TOBDŽIJE NA VRHU: Arsenal iskoristio kikseve rivala!

Premijer liga

Ovim trijumfom izabranici trenera Arsena Vengera zadržali su prvo mesto na tabeli sa 15 osvojenih bodova

SVONSI - Fudbaleri Arsenala savladali su večeras domaću ekipu Svonsija sa 2:1 (0:0) u utakmici šestog kola Premije lige.

Arsenal je iskoristio remi Totenhema i Čelsija (1:1) i izdvojio se na prvom mestu na tabeli sa 15 bodova, dva više u odnosu na "pevce".

Golove za ekipu Arsena Vengera postigli su mladi Gnabri u 58. i Ramzi u 62. minutu, dok je poraz domaćina ublažio Dejvis 10 minuta pre kraja utakmice.

Ranije danas fudbaleri Mančester Junajteda i gradskog rivala Sitija zabeležili su poraze. Junajted je na "Old Trafordu" izgubio od Vest Bromvič Albiona rezultatom 2:1 što je treći poraz ekipe Dejvida Mojesa u poslednja četiri kola.

Gosti su poveli golom Amalfitana početkom drugog poluvremena, nekoliko trenutaka kasnije Runi je izjednačio, a šok domaćim navijačima priredio je Berahino u 67. minutu.

Aktuelni prvak Engleske trenutno se nalazi na 13. mestu na tabeli sa samo sedam osvojenih bodova.

Mančester Siti je doživeo poraz (3:2) na gostovanju u Birmigenu, iako je dvaput vodio protiv Aston Vile.

Golove za "građane" postigli su Jaja Ture u 45. i Edin Džeko u 57. minutu, dok su strelci za domaćina bila El Ahmadi, Bakuna i Vajman, posle katastrofalne greške odbrane Sitija.

Srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić odigrali su celu utakmicu za Siti, dok je bivši fudbaler Partizana Stevan Jovetić zamenio Džeka u 74. minutu.

Sautempton je sa 2:0 pobedio Kristal Palas golovima Osvalda i Lamberta na početku drugog poluvremena, minimalnim rezultatom slavio je Hal protiv Vest Hema, dok je Kardif odneo sva tri boda protiv Fulama u Londonu (1:2).

Rezultati i strelci šestog kola Premijer lige:

Totenhem - Čelsi 1:1 (Sigurdson 19 - Teri 65)

Aston Vila - Mančester Siti 3:2 (El Ahmadi 51, Bakuna 73, Vajman 76 - Ture 45, Džeko 57)

Fulam - Kardif 1:2 (Ruiz 45 - Kolker 12, Muč 90+2)

Hal - Vest Hem 1:0 (Brejdi 12. penal)

Mančester Junajted - Vest Bromvič 1:2 (Runi 57 - Amalfitano 54, Berahino 67)

Sautempton - Kristal Palas 2:0 (Osvaldo 47, Lambert 49)

Svonsi - Arsenal 1:2 (Dejvis 81 - Gnabri 58, Ramzi 62)