HEROJ: Srpska fudbalerka odvela Barselonu u osminu finala Lige šampiona

Golgeterka kluba

Jelena Čanković postigla u 87. minutu pogodak kojim je njen tim po prvi put u istoriji kluba ušao u osminu finala najelitnijeg takmičenja

BARSELONA - Srpska fudbalerka Jelena Čanković junakinja je Barselone!

Čankovićeva je postigla odlučujući pogodak kojim se španski klub plasirao u osminu finala Lige šampiona, po prvi put u istoriji kluba.

Barselona je na gostovanju danskom Brondbiju odigrala nerešeno 2:2, pa je 0:0 iz prvog meča bilo dovoljno.

Srpska fudbalerka je ušla sa klupe u 64. minutu, a u 87. minutu je postigla drugi pogodak za "Blaugranu". U osmini finala Barselona će igrati protiv Ciriha, koji je sa ukupnim rezultatom 3:2 eliminisao Spartu iz Praga.

Španski mediji su oduševljeni nastupom Jelene Čanković, koja je prelaskom iz subotičkog Spartaka u Barselonu oborila rekord u srpskom ženskom fudbalu u visini transfera, i već je proglašavaju za ženskog Nejmara.

Čankovićeva, koja je pre samo četiri dana proslavila punoletstvo, međutim ističe da je njen uzor Ronaldinjo.

Dobru partiju u ovom kolu Lige šampiona pružila je i Jovana Damnjanović. Nekadašnja igračica Crvene zvezde postigla je dva pogotka (8., 61. minut) u pobedi Volfsburga nad Parnuom 13:0