STIGLI ZVEZDU: Partizan deklasirao Donji Srem sa 5:0

Crno-beli ne daju titulu

Fudbaleri Partizana savladali su Donji Srem sa 5:0 u 27. kolu Superlige Srbije

NOVI SAD - Fudbaleri Partizana savladali su Donji Srem sa ubedljivih 5:0 u 27. kolu Superlige Srbije. Novim trijumfom crno-beli su se bar na kratko izjednačili na vrhu tabeli sa Crvenom zvezdom. Zvezda od 19.30 časova na Marakani dočekuje Rad.Partizan je o ubedljivog trijumfa u Novom Sadu stigao golovima Danka Lazovića (6) i Petra Škuletića (41) u prvom poluvremenu, dok je rezervista Nemanja Kojić u nastaku meča upisao het-trik.

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je da je utakmica protiv Donjeg Srema bila teška, uprkos ubedljivoj pobedi, kao i da ekipa nije odustala od odbrane titule. "Posle emotivnog pražnjenja u derbiju, igrali smo protiv nezgodne ekipe, koja po kvalitetu nije zaslužila da se bori za opstanak. Oigrali smo dobru utakmicu. Možda smo mogli da damo još neki gol, ali nije u redu da budeš nezadovoljan posle pobede od 5:0", rekao je Nikolić.

"Ova utakmica je bila izuzetno teška, jer se igrala posle derbija. Uspeli smo da povedemo na vreme i sve je posle bilo lakše. Igrači pokazali da imaju energije, naročito oni koji su ušli sa klupe (Nemanja) Kojić, (Predrag) Luka i (Nikola) Ninković. Svi su bili dobri, podigli su ritam utakmice kad je bio u padu", rekao je Nikolić.

Partizan je ovom pobedom popravio gol razliku i izjednačio se sa Zvezdom po broju bodova, bar privremeno.

"Idemo dalje. Dok god postoji teoretska šansa za titulu, mi ćemo da se borimo... Borićemo dokle god ima šanse", rekao je Nikolić.

Partizan Crvenu zvezdu Superlige Srbije

TOK MEČA18.52 - Završena je utakmica u Novom SaduFudbaleri Partizana deklasirali su Donji Srem sa ubedljivih 5:0 u 27. kolu Superlige Srbije. Crno-beli su 19. pobedom u sezoni bar na kratko sustigli Crvenu zvezdu na vrhu tabele. Večiti rivali trenutno imaju po 62 boda, ali crveno-beli imaju utakmicu manje. Zvezda od 19.30 časova igra protiv Rada.18.47 (88. minut) - Gooooool, Partizan vodi sa 5:0!Het-trik Nemanje Kojića. Škuletić je glavom spustio loptu na na volej Kojiću, a rezervista rutinski po treći put na utakmici trese mrežu Donjeg Srema za ubedljivih 5:0.

18.37 (78. minut) - Gooooool, Partizan vodi sa 4:0!
18.29 (70. minut) - Gooooool, Partizan vodi sa 3:0!
18.24 (65. minut) - Najbolja prilika za Donji Srem 18.16 (57. minut) - Navijači Partizana ne daju titulu 18.05 (46. minut) - Počelo je drugo poluvreme

17.47 - Kraj prvog poluvremenaZavršeno je prvo poluvreme u Novom Sadu. Partizan posle prvih 45 minuta vodi protiv Donjeg Srema sa 2:0. Golove za crno-bele postigli su Danko Lazović u 6. i Petar Škuletić u 41. minutu.17.41 (41. minut) - Gooooool, Partizan vodi sa 2:0!Škupetić novim golom kruniše period odlične igre fudbalera Partizana. Odbrana Donjeg Srema je napravila veliku grešku, a Škuletić udarcem iskosa, po zemlji, ponovo matira golmana Belić.

17.31 (31. minut) - Pokušaj Drinčića iz daljine 17.27 (27. minut) - Poništen gol Škuletića 17.23 (23. minut) - Ponovo Preti Donji Srem 17.15 (15. minut) - Šansa za Donji Srem 17.06 (6. minut) - Gooooool, Partizan vodi sa 1:0!
17.00 (1. minut) - Počela je utakmica, kiša u Novom Sadu

16.45 – Dobrodošli na Kurir sport! Fudbaleri Partizana gostuju Donjem Sremu u u 27. kolu Superlige Srbije. Evo sastava timova: Donji Srem: Belić, Lakićević, Kuzmanović, Prljević, Lakić – Pešić, Čordašić, Košutić, Krunić, Damjanović, Zec, Mijić. Partizan: Lukač, Trajković, Vulićević, Stanković, Volkov, Drinčić, Brašanac, Ilić, Živković, Škuletić, Lazović.