URODILE  KRITIKE: Zvezda pregazila Novi Pazar s 5:1!

Pukla petarda na Marakani

URODILE KRITIKE: Zvezda pregazila Novi Pazar s 5:1!

Fudbaleri Crvene zvezde posle ubedljivog trijumfa drže treće mesto na tabeli sa 16 bodova
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Novog Pazara rezultatom 5:1 u meču devetog kola Superlige Srbije.Golove za crveno-bele postigli su Nenad Milijaš u osmom, Abiola Dauda u 19. i 45, kao i Dragan Mrđa u 55. i 72. minutu. Jedini gol za goste postigao je Petar Jelić u 74. minutu. Meč je pratilo oko 6.500 gledalaca.Crvena zvezda je trenutno treća na tabeli sa 16 bodova.Zvezda je povela golom kapitena Milijaša posle slobodnog udarca sa oko 20 metara, što je bio njegov 50. gol za crveno-bele. Domaćin je do poluvremena postigao još dva gola. Prvo je Dauda iz peterca savladao Supića posle dodavanja Pečnika, a potom je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao gol glavom posle kornera Milijaša. U drugom poluvremenu Mrđa je u 55. minutu povisio na 4:0, a u 72. je postigao svoj drugi gol nakon solo prodora. Novi Pazar je dva minuta kasnije smanjio posle dodavanja Nenadović do Jelića, koji je sa nekoliko metara savladao golmana Bajkovića.

90. minut - Kraj utakmice! Visoka pobeda Zvezde od 5:1!86. minut - Velika prilika za Zvezdu. Kasalica je izašao sam ispred Supića, ali je golman gostiju dobro intervenisao.80. minut - Igra se odvija na sredini terena74. minut - GOLLLL!!! 5:1! Jelić je iskoristio grešku odbrane Zvezde i savladao je Bajkovića!72. minut - GOLLLL! 5:0 za Zvezdu. Mrđa je posle solo akcije pogodio mrežu Supića63. minut - Zvezda i dalje napada, a Novi Pazar se brani.55. minut - GOLLLL!!! 4:0 za Zvezdu. Pečnik je pogodio stativu, a lopta se odbila do Mrđe koji je iz drugog pokušaja pogodio mrežu gostiju.48. minut - Prva šansa za Zvezdu u drugom poluvremenu. Supić je dobro intervenisao ispred Mrđe46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

47. minut - GOLLL!!! 3:0 za Zvezdu. Milijaš je izveo korner, a Dauda je glavom zakucao loptu u mrežu.

45. minut - Odličan udarac Daude iz daljine, ali Supić brani40. minut - Igra se odvija na sredini terena30. minut - Zvezda ima više od igre, a gosti pokušavaju iz kontranapada da ugroze gol Bajkovića23. minut - Pekarić je ostao bez svesti posle duela sa golmanom Zvezde. Intervenisala je lekarska ekipa, a Pekarić je morao da napusti teren19. minut - GOLLL!!! 2:0 za Zvezdu. Pečnik je odlično asistirao Daudi, kome nije bilo teško da je smesti u mrežu Novog Pazara12. minut - Zvezda ima inicijativu, ali bez promene rezultata8. minut - GOLLLL!!! 1:0 za Zvezdu. Milijaš je izveo slobodan udarac sa iskosa sa 20 metara i pogodio mrežu gostiju.6. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Supić brani udarac Milijaša1. minut - Velika prilika za goste, ali Bajković brani udaraca VidakovićaI poluvremeTOK UTAKMICE

Poraz Vojvodine u Novom SaduRezultati, 9. kolo JSL:Napredak - Radnički Niš 1:1 (Bojić 78 - Stojanović 43)Crvena zvezda - Novi Pazar 5:1 (Milijaš 8, Dauda 20, 45+3, Mrđa 55, 72 - Jelić 75)Voždovac - Spartak 0:1 (Nosković 75)Vojvodina - Sloboda 1:2 (Kaluđerović 25 - Žeravica 33, Jovanović 77)OFK Beograd - Radnički Kragujevac 2:3 (Dražić 57, Damjanović 75 - Knežević 12, 69, Spalević 35)Donji Srem - Čukarički 1:1 (Lakić-Pešić 90+2 - N. Stojiljković 76)Javor - Rad 1:2 (Sotirović 72 - Đurđević 21, 25)U poslednjem meču 9. kola sutra od 15 sati sastaju se Jagodina i Partizan.Tabela: Čukarički 18 bodova, Partizan 17, Crvena zvezda i Vojvodina po 16, Radnički Niš 14, Napredak i Jagodina po 12, Novi Pazar 11, Voždovac 10, itd.