MAŽIĆU PUNE RUKE POSLA: Srbin svirao penal za Barsu i poništio gol Milanu

Liga šampiona

Najbolji arbitar naše zemlje imao je mnogo teških situacija tokom meča na Kamp Nou

Posle suđenja u 145. večitom derbiju, najbolji srpski arbitar Milorad Mažić imao je mnogo posla tokom arbitraže meča 4. kola H grupe Lige šampiona, u kojem je Barselona sa 3:1 porazila Milan. Barselona je povela protiv Milana, i to iz penala koji je u 30 minutu realizovao Lionel Mesi. Nejmar je duel sa Abateom iskoristio da padne u kazneniom prostoru, igrač Milana je dobio žuti karton, a sa bele tačke je precizan bio Argentinac. Inače, sa obzirom na način igre dva tima, mnogi ljubitelji fudbala su očekivali da na Nou Kampu bude dosuđen bar jedan jedanaesterac. Barsa je ubrzo posle prvog stigla i do drugog gola, ali i oko njega će biti mnogo polemike. Buskets je postigao gol, ali ostaje pitanje da li je bio u ofsajdu kada je lopta krenula prema njemu.

Milan je potkraj poluvremena uspeo da smanji zaostatak, a u nastavku je Mažič poništio pogodak za goste. Srbin nije priznao ni pogodak koji je na isteku sata igre postigao Mesi.