PRVI KIKS BARSE: Osasuna zaustavila Nejmara i Mesija!

Remi posle osam uzastopnih pobeda Katalonaca

Osasuna je uspela da se odbrani i da osvoji bod na meču sa favorizovanom Barselonom

OSASUNA - Fudbaleri Osasune i Barselone igrali su bez golova u meču devetog kola španske Primere.Katalonski klub imao je inicijativu u većem delu meča, ali domaći fudbaleri su se dobro branili i uspeli su da dođu do boda. Gosti su imali posed lopte od čak 75 odsto i nekoliko sjajnih prilika, ali nisu uspeli da savladaju odličnog Fernandeza. Najbolji igrač sveta Lionel Mesi nije bio u startnoj postavi, a igrao je poslednjih 20 minuta. Međutim, ni Mesi i Nejmar nisu uspeli da donesu rekordnu devetu uzastopnu pobedu Barseloni u isto toliko mečeva na startu sezone.Bio je ovo prvi meč Barselone posle 64 vezana meča i godinu i deset meseci na kojem nisu postigli gol u prvenstvenom meču. Barselona je eventualnim trijumfom mogla da izjednači rekord Reala iz 1968, kada je "kraljevski klub" ostvario devet uzastopnih pobeda na startu sezone.Barselona je posle osam uzastopnih pobeda u novoj sezoni Primere prvi put ostala bez dva boda. Katalonci sada imaju 25 bodova. Osasuna je u donjem delu tabele sa sedam poena.Fudbaleri Atletika izgubili su večeras na gostujućem terenu od ekipe Espanjola sa 1:0. To je bio prvi poraz madridskog kluba ove sezone.

Golman Atletka Tibo Kurtoa je prilikom intervencije u 54.minutu nespretno u raskoraku zakačio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu.Real je ranije danas pobedio Malagu s 2:0, dok je Sosijedad u gostima nadigrao Valensiju s 2:1.Barselona je prva sa 25 bodova, dok je Atletiko drugi s 24, a potom sledi Real s 22.