SITI IZBACIO PLAVCE IZ FA KUPA: Jovetić i Nasri srušili Čelsi

Ivanović i Matić ostali kratkih rukava

Mančester siti je u osmini finala FA kupa pobedio Čelsi s 2:0 golovima Jovetića i Nasrija

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa, pošto su na svom terenu pobedili Čelsi s 2:0.Golove za "građane" postigli su Stevan Jovetić u 17. i Samir Nasri u 67. minutu. Aleksandar Kolarov presedeo je meč na klupi za rezerve Sitija, dok Matija Nastasić nije bio u protokolu. Za goste su igrali Branislav Ivanović i Nemanja Matić.Branilac trofeja u FA kupu, drugoligaš Vigan plasirao se ranije danas u četvrtfinale tog takmičenja, pošto je u gostima savladao Kardif sa 2:1. Ekipa Vigana povela je u 18. minutu preko Krisa Mekena, izjednačio je Frejzer Kembel u 27. minutu, ali je plasman u dalju fazu takmičenja gostima doneo Ben Votson u 40. minutu.Sanderlend je pobedio Sautempton s 1:0 golom Gardnera u 50. minutu. Utakmica između Šefild Vensdeja i Čarltona je odložena.Sutra će igrati: Everton - Svonsi, Šefild junajted - Notingem Forest i Arsenal - Liverpul, dok će se u ponedeljak sastati Brajton i Hal.