PETARDA ZVEZDE: Mrđa het-trikom potopio Spartak

Iskoristili kiks Partizana

Crveno-beli su na svom terenu deklasirali nemoćni Spartak, a junak trujumfa bio je Dragan Mrđa

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali na svom terenu ekipu Spartaka iz Subotice (5:0), u okviru sedmog kola domaćeg šampionata.

Na stadionu Crvene zvezde u Beogradu domaća ekipa je vec u prvom delu meča rešila pitanje pobednika, a junak trijumfa nad Subotičanima bio je Dragan Mrđa koji je postigao het-trik.

Seriju golova Mrđa je otvorio u 11. minutu kada se posle centaršuta Marka Vešovića sa desne strane najbolje snašao u petercu gostiju i glavom smestio loptu u mrežu Branimira Aleksića. Crveno-beli su u 18. minutu već imali dva dva gola prednosti. Abiola Dauda je šutirao sa oko 20 metara, a lopta se posle odbrane Aleksića odbila do Mrđe koji je povisio prednost Zvezde. Mrđa je het-trik kompletirao već u 21. minutu, kada je iskoristio odlično dodavanje u prazan prostor Aleksandra Kovačevića, a potom predriblovao golmana Aleksića i po treći put zatresao mrežu Spartaka.

Dauda je u 79. minutu povisio rezultat na 4:0, posle sjajnog udarca sa oko 25 metara pod prečku Aleksića, da bi Nenad Milijaš u 86. iz slobodnog udarca sa iste udaljenosti savladao golmana gostiju.

Zvezda je tako došla do trećeg mesta na tabeli sa 13 bodova, tri manje od "večitog" rivala Partizana, koji je ranije danas poražen u Novom Sadu od Vojvodine.

Tok meča:

90+ minut - Kraj utakmice.

86. minut - GOL! Zvezda vodi 5:0, strelac je Nenad Milijaš! Iskusni fudbaler crveno-belih je odlično izveo slobodan udarac za "petardu" svog tima!

79. minut - GOL! Zvezda vodi 4:0, strelac je Abiola Dauda! Strašan projektil Nigerijca! Povukao je kontru Dauda i sa nekih dvadesetak metara poslao snažan udarac u mrežu nemoćnog Aleksića.

78. minut - Iz igre je izašao Miloš Ninković, zamenio ga je Goran Gogić.

72. minut - Spartak je imao priliku da iz kontranapada ugrozi gol Zvezde, međutim, Bajković je sjajno intervenisao.

66. minut - Ninković je propustio priliku da povisi prednost svog tima, Petković je zamenio Vešovića.

62. minut - Velika šansa za Spartak. Čuburdić je imao veliku priliku da smanji zaostatak svog tima, ali nije bio precizan.

54. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Antonić nakon oštrog starta nad Nenadom Milijašem.

47. minut - Navijači Zvezde napravili su veliku bakljadu na severnoj tribini Marakane.

46. minut - Počelo je durgo poluvreme.

Najbolje poluvreme Crvene zvezde u ovoj sezoni. Posle 45 minuta igre izabranici Slaviše Stojanovića vode sa 3:0 protiv Spartaka. Samo dvadeset minuta igre bilo je potrebno raspoloženom Draganu Mrđi da postigne het trik!

45+ minut - Kraj prvog poluvremena.

40. minut - Mirniji period igre, navijači Zvezde ponovo skandiraju protiv prvog čoveka FSS Tomislava Karadžića.

32. minut - Spartak ne uspeva da se približi golu Zvezde. Tempo igre je znatno pao.

23. minut - Sjajna prilika za Zvezdu! Ninković je odlično uposlio Daudu, ovaj iz prve asistirao do Pečnika koji šalje loptu ka golu Spartaka, ali golman Aleksić uspeva da interveniše na vreme.

21. minut - GOL! Zvezda vodi 3:0, strelac Dragan Mrđa! Dvadeset minuta igre bilo je dovoljno Mrđi da upiše het trik! Sjajna kontra Zvezde, Mrđa je odlično istrčao, obišao golmana Aleksića i sproveo loptu u mrežu.

18. minut - GOL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Dragan Mrđa! Dauda je šutirao iz velike daljine, a golman Aleksić je katastrofalno intervenisao, lopta se odbila pravo na nogu Mrđi, koji rutinski duplira prednost Zvezde!

11. minut - GOL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Dragan Mrđa! Vešović je uputio dobar centaršut u šesnaesterac Spartaka, a Mrđa je bio na pravom mestu u pravo vreme, sa pet metara šalje loptu u mrežu za prvenac u crveno-belom dresu.

4. minut - Nakon pokušaja Dragana Mrđe, lopta je pogodila u ruku Poparu, ali nije dosuđen kazneni udarac.

1. minut - Utakmica je počela

Startne postave:

Zvezda: Bajković - Mijailović, Martinović, Roberts, Vešović, Kovačević, Milijaš, Pečnik, Ninković, Mrđa, Dauda.Spartak: Aleksić, Farkaš, Antonić, Kovačević, Radović, Šarac, Mrkela, Torbica, Milošević, Trivunović, Nosković.