Nigerija i Obala Slonovače će igrati u Brazilu

Baraž za Svetsko prvenstvo

Nigerija izbacila Etijopiju, dok je Obala Slonovače u baražu bila bolja od Senegala

Fudbalska reprezentacije Obale Slonovače plasirala se na Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, pošto je u gostima odigrala 1:1 sa Senegalom i tako slavila ukupnim rezultatom 4:2. Senegal je poveo golom Muse Soua iz penala u 77. minutu, a Obala Slonovače je izjednačila u četvrtom minutu nadoknade preko Salomona Kalua. Meč je igran u najvećem gradu Maroka, Kazablanki, zato što je Senegalu zabranjeno da igra kod kuće, posle prošlogodišnjih nereda na stadionu.

Nigerija je sigurno pobedila Etiopiju 2:0 i tako izborila plasman na Mundijal u Brazilu. Strelci su bili Mozes u 20. iz penala i Obina u 82. minutu. Prvi meč u Adis Abebi prošlog meseca afrički "super orlovi" dobili su rezultatom 2:1.Sutra se igra meč Kamerun-Tunis (0:0 u prvom meču), a u utorak su na programu mečevi Egipat-Gana (1:6) i Alžir-Burkina Faso (2:3).