KOCKASTI BACILI ŠAMPIONA NA KOLENA: Hrvati posle preokreta pobedili Špance i poslali ih na Italiju

Subašić odbranio Ramosu penal

Francuska 2016 -

Reprezentacija Hrvatske savladala je Španiju 2:1 (1:1) u Bordou u utakmici 3. kola Grupe D na Evropskom prvenstvu.

1 / 9 Foto: Reuters

U drugom meču u Grupi D Turska je pobedila Češku 2:0.

Hrvati su načinili čudo! Sa "šarenim" sastavom, minusom već od 7. minuta i penalom za rivala izborili su se "kockasti" i trijumfovali protiv dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope!

Komšije će tako kao prvoplasirane u Grupi D u osminu finala, dok će "crvena furija" sa drugog mesta. To znači da će "kockasti" morati da sačekaju do sutra uveče i raspleta u preostalim grupama kako bi saznali protiv kog trećeplasiranog tima će igrati. Za sada znaju da će sledeći put na teren u subotu u Lensu!

A Španija će u ponedeljak u Sen Deniju na megdan Italiji! Biće to, bez sumnje, derbi prve runde nokaut faze!

Hrvatski selektor Ante Čačić, osim što nije mogao da računa na povređene Modrića i Mandžukića, zamenio je još četvoricu standardnih prvotimaca. Dakle, prvaku Evrope je na megdan poslao najblaže rečeno "šareni" sastav. Delovalo je da takva ekipa neće moći da se odupre izabranicima Visentea Del Boskea, koji su poveli već u 7. minutu golom Morate.

Međutim, Hrvati nisu klonuli. Rakitić je pogodio okvir gola u 14. minutu, ali to je bila samo najava što će uslediti u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Na asistenciju Perišića, Kalinić je petom matirao De Heu za 1:1.

U nastavku je "crvena furija" dobila penal u 70. minutu, pošto je sudija Kujpers procenio da je Vrsaljko sapleo Silvu. Ramos je preuzeo odgovornost, ali je loše šutirao sa bele tačke, pa je Subašić zaustavio njegov udarac.

I onda, u 87. minutu, sevnula je kontra Hrvata. Perišić i Kalinić su zamenili uloge u odnosu na prvi gol. Sada je Kalinić asistirao, a Perišić pogodio za trijumf!

KRAJ 2:1 za HRVATSKU!

90+4. minut - VELIKA ŠANSA ZA ŠPANIJU! David Silva je šutirao, a jedan hrvatski igrač izbacio loptu sa gol-linije.

87. minut - GOOOLLLL - 2:1 za HRVATSKU - PERIŠIĆ! Sevnula je kontra, Kalinić je proigrao Perišića koji je iskosa sa leve strane snažno i precizno tukao.

71. minut - SUBAŠIĆ je odbranio penal SERHIJU RAMOSU!

70. minut - PENAL za ŠPANIJU! Vrsaljko je sapleo Silvu, pa je Kujpers pokazao na belu tačku.

67. minut - Sada su Španci bili blizu vođstva. Serhio Ramos je reagovao glavom na centaršut, ali je lopta otišla zamalo pored gola.

57. minut - Hrvati prete. Loše je intervenisao De Hea, Jedvaj to nije iskoristio, u nastavu je pokušao i Pjaca makazicama, ali je lopta otišla pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 1:1!Policijski zid ispred hrvatskih navijača

ŠPANCI SU PRIMILI GOL POSLE 735 MINUTA NA EVROPSKIM PRVENSTVIMA! Prethodno, mreža "crvene furije" zatresla se u meču prvog kola grupne faze prošlog EP 2012. Tada su je zatresli Italijani, a sada Hrvati.

45. minut - GOOOLLL - 1:1 - KALINIĆ! Perišić je centrirao sa leve strane, Kalinić je "na prvoj stativi" sjajno odreagovao petom i zatresao mrežu De Hee!

44. minut - Kakva grška Morate! Dobio je fantastičan pas i imao bi zicer da je dobro primio loptu, ali nije, ona mu je pobegla...

14. minut - VELIKA ŠANSA za HRVATSKU! Pogrešio je De Hea, Rakitić je presekao loptu i lobovao ga pogodivši prvo prečku pa stativu, posle čega je lopta pala na gol-liniju.

12. minut - Prva pretnja Hrvata. Snažno je tukao Kalinić, De Hea je skrenuo loptu u korner.

MORATI je ovo treći gol na šampionatu (dva dao Turcima), čime se izjednačio sa Bejlom na vrhu liste strelaca.

7. minut - GOOLLL - 1:0 za ŠPANIJU! Morata! Strašan napad "crvene furije". Silva je fantastično proigrao Fabregasa, koji je izašao pred Subašića i prebacio ga, a Morata samo "potvrdio" gol.

1.minut - Utakmica je počela.

Utakmicu sudi Holanđanin Bjern Kujpers.

Hrvati su oslabljeni izostancima povređenih Modrića i Mandžukića.

HRVATSKA: Subašić - Srna, Jedvaj, Ćorluka, Vrsaljko - Badelj, Rog - Pjaca, Rakitić, Perišić - Kalinić

ŠPANIJA: De Hea - Huanfran, Pike, Ramos, Alba - Fabregas, Buskets, Inijesta - Silva, Morata, Nolito

20:50 - Obezbeđenje na najvišem nivou

20:45 - Rakitić - Inijesta

20:41 - Hrvatski i španski navijači zajedno dolaze na stadion

20:33 - Nives Celzijus je spremna za meč

A photo posted by Nives Celsius (@nivescelsius) on Jun 21, 2016 at 6:03am PDT

20:25 - Španija - Hrvatska 3-1-0Španci i Hrvati sastajali su se četiri puta. "Crvena furija" zabeležila je tri pobede, uz jedan remi. Posle tri prijateljske utakmice igrali su u grupi na EVRO 2012, bilo je 1:0 za Španiju.

20:20 - Španci su u dosadašnjem toku turnira savladali Češku 1:0 i Tursku 3:0, dok su Hrvati bili bolji od Turaka 1:0, a onda remizirali sa Češkom 2:2 iako su vodili 2:2.