(FOTO, KURIR TV) MEČ ZA INFARKT: Bjelica doneo pobedu Orlovima nad Nemačkom u poslednjoj sekundi

Drugi trijumf nad Evrobasketu

EP Košarka -
Pogotkom 0,9 sekundi pre poslednjeg zvuka sirene sjajni Nemanja Bjelica postavio konačnih 68:66
1 / 5 Foto: Fonet

BERLIN - Reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu na Evrobasketu pošto je u meču 2. kola Grupe B posle velike dram, u Berlinu pobedila domaćina Nemačku!

Koš odluke postigao je maestralni Nemanja Bjelica 0,9 sekundi pre kraja.

Na kraju: Srbija - Nemačka 68:66 (19:18, 20:20, 11:10, 18:18)!

Rovovska borba vođena je u "Mercedes Benc areni". Rivali su se smenjivali u vođstvu, ali nijedan nije uspeo da se odlepi. Tako se i ušlo u dramatičnu završnicu.

"Orlovi" su imali katastrofalan šut - pogodili su samo četiri trojke iz 30 pokušaja (Bjelica dve, Bogdanović i Erceg po jednu), sa linije penala ubacili su 16 od 23, za dva poena 20 od 35...

Ipak, potvrdili su da velike ekipe pobeđuje i kad im ne ide. A izabranicima Aleksandra Đorđevića danas nije išlo.

Junak pobede nad Španijom u prvom kolu, Nemanja Bjelica, bio je najbolji i protiv Nemaca sa 12 poena, Bogdan Bogdanović i Zoran Erceg su dodali po devet, Miloš Teodosić osam, a pritom je promašio svih devet pokušaja za tri poena...

Na drugoj strani ubedljivo najbolji su bili Dirk Novicki i Tibor Plajs sa po 15 poena i deset, odnosno sedam skokova.

Ponedeljak je slobodan dan, a "orlovi" će meč trećeg kola, sa autsajderom u grupi Islandom, igrati u utorak od 14.30.

TOK MEČA SRBIJA - NEMAČKA:

Kraj 68:66!

40. minut - 68:66 - Bejlica pogađa 0,9 sekundi pre kraja!

40. minut - 66:66 - Šafarcik pogađa trojku za izjednačenje iz drugog napada. Ostale su 24 sekunde.

40. minut - 66:63 - Solo prodor Nedovića za tri poena prednosti! Domaćin traži tajm-aut 54 sekunde do kraja.

39. minut - 64:63 - Majstorija Bjelica za "plus dva". Na drugoj strani Novicki pogodio jedno bacanje.

38. minut - 62:62 - Trojka Ercega!

37. minut - 59:62 - Bjelica je trojkom samo na kratko prekinuo seriju domaćina, jer je ona nastavljena - 12:3!

36. minut - 59:56 - PONOVO BJELICA POGAĐA TROJKU!

36. minut - 56:56 - Serija domaćina je nastavljena (6:0) sa penala, jednim pogotkom Gavela za izjednačenje.

35. minut - 56:55 - Posle serije Nemaca 5:0, Đorđević je pozvao tajm-aut.

16:32 - U dvorani je i doskorašnji trener Borusije Dortmund Jirgen Klop.

34. minut - 56:53 - Šafarcik pogađa trojku, Teodosić promašuje, sedmi put.

33. minut - 56:50 - Malo po malo "orlovi" stižu do osetnije prednosti najviše zahvaljujući dobroj odbrani.

16:26 - Zvaničan podatak organizatora - na tribinama je 13.050 gledalaca. Podsetimo, većina navija za Srbiju.

Kraj treće četvrtine: "Orlovi" su poznati po tome da protivnika lome u trećoj deonici. Ovaj put to nisu učini. Uoči poslednje četvrtine vode 50:48 uprkos očajnom šutu. Za tri poena 10 odsto, a sa linije slobodnih bacanja 34!!! Srbi dominiraju u skoku, imaju 11 više.

30. minut - 50:48 - Erceg je pogodio iz teške pozicije, uz faul, a onda je promašio dodatno slobodno bacanje.

