ZVEZDA NE DA VRH: Dauda režirao preokret za rođendan crveno-belih

Jelen Superliga Srbije

U meču 18. kola Jelen Superlige Srbije fudbaleri Crvene zvezde posle dosta muka savladali su na stadionu u Ljutice Bogdana kruševački Napredak sa 4:1
1 / 4 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde ostaće na prvom mestu tabele Super lige i posle 18. kola, pošto su danas u Beogradu posle preokreta pobedili kruševački Napredak sa 4:1.

Zvezda je zadržala bod više od Partizana, koji je ranije danas u gostima pobedio Radnički 1923 sa 5:0.

Abiola Dauda postigao je dva gola za Zvezdu, u 73. i 76. minutu. Ostali strelci bili su Savo Pavićević u 45. i Miloš Ninković u 81. iz penala. Napredak je poveo golom Srđana Dimitrova iz penala u 15. minutu.

Početak meča bio je odložen jer su organizovani navijači sa severne tribine zapalili mnogo pirotehničkih sredstava proslavljajući 69. rođendan Sportskog društva i utakmica je mogla da počne tek nekoliko minuta posle predviđenog vremena.

Utakmicu je gledalo 22.000 ljudi.

Napredak je dobro počeo i stvorio dve dobre šanse u prvih pet minuta, ali je poveo kada je golman Boban Bajković srušio Nenada Gavrića, koji je izbio sam ispred njega nakon dobrog proigravanja Dušana Mićića. Dimitrov je bio siguran za 1:0.

Zvezda je nakon toga zaigrala ofanzivnije, a samo je Dauda propustio tri dobre šanse, dok je Nenad Milijaš dva puta ozbiljno zapretio iz slobonih udaraca. U nadoknadi vremena prvog poluvremena Darko Lazović je izveo korner, a Pavićević je glavom na prvoj stativi sproveo loptu u mrežu.

Napredak je u 58. minutu ponovo imao priliku da povede, pošto je Nikola Trujić izašao sam pred Bajkovića, ali je šutirao preko gola.

Posle desetak minuta Zvezda je zaigrala bolje i prelomila meč sa tri brza gola, a nešto kasnije i stavila tačku na meč. Lazović je izveo korner, a Dauda je glavom sa pet metara doneo prednost Zvezdi.

Samo četiri minuta kasnije Nikola Mijailović je prodro po levoj strani, dodao do Dragana Mrđe, a ovaj je prosledio do Daude, koji je povisio na 3:1.

U 80. minutu napravljen je prekršaj nad Mrđom za penal. Sudija je naredio da se ponovi penal, a Ninković je savladao Nemanju Krznarića za 4:1.

2. POLUVREME

KRAJ UTAKMICE

81. minut - GOOOL!!! Ninković iz penala donosi prednost svom timu 4:1.

GOOOL!!!
GOOOL!!!

1. POLUVREME

KRAJ 1. POLUVREMENA

45+2. minut - GOOOL!!! Savo Pavićević je doneo Crvenoj zvezdi izjednačenje! Igrao se drugi minut dodatnog vremena, korner je izveo Lazović, a Pavićević koji je bio bliži prvoj stativi, glavom matirao Krznarića. Njegov prvenac u dresu crveno-belih