LICE ŠAMPIONA: Partizan petardom pregazio Radnički

Derbi u Kragujevcu

Crno-beli su deklasirali Radnički u 18. kolu Superlige Srbije sa 5:0 (2:0). Dvostruki strelac za goste bio je Škuletić, a golove su još postigli i Malbašić, Lazović i Drinčić

KRAGUJEVAC - Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Radnički na gostovanju u Kragujevcu, u 18. kolu Superlige Srbije. Crno-beli su slavili rezultatom 5:0 i bar na kratko su se vratili na lidersku poziciju na tabeli. Partizan sada ima 40 bodova, dva više od drugoplasirane Crvene zvezde. Zvezda večeras na Marakani igra protiv Napretka. Radnički je na tabeli nazadovao za jenu poziciju i sada je 13. sa 18 bodova.Partizan je odlično počeo meč pošto je Malbašić već u trećem minutu, spektakularnim golom, savladao golmana Čančarevića. U završnici prvog poluvremena prednost crno-belih duplirao je Škuletić.Najlepši momenat na meču viđen je u 58. minutu, kada je Drinčić spektakularnim udarcem sa 25 metara povisio na 3:0. U 63. minutu dosuđen je sumnjiv penal za Partizan koji realizuje Danko Lazović, da bi u poslednjim trenucima meča konačnih 4:0 postavio Škuletić, svojim drugim golom.

TOK UTAKMICEII poluvreme90.+2 - Utakmica je završena90. minut - Gooooool! Škuletić postiže peti gol za Partizan. Lepo je primio loptu i levom nogom, po drugi put na meču savladao golmana Čančarevića.

Malbašića Radnički Spalević Malbašića Čadikovski Partizanovog 64. minut - Gooooool! Lazović pogađa za 4:0.

63. minut - Dosuđen je penal za Partizan, posle sumnjivog prekršaja nad Škuletićem58. minut - Gooooool! Partizan vodi sa 3:0, strelac je Drinčić. Bila je to bomba sa 25 metara, pa je golman Čančarević loptu ispratio samo pogledom

Spalevića Lukač Partizan Lazović Čančarević

I poluvreme45. minut - Prvo poluvreme produženo je za jedan minut.38. minut - Gooooool! Partizan vodi sa 2:0, strelac je Škuletić. Akcija je počela dodavaljem Brašanaca, da bi zatim Lazović petom prosledio loptu do Škuletića. Lopta je prošla kroz noge golmanu Čančareviću

Radnički Kovačević Lukač Trajkovića Brašanac Partizan Beljića Lazović Škuletić Lazović Škuletić Lazovića
3. minut - Gooooool! Partizan vodi sa 1:0, strelac je Filip Malbašić. Malbašić
Čančarevića

Pre početka utakmice kapiten Radničkog Spalević proslavio je lep jubilej - on protiv Partizana igra 100. prvenstveni meč za Radnički pa je na poklon dobio uramljen dres sa brojem 100.

Radnički: Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubanja, Krivokapić, Kovačević, Miljuš, Beljić, Adamović, Spalević.Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, Drinčić, A. Živković, Brašanac, Malbašić, Škuletić, Lazović.