STARA DAMA SE OKLIZNULA: Snajder izbacio Juventus iz Lige šampiona

Šok na Bosforu

Utakmica je nastavljena od 30. minuta, a Juventus je do samog finiša meča imao više prilika, ali je Galatasaraj u finišu počeo da ređa šanse i na kraju je došao do vrednog gola

BEOGRAD - Fudbaleri Galatasaraja plasirali su se danas u drugu fazu Lige šampiona, pošto su u Istanbulu pobedili Juventus sa 1:0.

Meč u Istanbulu prekinut je sinoć zbog jakog snega, a Galata je u nastavku bila bolja za gol Veslija Snajdera u 85. minutu meča. Utakmica je nastavljena od 30. minuta, a Juventus je do samog finiša meča imao više prilika, ali je Galatasaraj u finišu počeo da ređa šanse i na kraju je došao do vrednog gola.

Gol je došao kada je Didije Drogba u šesnaestercu primio loptu i sproveo je Snajderu na desnu stranu. Holanđanin je prihvatio i produžio nekoliko koraka, a onda iskosa proturio kroz noge Leonarda Bonučija na suprotnu stativu, pored nemoćnog golmana Đanluiđija Bufona.

Ranije je iz Grupe B plasman u drugu fazu izborio Real Madrid.