KONTROVERZAN DERBI: Ronaldo iz ofsajda za pobedu Reala u Valensiji

Slepi miševi oštećeni

Igrao se 40. minut kada je Anhel Di Marija centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Portugalac iz očiglednog ofsajda postigao gol glavom

VALENSIJA - Fudbaleri Reala slavili su na gostovanju Valensiji u derbi meču 17. kola Primere sa 3:2 (2:1), ali su domaći imali puno toga da zamere sudijama ovog meča. Pre svega kada je u pitanju gol Kristijana Ronalda za vođstvo "kraljevskog kluba" 2:1.

Igrao se 40. minut kada je Anhel Di Marija centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, a Ronaldo iz očiglednog ofsajda postigao gol glavom. Sudija Vitijenes se nije oglasio iako je, pored Ronalda, još nekoliko fudbalera gostujućeg tima bilo u nedozvoljenoj poziciji.

Portugalac se ovim pogotkom izjednačio sa Ugom Sančezom na večitoj listi najboljih strelaca madridskog velikana. Obojica su postigla 164 pogodaka, s tim što je Meksikancu trebalo 207, a Ronaldu 151 utakmica.Ronaldo sada juri učinak Santiljane (186), a nisu daleko ni Di Stefano (216) i Raul (228).