GUDELJ VODI U EVROPU: Srbin pogodio za pobedu AZ Alkmara

Holandska liga

Tim iz Alkmara savladao Cvole 2:1

Golom srpskog fudbalera Nemanje Gudelja, fudbaleri AZ Alkmara su na svom terenu ostvarili veoma bitnu pobedu protiv Cvolea (2:1) i nastavili borbu za plasman u Ligu Evrope.

Led je već u šestom minutu probio Stiven Berghujs, da bi u u 14. Nemanja Gudelj iskoristio katastrofalnu postavku poslednje linije gostiju. AZ je "na silu" uterao loptu u srce kaznenog prostora, a Gudelj se našao tamo gde je trebalo i reagovao – onako kako je trebalo.Mustafa Semjak je u finišu drugog poluvrena vratio goste u život, ali se AZ odmah sabrao i ponovo preuzeo kontrolu nad igrom, pa je mogao i do ubedljivije pobede, ali Amerikanac Aron Johanson nije bio uspešan sa bele tačke.AZ je tako ostao na sedmom mestu na tabeli, sigurnih šest koraka ispred poslednjeg protivnika.