16:21 - Srpski košarkaši su pogodili samo dve trojke iz 19 pokušaja na meču! Teodosić je promašio svih šest šuteva! Po jednom su pogodili samo Bogdanović i Bjelica!

16:18 - Srpski navijači I NAVIJAČICE dominiraju u svakom smislu. Pogledajte OVDE.

28. minut - 48:47 - Konačno trojka "orlova"! Tek druga na meču. Pogodio je Bjelica za prvo vođstvo Srbije u ovoj deonici.

28. minut - 45:47 - Domaćin sve vreme vodi dva do četiri poena prednosti, "orlovi" nikako da ga stignu.

22. minut - 39:41 - Nemci nastavljaju sa trojkama, sada je pogodio Gavel (5/15).

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

15:53 - Srbija ima mnogo navijača u "Mercedes Benc areni", ali i van nje. Evo šta o meču misle Nataša Kovačević i Čarls Dženkins.

Kraj druge četvrtine (20:20): Domaćin je sve vreme vodio u ovoj deonici, jer je u serijama pogađao trojke, ali su "orlovi" u poslednjem minutu vratili vođstvo i na poluvreme otišli sa 39:38. Srbi imaju samo jednu pogođenu trojku iz 13 pokušaja.

Mora se reći da su sudije nekoliko puta Nemcima progledali kroz prste! Primera radi, pogledajte šta nije bila namerna lična greška Vojtmana.

20. minut - 39:38 - Orlovi stižu do vođstva posle duže vremena! Strpljivo su topili prednost domaćina i napravili seriju 10:2. Simonović je sa "dva plus jedan" vratio Srbiji vođstvo. U međuvremenu, Vojtman je napravio i četvrti prekršaj.

16. minut - 29:36 - Nemci se raspucali, vezali su trojke Vojgtman i Novicki za najveću prednost na meču.

16. minut - 27:30 - Kakva greška sudija. Vojtman je "odvalio" Teodosića i prošao sa običnom ličnom greškom. Teo pogađa oba bacanja.

14. minut - 23:28 - Troicki pogađa trojku!

14. minut - 23:25 - Kalinić vezuje četiri poena za priključak za Nemcima.

13. minut - 19:23 - Šafarcik je ostao sam i pogodio drugu trojku za domaću selekciju. Đorđević je odmah zatražio tajm-aut.

11. minut - 19:20 - Novicki pogađa za vođstvo Nemaca.

Kraj prve četvrtine - 19:18 za Srbiju

10. minut - 19:18 - Prve trojke na utakmici - Gifi pogađa, Bogdanović odmah vraća. Domaćin je šutirao trojke 1/7, a gost 1/5.

9. minut - 16:15 - Erceg je pogodio jedno slobodno bacanje, zatim i Bogdanović dvojku, pa Simonović oba penala, a onda Erceg ponovo jedno. Serijom 6:0 "orlovi" su poveli.

7. minut - 10:15 - Đorđević je zatražio tajm aut. Erceg je ušao u igru.

6. minut - 9:13 - Serija Plajsa od sedam poena za vođstvo Nemaca.

3. minut - 8:6 - Igra se koš za koš... Dva laka koša naših, Kalinića i Raduljice.

1. minut - 2:0 - Prve poene na meču postigao je Bjelica sa linije penala.

1. minut - Meč je počeo!

15:00 - Teodosić, Marković, Bjelica, Kalinić, Raduljica - prva petorka Srbije. Razlika u odnosu na juče je Raduljica umesto Kuzmića.

Ostanite uz KURIR SPORT i pratite najnovija dešavanja sa šampionata starog kontinenta.

14:58 - Atmosfera u "Mercedes Benc areni" je baš vrela...

14:55 - Intoniraju se himne...

14:45 - Srba više nego Nemaca!

Srbija će imati sjajnu podršku i na meču sa Nemačkom. Veliki broj naših navijača nalazi se na tribinama "Mercedes - Benc Arene". Više o tome pročitajte OVDE.

