RONALDO U SUZAMA: Portugalac plakao za Euzebijom i posvetio mu dva gola

Primera

Real sa 3:0 savladao Seltu iz Viga

Fudbaleri Reala iz Madrida porazili su Seltu u meču 18. kola španske Primere, a utakmicu je i pre njegog početka, a potom i sa dva gola obeležio Kristijano Ronaldo. Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminule fudbalske legende - Euzebija. Kristijano Ronaldo je idola ispratio u suzama, a kasnije mu posvetio i dva pogotka, koja je posvetio upravo njemu.A pre dva gola Ronalda, Real se mučio da slomi otpor odbrane Selte, koja je delovala veoma organizovano sve do 67. minuta, kada je posle duge akcije loptu u mrežu skrenuo Karim Benzema. To je skinulo teret sa domaćeg tima, koji je do kraja, sa dva gola Ronalda uspeo da zabeleži ubedljiv trijumf.

Fudbaleri Viljareala savladali su kao gosti ekipu Rajo Valjekana sa 5:2, u poslednjoj utakmici 18. kola prvenstva Španije.

Viljareal je superiornom igrom deklasirao domaćina i ponovo se uključio u borbu za četvrtu poziciju na tabeli Primere koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Već na poluvremenu "žuti" su imali tri gola prednosti, njihova pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a u nastavku su mogli još nekoliko puta da zatresu protivničku mrežu.

Istakao se trostruki strelac, nigerijski napadač Uče, dok je Valjekano 13. porazom ove sezone ostao u opasnoj zoni sa sve manjim šansama da izbegne selidbu u niži rang.

Rajo Valjekano - Viljareal 2:5 ( Kastiljo 66, 90+1 penal - Uče 10, 57, 64, Perbe 12, 41)

Odigrano u nedelju: Sosijedad - Atletik Bilbao 2:0, Osasuna - Espanjol 1:0, Barselona - Elče 4:0, Sevilja - Hetafe 3:0.

Odigrano u subotu: Malaga - Atletiko Madrid 0:1, Valjadolid - Betis 0:0, Almerija - Granada 3:0, Valensija - Levante 2:0.