(VIDEO) FRANCUSKA U OSMINI FINALA EP: Grizman slomio otpor Albanaca u 90. minutu, dokusurio ih Paje

Druga pobeda domaćina

Francuska 2016 -

Reprezentacija Francuske pobedila je Albaniju 2:0 (0:0) u Marseju u utakmici 2. kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Domaćini su se na stadionu "Velodrom" dugo mučili da slome otpor "žilavih" Albanaca, sve do 90. minuta, kada je rezervista Antoan Grizman udarcem glavom posle centaršuta Adila Ramija najavio trijumf "trikolora". Goste je dokusurio Dmitri Paje pogotkom u 95. minutu.

Grizman, kao ni Pol Pogba, nije bio starter u ovom meču, a u igru je ušao u drugom poluvremenu.

Pajeu je ovo drugi gol na šampionatu, pošto je u prvom kolu presudio Rumunima, takođe u finišu.

Tako je Francuska sa šest bodova iz dva meča obezbedila plasman u osminu finala, a u poslednjem kolu protiv Švajcarske potreban joj je bod da "overi" prvo mesto u grupi. Ranije danas Švajcarska i Rumunija su remizirale 1:1, pa tabela izgleda ovako:

1. Francuska 62. Švajcarska 43. Rumunija 14. Albanija 0

Ni Albanci nisu bez šansi da se domognu sledeće runde, jer teoretski mogu da budu među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, koje će proći u osminu finala. Naravno, da bi uopšte razmišljali o tome, moraju da savladaju Rumuniju u 3. kolu Grupe A.

Prvo poluvreme večerašnje utakmice bilo je najgore u dosadašnjem delu turnira u Francuskoj. U nastavku su "trikolori" dodali gas, stvorili dosta šansi, ali doduše Albanci su mogli da ih šokiraju, međutim, pogodili su stativu. I tako su Albanci odolevali sve do 90. minuta, a onda su poklekli

Kraj 2:0!

95. minut - GOOOLLL! 2:0 - PAJE!

90. minut - GOOOLLL! 1:0 - GRIZMAN! Šut glavom na centaršut Ramija!

81. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Još jedan dobar centaršut Pajea, ali je Košjelni loše reagovao glavom.

77. minut - Ovacije za Žinjaka, nekadašnjeg igrača Olimpika iz Marseja, a sada meksičkog Tigresa. On je u igru ušao umesto Žirua.

68. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! STATIVA! Žiru! Na centaršut Evre.

67. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Koman je centrirao, Žiru skočio i glavom poslao loptu pored gola.

65. minut - I dalje bez šuta u okvir gola

54. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Pogba je šutirao u padu preko gola posle centaršuta Pajea.

52. minut - STATIVA! Pogodili su je Albanci! Mamušaj je pokušao da savlada Lorisa, ali je lopta udarila u stativu.

46. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Matuidi prebacio loptu na drugu stativu, a Koman glavom šutirao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Pogba je zamenio Marsijala.

Kraj očajnog prvog poluvremena - 0:0. Nije upućen nijedan šut u okvir gola... To sve govori.

21:41 - Pajeova porodica

35. minut - Jalova je ova Francuska. Dešanove izmene i ostavljanje Pogbe i Grizmana na klupi nisu donele "trikolorima" ništa dobro.

21:29 - Francuska je dobila devet od deset mečeva na kojima je igrao Marsijal

19. minut - Domaćin kontroliše igru, ali za sada nije ni blizu da to materijalizuje golom.

4. minut - Prvi pokušaj Francuza. Paje je izveo prekid, a Žiru glavom šutirao preko gola.

1. minut - Meč je počeo.

Selektor Francuske Didije Dešan ostavio je na klupi dve zvezde Pola Pogbu i Antoana Grizmana, očigledno nezadovoljan njihovim rolama na premijeri sa Rumunijom. Umesto njih starteri su Marsijal i Koman.

Albanci su bez kapitena Ljorika Cane, koji je u meču sa Švajcarskom dobio crveni karton.

FRANCUSKA: Loris – Sanja, Rami, Košjelni, Evra – Kante, Matuidi – Koman, Paje, Marsijal – Žiru.

ALBANIJA: Beriša – Hisaj, Ajeti, Mavraj, Agoli – Abraši, Kukeli, Memušaj – Lila, Lenjani – Sadiku.

20:45 - Atmosfera u Marseju

20:40 - Albanci bez poraza od Francuza u minulom ciklusuFrancuska je igrala prijateljske mečeve sa svim učesnicima kvalifikacione grupe za EVRO 2016 u kojoj je bila i Srbija i nije uspela da savlada Albaniju. U Francuskoj je bilo 1:1, a Albanci su kao domaćini pobedili 1:0.

20:30 - "Velodrom" pola sata pre početka meča

20:25 - Evo detalja iz mečeva prvog kola Grupe A

France vs Romania Goals HD | 2 - 1 | 10 June 2016 by footballreligion

Albania Vs Switzerland (0-1) All Goals... by lethajkd