(VIDEO) RUSKA RAMPA SRBIJI: Košarkaši doživeli prvi poraz na Evrobasketu

drugi meč

Eurobasket -

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Rusije 75:72 (21:18, 17:22, 13:18, 17:21) u drugom meču D grupe Evrobasketa i sada ima polovičan učinak.

1 / 9 Foto: FIBA

Opet, smo kao protiv Letonije počeli loše. Posle trojke Lučića, Rusi su serijom 10:0, poveli 10:3. Tada je Đorđević na parket poslao Bobana Marjanovića. Centar Srbije, vezao je sedam poena i naš tim je prvo izjednačio na 10:10, a zatim posle poena Lučića i poveo 14:10. Interesanto je da su u tom periodu sve poene za Srbiju postigli Lučić i Marjanović.

Rusi su odlično zatvorili Bogdanovića, koji je za 20 minuta upisao samo jedan poen, dok je našem timu ozbiljne poene pravio Šved, koji je pogađao, ali i asistirao saigračima. Rusi su prvo poluvreme dobili i odličnim šutem, posebno za tri poena. Pogodili su čak šest puta, pa su na odmor otišli sa 40:38.

U nastavku meča Rusi su nastavili u istom ritmu. Ubacili su čak 6 trojki, ukupno 11 u 30. minuta meča, pa je Srbija, iako se probudio Bogdanović i ubacio 13 poena pred poslednji kvarat bila u zaostatku 51:58.

Poslednji kvartal počeo je kao i utakmica poenima Lučića i Marjanovića, pa smo posle tri minuta igre, bili samo na minus jedan (59:58), a zatim i poveli pošto je Marjanović realizovao dva penala. Srbija je zatim upala u krizu igre u napadu, dok su Rusi sa druge strane bili efikasni i četiri i po minuta imali plus 7 (68:61). Problemi su se uvećali, kada je Kurbanov pogodio uz faul Lučića i odveo Ruse na plus 9.

Ekspresno smo preko Bogdanovića i Lučića postigli četiri poena. Svega je bilo u ta poslednja dva minuta. Mačvan je zbog prigovora dobio tehničku, ali je Bogdan trojkom vratio nadu (71:75) pred poslednji minut.

Imali smo priliku da trojkom dođemo do izjednačenja i produžetka, ali su Rusi 2,5 sekundi pre kraja faulirali Bogdanovića, koji je promašio oba penala.

U trećem kolu, Srbija se u ponedeljak od 20 časova sastaje sa Turskom.

SRBIJA - RUSIJA 72:75 (21:18, 17:22, 13:18, 21:17)

Dvorana: "Fenerbahče arena". Sudije: Lanzarini (Italija), Maconi (Italija), Pursanidis (Grčka).

SRBIJA: Mačvan 6, Bogdanović 19, Lučić 12, Milosavljević 9, Birčević, Štimac, Lazić, Micić, Gudurić, Jović 2, Kuzmić 5, Marjanović 19.

RUSIJA: Šved 22, Baburin, Fridzon 3, Ivlev 2, Antonov 2, Zubkov, Kvostov 4, Mozgov 1, Voroncevič 8, D. Kulagin 9, M. Kulagin 3, Kurbanov 11

Četvrta četvrtina

40. minut 72:75 - Bogdan je promašio oba penala, Srbija je poražena

40. minut 72:75 - Bogdan ima dva bacanja, 2,5 sekundi pre kraja

40. minut 72:75 - Milosavljević je pogodio jedno bacanje 29

39. minut 71:75 - Trojka Bogdanovića iz trka

39. minut 68:74 - Nema odbrane

38. minut 68:72 - Kuzmić je pogodio uz faul

36. minut 65:70 - Bogdanović je pogodio dva penala, a zatim i Lučić uz faul Rusa

36. minut 61:70 - Kurbanov uz faul Lučića

35. minut 60:66 - Mozgov je pogodio uz faul Mačvana, a zatim ubacio i dodatno bacanje

34. minut 60:59 - Srbija vodi! Bobi je ubacio dva penala

33. minut 58:59 - Trojka Lučića

31. minut 55:58 - Marjanović je prvo zakucao, pa ubacio dva penala

U dvorani su ugašeni semafori, pa pauza između kvartala, traje duže od dva minuta.

30. minut 51:58 - Rusi su u trećem kvartalu ubacili 5 trojki

29. minut 51:55 - Trojka Kulagina

28. minut 49:52 - Nemamo rešenje za Šveda

27. minut 49:49 - Bogdanovićeva trojka

24. minut 43:44 - Bogdanović! Trojka! Konačno

23. minut 40:44 - Sedma trojka Rusa, Šved

21. minut 40:40 - Lep ulaz Bogdanovića

Treća četvrtina

20. minut 38:40 - Odbrana je popustila u nekoliko poslednjih akcija Rusa, koji odlično šutiraju

19. minut 32:36 - Voroncević nova trojka

18. minut - 32:33 - Rusi su pogodili petu trojku na meču

16. minut 30:28 - Kakv pas Bogdanovića za lake poene Milosavljevića

15. minut 28:28 - Igra se poen po poen

13. minut 24:25 - Trojka Milosavljevića

11. minut 21:22 - Šved je vezao 5 poena, pa su Rusi opet poveli

Druga četvrtina

10. minut 21:18 - Srbija je preokrenula i dobijla prvi deo igre

9. minut 19:15 - Posle Lučića i Marjanovića u strelce su se upisali i Bogdanović i Lučić

7. minut 14:10 - Lučić je pogodio dva bacanja, a zatim i dvojku, Srbija je u seriji 11:0

6. minut 10:10 - Marjanović nerešiva enigma za Ruse

5. minut 8:10 - Marjanović je prvo pogodio uz faul, aonda ubacio i dodatno bacanje

4. minut 5:10 - Marjanović je pogodio dva bacanja

4. minut 3:10 - Rusi su u seriji 10:0

3. minut 2:8 - Opet trojka Šveda posle bloka

2. minut 3:5 - Trojka Šveda za Rusiju

1. minut 3:0 - Lučić pogađa trojku

Đorđevič je pre meča rekao igračima: "Pamet u glavu!"

Prva četvrtina

Košarkašku reprezentaciju Srbije, posle prve pobede nad Letonijom (92:82) u prvom meču Evropskog prvenstva, čeka još jedan težak duel, ovoga puta sa "probuđenom" selekcijom Rusije, koja je na startu iznenadila Tursku (76:73)

Zahvaljujući odličnoj timskoj igri naši košarkaši su u prvoj utakmici na šampionatu uspeli da načine preokret i savladaju Letoniju, iako je rival u jednom trenutku imao dvocifrenu prednost.

Danas nas čeka Rusija, koja prema rečima selektora Đorđevića i Bogdana Bogdanovića igra mnogo raznovrsnije od Letonije.

"To je ekipa, koja ima Šveda na poziciji pleja, igrača, koji je vrlo kreativan, a pod tablom Mozgova. Tu je i Ono što moramo da uradimo je da u odbrani budemo na svakoj lopti, da ne dozvolimo mnogo poena. Moramo da spustimo napad protivnika na 70 koševa da bi lakše pobeđivali", rekao je selektor Đorđević.

Bogdan Bogdanović je posle duela sa Letonijom upozorio:

"Odbrana mora bolje. Rusija je mnogo pametniji tim u napadu od Letonaca i u tom smislu ovu utakmicu moramo da shvatimo ozbiljno. Vremenska razlika između naše i njihove utakmice sa Turskom sada neće igrati preterano važnu ulogu, spremni smo za tako nešto", rekao je Bogdanović.