PRIGOVOR: Novopazarci se žalili na suđenje Mažića protiv Čukaričkog

Sumnja u regularnost

Uprava Novog Pazara smatra da je izjednačujhući gol Čukaričkog neregularan, jer je Slavoljub Srnić bio u ofsajdu

Fudbalski klub Novi Pazar uložio je prigovor na suđenje Milorada Mažića i njegovih pomoćnika u utakmici s Čukaričkim u Beogradu. Čukarički i Novi Pazar su igrali nerešeno 1:1 u 13. kolu Super lige, a gosti su se žalili na izjednačujući gol domaćina. "Drastično smo oštećeni kod izjednačenja. Lopta je pogodila stativu i odbila se do igrača koji je bio u ofsajdu i koji je postigao neregularan pogodak", rekao je radiju Sto plus portparol Novog Pazara Redžep Korać. Glavnom sudiji Mažiću su na Banovom Brdu pomagali Dejan Petrović i Saša Živković, četvrti sudija bio Milan Mihajlović, dok su dodatni arbitri bili Majo Vujović i Dejan Santrač. U zvaničnom protokolu utakmice stoji da je Novi Pazar poveo golom Miloša Obradovića u 38. minutu, a da je konačnih 1:1 postavio je Lukas Piasentin u 85. minutu. "Posle Piasentina, loptom je igrao Slavoljub Srnić. On se nalazio u nedozvoljenoj poziciji i bio je strelac neregularnog gola", ocenio je Korać. On je dodao da se treći put ove sezone dešava da je Novi Pazar oštećen na gostovanjima. "Na startu prvenstva, cela Srbija se smejala sudijskoj lakrdiji na našu štetu u Humskoj, a zatim je usledio sličan scenario i u Jagodini", kazao je Korać. Novopazarci je šestoplasirani tim Super lige Srbije sa 21 bodom, a u sledećem kolu gostovaće kragujevačkom Radničkom 1923.