(KURIR TV) ORLOVI SE MUČILI, PA RAZBILI FINCE: Raduljica vodio Srbiju do četvrtfinala EP

Na redu su Česi

EP Košarka -
Srbija će se u četvrtfinalu Evrobasketa sastati sa Češkom
1 / 6 Foto: AP

LIL - Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Lilu.Srbija je danas u osmini finala pobedila Finsku 94:81 (23:24, 25:19, 23:21, 23:17). Rival našem timu u četvrtfinalu EP biće Češka, koja je ranije danas napravila veliko iznenađenje i pobedila Hrvatsku 80:59. Četvrtfinale je na programu u sredu.Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Miroslav Raduljica sa 27 poena, dok je Nemanja Bjelica dodao 19 poena uz 14 skokova. Zoran Erceg je ubacio 13 poena. U poraženoj ekipi najbolji je bio Salin sa 26 poena.Finska je bolje ušla u meč i povela 15:11 u prvoj četvrtini, a onda i 20:13. Posle tajm-auta Đorđevića naša selekcija je zaigrala angažovanije, a prva četvrtina je rešena u korist Srbije 24:23. Finska je nastavila drugu četvrtinu u istom tempu i posle nove trojke i nesportske lične greške Raduljice ponovo došla do sedam poena prednosti, 30:23. Srbija se potom trgnula i posle trojke Teodosića povela 38:37. Srbija se vratila i do poluvremena održavala vođstvo, koje je posle prvih 20 minuta iznosilo 48:43. Srbija je drugo poluvreme počela sa četiri vezana poena, ali je Finska odgovorila serijom od 9:0, koju su napravili Salin i Koponen, i došla do novog izjednačenja, 52:52. Bjelica, Bogdanović, Kalinić i pre svega Raduljica vratili su Srbiji prednost, ali meč nije bio prelomljen ni do poslednjih 10 minuta, kada su Bogdanović, Simonović dva puta i Erceg postigli četiri vezane trojke, a onda su Erceg i Bjelica dva puta postigli po koš da bi Srbija došla do nedostižnih 89:70. Finska je do kraja meča uspela da ublaži poraz.

40. minut - Kraj utakmice. Srbija je pobedila 94:8137. minut - 91:74 - Srbija održava visoku prednost35. minut - 89:70 - Raste prednost orlova. Atraktivna igra našeg tima za plus 19.

34. minut - 83:70 - Dve trojke Simonovića, a onda i trojka Ercega za najveću prednost Srbije (83:70)31. minut - 74:66 - Trojka Bogdanovića za plus osam.

IV četvrtina30. minut - Srbija u poslednju četvrtinu ulazi sa plus sedam, 71:6429. minut - 69:64 - Nova trojka za Srbiju preko Ercega, Finci uzvraćaju27. minut - 66:59 - Naši košarkaši održavaju prednost, ali Bjelica trojkom diže vođstvo Srbije na plus sedam

25. minut - 57:55 - Orlovi se i dalje muče23. minut - 52:49 - Finci smanjuju prednost našeg tima. Finci se ponovo odlučili za trojke21. minut - 50:43 - Raste prednost orlova. Sjajna asistencija Teodosića za RaduljicuIII četvrtina20. minut - Srbija je dobila prvo poluvreme 48:43U prvih 20 minuta najbolji je bio Raduljica sa 15 poena, dok je Bjelica ubacio 10. Teodosić je postigao osam poena uz šest asistencija.

18. minut 16. minut
14. minut
11. minut Kraj prve četvrtine, Finci vode 24:23 9. minut 8. minut 6. minut 4. minut 2. minut
1. minut Inače velepna dvorana prokišnjava.

14:06 - Veseli: Sanjao sam da igram protiv Srbije!

"Sanjao sam da ću igrati protiv Srbije. Sada navijam za Srbiju, da mi se ta želja ispuni", rekao je za Kurir Veseli nakon meča sa Hrvatskom.

13:50 - Orlovi četiri puta skuplji od Finaca

Najskuplji košarkaš Finske ima primanja kao najjeftiniji reprezentativac Srbije.

Opširnije OVDE

13:27 - Stručni štab i košarkaši Srbije prate meč Hrvatska - Češka

12:48 - Atmosfera ispred dvorane

12:20 - Selektor Finske: Srbi, ajde da igramo hokej!Selektor Finaca dao je zanimljivu izjavu pred meč sa Srbijom.On je istakao da se njegova ekipa oseća isto onako kako bi se osećala hokejaška reprezentacija Srbije kada bi igrala protiv Finske."Srbija ima sjajan tim, sa sjajnim igračima i biće za nas veoma uzbudljivo. To je jedna od najboljih, ako ne i najbolja ekipa na turniru. Igrali su zaista dobro u grupnoj fazi, dobro igraju od prošlogodišnjeg SP. U timu je dobra hemija, mnogo je kvalitetnih igrača, dobar trener, o njima se mogu reći samo dobre stvari", rekao je Henrik Ditman novinarima u Lilu.

11:55 - Zvižduci za Hrvate

Sa ulaznicom za meč sa Finskom važi i za duel između Hrvatske i Češke, koji počinje u 12 časova, pa je veliki broj naših navijača iskoristio priliku da pogleda i taj meč.Kada su hrvatski košarkaši izašli na zagrevanje, sa tribina "Pjer Morua" začuli su se zvižduci.

Hrvati na zagrevanju  (Foto: Kurir sport)
Hrvati na zagrevanju (Foto: Kurir sport)

11:38 - Srbi okupirali Lil

Veliki broj naših navijača polako pristiže na stadion "Pjer Morua".

11:16 - Simonović: Verujemo u našu snagu!

"Mi uvek verujemo u našu snagu! Maksimalno smo se koncentrisali samo na svaku sledeću utakmicu. Odradili smo sjajan posao u grupi i idemo dalje. Umor stiže polako, ali najbitnije je da na kraju budemo najbolji. Tako to rade prave ekipe", ističe Simonović.Protivnici Srbije u borbi za četvrtfinale biće Finci, za koje krilo našeg tima kaže da ako ako im se da malo prostora mogu da budu veoma neprijatan protivnik. Ključ uspeha je zadržati nivo igre iz grupne faze.

10:44 - Predstavljamo vam reprezentaciju Finske

Selektor im je Nemac Henrik Detman, a najveća zvezda Erik Marfi, krilni centar Bešiktaša. On će definitivno biti najveća opasnost po „orlove“, a inače je sin nekadašnjeg košarkaša Džeja Marfija.

Opširnije možete pročitati OVDE

10:15 - Đorđević: Respektujemo Finsku

"Finci su apsolutno za respekt, igrali su produžetke sa Francuskom. Imaju četiri izrazita lidera, duboku klupu, dugo su sa istim trenerom i dobro se poznaju, što je velika prednost na ovakvim takmičenjima. Oni se dobro znaju, pa sa apsolutnim respektom ulazimo u tu utakmicu. To je jedina utakmica koja za nas postoji, tako ćemo joj i prići", rekao je selektor Đorđević.

Kako je selektor Srbije motivisao "orlove" pred meč sa Fincima možete pročitati OVDE

10:00 - Počinje nokaut faza, prva prepreka je Finska!