LALE POSLALE KENGURE KUĆI: Holandija preokretom do pobede nad Australijom

Izabranici Van Gala u osmini finala SP

Brazil 2014 -
Australija je vodila protiv Holandije 2:1, ali su "lale" na kraju slavile s 3:2 i ostavile "kengure" bez šansi za plasman u osminu finala SP
1 / 12 Foto: Twitter

PORTO ALEGRE - Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je u Porto Alegreu selekciju Australije rezultatom 3:2 (1:1) u meču drugog kola grupe na SP u Brazilu.Holandija je ostvarila drugu pobedu na SP i plasirala se u osminu finala. Australija je zabeležila i drugi poraz i nema nikakve šanse za prolaz dalje. Holandija je izborila plasman u osminu finala, posle pobede Čilea nad selekcijom Španije od 2:0.Strelci za Holandiju bili su Arjen Roben u 20, Robin Van Persi u 58. i Memfis Depaj u 68. minutu. Golove za Australiju postigli su Tim Kejhil u 21. i Mile Jedinak iz penala u 54. minutu. Posle mirnog početka utakmice, Roben je u 20. minutu doveo Holandiju u prednost pošto je pretrčao Vilkinsona i bez problema savladao golmana Australije. Australija je samo minut kasnije izjednačila kada je Kejhil iskoristio centaršut Mekgovana i odličnim volej udarcem savladao Silesena. Australija je povela golom Jedinaka iz penala, pošto jeJanmat igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Holandija je potom krenula agresivnije i uspela je da stigne od preokreta i pobede. Prvo je Van Persi izjednačio posle dodavanja Depaja. Potom je Depaj odličnim udarcem iz daljine savladao Rajana za treći gol Holandije. Holandija će u poslednjem kolu igrati protiv Čilea, dok će se Australija sastati sa Španijom.

TOK MEČA19:51 (90+3) - Kraj utakmice. Pobeda Holandije od 3:2Holandija je ostvarila drugu pobedu na SP, dok je Australija zabeležila i drugi poraz.19:48 (90) - Utakmica je produžena za tri minuta19:44 (86) - Holandija na korak od pobedeHolandija održava vođstvo i nalazi se na korak od nove pobede na SP19:34 (76) - Holandija održava vođstvo od 3:2Holandija i pored vođstva napada i želi da postigne novi gol. Australija se potpuno otvorila i takođe želi da stigne do gola. De Jong je pokušao da iznenadi protivničkog golmana, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

19:26 (68) - GOLL!!!!! Depaj postiže gol za 3:2 za Holandiju!!!Holandija kažnjava promašaje Australijanaca i vodi 3:2. Depaj je preciznim udarcem sa oko 25 metara pogodio mrežu Australije. Samo minut ranije, Australija je imala veliku priliku. Kejhil je šutirao iz blizine glavom, ali je holandski golman bio siguran.

19:16 (58) - GOLLL!!! Van Persi donosi izjednačenje Holandiji

Holandija stiže do izjednačenja posle samo 4 minuta. Van Persi je izbegao ofsajd zamku i pogodio je mrežu protivnika. Velika radost Holanđana.

19:12 (54) - GOLLLLL!!! Jedinak donosi vođstvo Australiji

Gol za Australiju sa penala postiže Mile Jedinak. On je poslao loptu po zemlji u levu stranu i pogodio je mrežu rivala.

19:11 (53) - Penal za AustralijuSudija je dosudio penal za Australiju, pošto je posle udarca Božanića lopta u ruku pogodila Janmata. Holandski fudbaleri su se bunili, ali sudija nije želeo da promeni svoju odluku.

19:05 (47) - Van Persi zbog žutog kartona propušta meč sa ČileomVan Persi dobija žuti karton. Jedan od najboljih holandskih fudbalera će propustiti naredni meč na SP u Čileu pošto mu je ovo druga javna opomena

19:04 (46) - Počelo je drugo poluvreme18:48 (45+2) - Kraj prvog poluvremenaAustralija i Holandija igraju 1:1 posle prvih 45 minuta

18:46 (45) - Utakmica je produžena za 2 minutaTeška povreda Martinsa, koji je na nosilima iznet sa terena. Umesto njega u igru ulazi Depaj. Prvo poluvremene je produženo za 2 minuta18:41 (40) - Primirila se igraU finišu prvog dela meča oba tima su primirala igru i nema šansi za postizanje golova. Igra se odvija na sredini terena18:32 (31) - Šansa za Australiju, Brešano šutira preko golaPosle gola na obe strane rasplamsala se igra na terenu. Australija u 31. minutu ima veliku šansu, ali Brešano sa oko 10 metara šutira preko gola. Uzdasi na klupi australijske reprezentacije. Samo minut kasnije nova šansa za Australijance, ali se Spiranović nije snašao u šesnaestercu Holandije

18:22 (21) - GOLL!!! Australija preko Kejhila stiže do izjednačenjaAustralija stiže do izjednačenja samo 30 sekundi pošto je primila gol. Posle dobre akcije, lopta stiže do Kejhila koji sa oko 10 metara golčinom iz voleja donosi radost svom timu.18:21 (20) - GOLLLL!!! Holandija vodi 1:0Holandija vodi 1:0. Roben je postigao treći gol na SP. On je prošao po levoj strani i posle kontre matirao je protivničkog golmana

18:16 (15) - Bez prave šanse u prvih 15 minutaObe selekcije još bez pravih šansi u prvih 15 minuta igre. Australija ne dozvoljava holandskim reprezentativcima da dođu do svoje igre. Brešano je pokušao da iznenadi protivničkog golmana, ali bez uspeha18:07 (6) - Na startu meča ispitivanja snagaObe selekcije oprezno su ušle u meč, a na startu utakmice viđeno je ispitivanje snaga. Australije je agresivnije ušla u meč u odnosu na prethodni protiv Čilea

18:01 - Utakmica je počela

Sastavi timova:Australija: Rajan, Devidson, Kejhil, Špiranović, Leki, Oar, Jedinjak, Mekej, Mekgovan, Vilkinson, Brešano.Holandija: Kilesen, Vlar, De Vrij, Martins, Blind, De Jong, Janmat, De Guzman, Van Persi, Snajder, Roben.

17:30 - Strotman poslao podršku saigračima