14:20 - Nemanja i Stefan pocepali mrežicu na zagrevanju

Nemanja Nedović i Stefan Marković za samo 20 sekundi uspeli su da vežu čak 15 ubačenih šuteva.

OVDE pogledajte zagrevanje naših momaka.

13:45 - Srpski navijači okupirali dvoranu

Navijači Srbije okupirali su "Mercedes-Benc Arenu" u Berlinu. Mnogi pokušavaju da nabave ulaznice za meč, ali bezuspešno.U samoj dvorani već se nalazi veliki broj navijača našeg tima. Oni najuporniji prišli su tunelu, kako bi se slikali sa izabranicima selektora Đorđevića.

13:29 - Nadamo se da Teo danas neće imati razloga za nervozu...

Plejmejker Orlova nije mogao da se obuzda tokom prvog poluvremena meča protiv Španije.

"Čim su počeli da trče stigli su nas. A u k... ne dajte im da trče", vikao je kapiten na saigrače.

12:47 - Kurir zavirio u sobe košarkaša: Orlovi u skučenim sobama, a Novicki u kraljevskom apartmanu

Jedna mala prostorija sa dva kreveta i malo kupatilo sa tuš-kabinom, tako izgleda prostor u kom su smešteni naši igrači.

S druge strane, zvezda Nemačke reprezentacije Dirk Novicki smešten je u istom hotelu u kraljevskom apartmanu!

OVDE možete pogledati kako izgledaju sobe košarkaša.

12:10 - Nemanja Bjelica u najboljoj petorci kola

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica bio je najzaslužniji za trijumf naše reprezentacije protiv Španije u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva.Nemanja je meč završio sa 24 poena, 10 skokova i 4 asistencije, a FIBA ga je zvanično uvrstila u najbolju petorku prvog kola Evrobasketa.

Nemanja će danas imati izuzetno težak zadatak, jer će voditi duele sa živom legendom - Novickim.

"On je verovatno najbolji evropski igrač svih vremena. Biće velika čast igrati protiv takvog asa, ali mi smo tim, celina i pojedinci nisu bitni", rekao je Bjelica.

11:37 - Problemi za Nemce: Bencing zbog povrede propušta meč sa SrbijomKrilni centar nemačke reprezetnacije, Robin Bencing, propustiće duel sa Srbijom, zbog povrede noge koju je zadobio na utakmici prvog kola protiv selekcije Islanda

"Video sam ga kako sedi na klupi sa ledom na nozi i ne izgleda dobro. Na visokim pozicijama ionako smo "tanki". Videćemo šta će biti sa Robinom. Malo optimizma nam daje učinak Aleksa Kinga, koji je imao nekoliko dobrih minuta protiv Islanda", rekao je najbolji igrač nemačke reprezentacije Dirk Novicki.

11:05 - Đorđević: Nema opuštanja, protiv Nemaca će biti najteže

Selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević rekao je nakon trijumfa nad Španijom da njegovi igrači moraju da budu skromni jer ih čeka još teži duel.

"To je najteža utakmica. Sigurno su spremni za nas, imali su par sati više odmora. Tu imam mali strah, ali mislim da smo spremni u glavi. Da prosto odigramo borbeno. Ta utakmica bi dala ovoj pobedi još veći značaj, tako razmišljam i tako sam razgovarao sa igračima. Možemo mi još bolje. Treća četvrtina je zaštitni znak ove ekipe".

Kompletnu izjavu Đorđevića, nakon pobede protiv Španije, možete pročitati OVDE

10:15 - Novicki zna kako protiv SrbijeNaveća zvezda Evropskog prvenstva, reprezentativac Nemačke Dirk Novicki, rekao je pred duel sa Srbijom da zna odakle dolazi najveća opasnost.

"Dobra stvar je što Srbija prvi meč igra sa Španijom, pa će biti dosta umornija od nas. Ipak, odličan su tim. Mi smo u prvoj utakmici imali problem sa igrom 2 na 2, a znamo da je Miloš Teodosić jedan od najboljih pik-end-rol igrača u Evropi. Moraćemo mnogo da radimo, ali bićemo spremni za Srbiju", rekao je Novicki.