Gol Kolarova u preokretu Sitija

FA kup

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u osminu finala FA kupa, pošto su na svom terenu savladali drugoligaša Votford sa 4:2

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa, pošto su na svom terenu savladali drugoligaša Votford sa 4:2, a strelac gola za domaćina bio je i srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.Gosti su veći deo meča odigrali na veoma visokom nivou, a posledica toga bila je i ubedljiva prednost.U 21. minutu Votford je poveo preko Fernanda Forestijerija, a osam minuta kasnije prednost je duplirao Troj Dini.Slutilo je da će Votford napraviti veliko iznenađenje, ali je onda na scenu stupio Serhio Aguero. Argentinac je sa dva pogotka u 60. i 79. minutu doneo Sitiju izjednačenje.

Domaćin je do potpunog preokreta stigao golom Kolarova u 85. minutu, a konačan rezultat postavio je, het-trikom, Aguero u 90. minutu.

FA kup, šesnaestina finala:

Bornmaut - Liverpul 0:2 (0:1)(Mozes 26, Staridž 61)

Rokdejl - Šefild V. 1:2 (0:0)(Rouz 60 - Matok 51, Onijevu 57)

Bolton - Kardif 0:1 (0:0)(Kembel 50)

Hadersfild - Čarlton 0:1 (0:0)(Čurč 54)

Mančester siti - Votford 4:2 (0:2)(Aguero 59, 79, 90+3, Kolarov 87 - Forestijeri 21, Dini 29)

Port Vejl - Brajton 1:3 (1:2)(Robertson 36 - Ins 27, Marč 43, Obika 78)

Birmingem - Svonsi 1:2 (1:0)(Novak 15 - Boni 65, 69)

Sautempton - Jovil 2:0 (1:0)(Do Prado 23pen, Galager 70)

Sautend - Hal 0:2 (0:0)(Frijat 63, 90+1)

Sanderlend - Kiderminster 1:0 (1:0)(Mavrijas 5)

Vigan - Kristal Palas 2:1 (1:0)

Stivenejdž - Everton 0:4 (0:2)(Nejsmit 6, 32, Heitinga 55, Gueje 84)