sezone u Evropi posle 26 godina.

1 / 13 Foto: Dado Đilas

KRAJ!

79. minut - JOŠ JEDNA ŠANSA za ZVEZDU! Ponovo posle centaršuta sa desene strane, ovaj put Pešić nije bio precizan.

78. minut - Prva izmena! Srnić je zamenio Radonjića.

76. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ben je centrirao, a Krstičić iz dobre pozicije glavom poslao loptu pored gola.

67. minut - Posle greške Savića, trojica igrača CSKA su krenuli u kontru "tri na jedan" na Le Taleka, ali je Musa pogrešio i Francuz je otklonio opasnost.

60. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Posle centaršuta sa leve strane na loptu su išla dvojica igrača crveno-belih, Ben je šutirao glavom, a Rodić mu je zasmetao.

Zvaničan podatak - na tribimaa je 35.642 gledalaca!

51. minut - Dobar šut Golovina sa distance, siguran je Borjan.

49. minut - VELIKA ŠANSA za ZVEZDU! Dugu loptu u šesnaestercu "armejaca" Le Talek je poslao iz prve ka golu, ali je Akinfejev odlično intervenisao.

47. minut - Navijači CSKA napravili su veliku bakljadu, a dim je prekrio ceo teren.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u sastavima nema. Sneg i dalje pada.

1 / 4 Foto: Dado Đilas

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0!

45. minut - Kučajev je pokušao da iznenadi Borjana sa krilne pozicije, ali je lopta otišla preko gola.

42. minut - Odlučio se Musa na šut sa više od 20 metara - visoko preko gola.

35. minut - VELIKA ŠANSA za ZVEZDU! Veliku grešku igrača CSKA iskoristio je Radonjić da im uzme loptu, krenuo je sam ka Akinfejevu, ali je sa 15-ak metara šutirao pravo u golmana gostiju.

32. minut - Delovalo je kao preteći napad Zvezde, navijači su "pojačali" huk, ali je signalizirana ofsajd pozicija Bena.

30. minut - "Armejci" su izvršili pritisak u poslednjih nekoliko minuta, ali nije bilo pretnje po Borjanov gol. Gosti su u dosadašnjem toku meča izveli pet kornera, a domaćini jedan.

27. minut - Iz gužve pred golom CSKA nije se izrodila opasnost, ali je odmah "sevnula" kontra gostiju, Golovin je tukao iz povoljne pozicije, ali dobio samo korner.

23. minut - Golovin ne igra u revanšu! On je drugi igrač CSKA koji je večeras "požuteo", posle Vasilija Berezuckog.

22. minut - Kontra Zvezde i pokušaj Radonjića.

20. minut - BEN IZMAMIO UZDAHE DELIJA! Ben se izborio za prekršaj, a onda izveo slobodan udarac, sa 17, 18 metara, a lopta je prohujala preko prečke.

16. minut - Sudija Račkovski je dosudio korner za goste iako je bilo očigledno da je igrač CSKA poslednji igrao loptom.

15. minut - Sa tribina grmi: "Napred Zvezdo, daj gol"...

13. minut - Dugo je trajala akcija Zvezde, na kraju je Pešić pasom ostavio Radonjića samog pred Akinfejevim, ali je bio ofsajd.

10. minut - ŠANSA za CSKA! Prvu priliku imao je Vitinjo, oslobodio se Le Taleka i šutirao sa 12, 13 metara, ali je Borjan bio na mestu.

9. minut - Borba se vodi između dva šesnaesterca na početku meča.

18:02 - Delije grme po kiši!

18:01 - Utakmica je počela!

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević ipak nije mogao da računa za nedovoljno oporavljenog Boaćija, pa je šansu u špicu ukazao Pešiću. Takođe, među "najboljih 11" je uvrstio pojačanje iz Olimpijakosa Bena, dok je Srnić ostao na klupi.

Boaćija uopšte nema u protokolu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Jovičić, Donald - Ben, Krstičić, Radonjić – Pešić.

CSKA: Akinfejev - Vasin, V. Berezucki, Vernblom - Fernandez, Džagojev, Natko, Golovin, Kučajev - Vitinjo, Musa.

18:01 - Koreografija Delija!

18:00 - Navijači Zvezde Nebojši Glogovcu...

17.59 - Minut ćutanja

Prisutni na "Marakani" minutom ćutanja odali su počast poginulima u avionskoj nesreći nadomak Moskve.

Pojedinci sa Juga su dobacivali za vreme minuta ćutanja...

17.49 - Evo šta su Delije poručile igračima Zvezde...

17.47 - Zagrevanje po kiši

17.45 - Ruski navijači u zasebnom boksu, ima ih oko 200

17.41 - Navijači i dalje pristižu

17.29 - Sudi mladi Poljak

Duel Crvene zvezde i CSKA sudiće Poljak Pavel Račkovski.

Račkovski je mlad arbitar (34), koji je već sudio dva puta srpskim ekipama i oba puta su naši predstavnici kao domaćini izgubili 0:2.

Partizan je poražen od Atletik Bilbaa u Ligi Evrope, a Vojvodina od Sampdorije u kvalifikacijama za isto takmičenje. Oba meča igrana su 2015.

Račkovski je ove sezone vodio jedan meč kvalifikacija za Ligu Evrope i tri u grupnoj fazi.

