GOL KOLAROVA: Siti gubio 2:0, ali na kraju slavio s 3:2!

"Građani" posle preokreta stigli do pobede

Bajern je i pored poraza osvojio prvo mesto u grupi D LŠ

BEOGRAD - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u Minhenu ekipu Bajerna rezultatom 3:2 u meču poslednjeg šestog kola grupe D Lige šampiona.Bajern je furiozno počeo meč i poveo s 2:0 već u 12. minutu. Miler je doveo Bajern u vođstvo u petom minutu, a Gece je u 12. povisio na 2:0. Gosti su smanjili na 2:1 preko Silve u 28. U 59. minutu dosuđen je penal za goste pošto je u kaznenom prostoru Bajerna srušen Milner. Siguran sa bele tačke bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov. Konačan rezultat postavio je Milner tri minuta kasnije. Kolarov je odigrao celu utakmicu.Viktorija Plzen je pobedila CSKA s 2:1 u drugom meču poslednjeg kola grupe D. Gosti su poveli golom Muse u 65. minutu, a Kolar je izjednačio u 77. Konačan rezultat postavio je Vagner u 90. Zoran Tošić igrao je za CSKA do 52. minutu. Bajern i Mančester siti su sakupili po 15 bodova. Oba tima obezbedila su plasman u osminu finala Lige šampiona. Plzen i CSKA su sakupili po tri poena, a Česi će zbog boljeg međusobnog skora igrati u 1/16 finala Lige Evrope.

REZULTATI:

Grupa ASosijedad - Leverkuzen 0:1 (0:0)(Toprak 48)Mančester junajted - Šahtjor 1:0 (0:0)(Džons 67)TABELA: Mančester Junajted 14, Bajer 10, Šahtjor 8, Sosijedad 1.Grupa BGalatasaraj - Juventus 0:0 prekid u 33. minutu zbog snegaKopenhagen - Real 0:2 (0:1)(Modrić 25, Ronaldo 48)TABELA: Real Madrid 16, Juventus 6, Galatasaraj 4, Kopenhagen 4.Grupa CBenfika - PSŽ 2:1 (1:1)(Lima 45p, Gaitan 58 - Kavani 37)Olimpijakos - Anderleht 3:1 (1:1)(Saviola 34, 58, Domingez 90p - Klještan 39)TABELA: PSŽ 13, Olimpijakos 10, Benfika 10, Anderleht 1.Grupa DPlzen - CSKA 2:1 (0:0)(Kolar 77, Vagner 90 - Musa 65)Bajern - Mančester siti 2:3 (2:1)(Miler 5, Gece 12 - Silva 28, Kolarov 58p, Milner 62)TABELA: Bajern 15, Mančester siti 15, Plzen 3, CSKA 3.