17.17 - Tribine se polako pune

17.12 - Navijački rekviziti sa obeležjima "armejaca"

17.09 - Velika gužva ispred Kuće cveća

17.07 - Zvezda dva sata pred CSKA uputila apel navijačima

16.59 - Stigle Delije iz Republike Srpske

16.49 - POLICIJE NIKAD VIŠE: Opsadno stanje pred meč Zvezde i CSKA

16.38 - Romi napali navijače CSKA!

Do incidenta je došlo na železničkoj stanici u Budimpešti. Više o tome saznajte ovde...

16.18 - Minut ćutanja za poginule u avionskoj nesreći

Utakmica između Zvezde i CSKA počeće minutom ćutanja u znak poštovanja prema poginulim u padu aviona u Moskvi.

Avion se srušio u ponedeljak nedugo posle poletanja sa aerodroma Domodedovo i tom prilikom je poginulo 65 putnika i šest članova posade.

14.12 - Jedan navijač CSKA (37) preminuo je u beogradskom hostelu!

13:24 - Bez Boaćija na CSKA

Najbolji strelac Crvene zvezde Ričmond Boaći neće igrati prvi meč šesnaestine finala Lige Evrope protiv CSKA iz Moskve, prenose mediji iz Gane.

11:36 - Nekoliko sati pre početka jedne od najvažnijih utakmica u novijoj istoriji Crvene zvezde, samo se po ogradama oko stadiona i panoima kojima su oblepljene klupe za gostujuće i domaće igrače može naslutiti da će se od 18 časova tu voditi veliki fudbalski dvoboj...

(KURIR TV) SEVER SPREMAN ZA CSKA: Pogled na blagajnu zabrinjava

Hrabro, odvažno i bez zaletanja, tako će igrati Crvena zvezda protiv CSKA.

Trener crveno-belih Vladan Milojević najavio je da će njegovi momci napasti ruski tim u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope u Beogradu (18.00, TV). Crvena zvezda je posle 25 godina dočekala proleće u Evropi, a sadašnja generacija ne želi da se zaustavi, već ima nameru da ispiše nove stranice klupske istorije.

- Dobro smo ih analizirali, kao i oni nas. Imaju svoj stil igre, opasni su na prekidima, u kontranapadima. Videćemo kako će se ponašati, neka ostane tajna kako smo se spremili. Imam nekih dilema sa sastavljanjem tima, nadam se da ću do početka utakmice da ih otklonim na pravi način - rekao je Vladan Milojević i nastavio:

- Među 32 ekipe smo došli apsolutno zasluženo. Igramo protiv velikana i na nama je da izađemo i odigramo što bolje. Igra se 180 minuta, u fudbalu je sve moguće. Mislim da sam i dosad pokazao da nisam trener koji kalkuliše. Napad je uvek bio najbolja odbrana! Ako krenete drugačije da razmišljate, to može da bude pogrešno.

Potom je trener Crvene zvezde pritisak preneo na gostujuću ekipu.

- Najviše smo se pribojavali da ne igramo pred praznim stadionom, ali bogu hvala, neće biti tako. Hvala ljudima iz kluba i UEFA. Daćemo sve od sebe, borićemo se. Neka oni budu favoriti, a mi ćemo, kao i dosad, dati sve od sebe. Huk sa tribina diže adrenalin i samo može da donese dodatnu energiju. Nismo bili ni živi ni mrtvi prošlog vikenda, čekali smo vest da li ćemo igrati pred publikom. Ovo je veliki događaj za Srbiju i region, neka taj huk negativno utiče na protivnika - zaključio je Milojević.

Stiže 500 Rusa

SPREMLJENA BRATSKA KOREOGRAFIJA

Navijači Crvene zvezde spremaju specijalnu koreografiju za utakmicu protiv CSKA. Kao i svaki put kad u goste dolazi neki tim iz te zemlje, preovladavaće motivi bratske ljubavi prema Rusiji. Spremljena je specijalna poruka nedavno preminulom glumcu i velikom zvezdašu Nebojši Glogovcu. Navijači CSKA, kojih se očekuje oko 500, biće smešteni u specijalnom sektoru na stadionu.

Zvezdaštvo

POSLEDNJI POZDRAV NEBOJŠI GLOGOVCU

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je u ime fudbalera i stručnog štaba izjavio saučešće porodici glumca Nebojše Glogovca:

- Veoma teško nam je pala njegova smrt, bio je vrhunski čovek i glumac. Želim mu da tamo gde je otišao i dalje navija za Crvenu zvezdu!

Dolazak iz Španije

GONČARENKO POVEO 20 IGRAČA

Trener CSKA Viktor Gončarenko u Beograd dovodi 20 fudbalera. Rusi dolaze direktno iz sunčane Španije, gde su na pripremama, a tamo će se i vratiti odmah posle utakmice. Na spisku su: Akinfejev, Pomazun, Kirnac (golmani), V. Berezucki, Fernandez, Nababkin, Vasin, Ignaševič, (odbrana), Vernblom, Golovin, Džagojev, Načo, Kučajev, Gordišenko, Hosonov, Milanov, Bistrović (vezni red), Musa, Vitinjo, Čalov (napad).

Aleksandar Radonić - Foto: EPA/Srdjan Suki; Fonet/Aleksandar Barda

KURIR TV SPORT! ZVEZDO, „ZNAŠ KAKO SE POSTAJE PRAVI ŠAMPION“?! Pokaži to protiv CSKA!