IVANOVIĆ ISKLJUČEN: Van Persi doneo Junajtedu izjednačenje protiv Čelsija u 94. minutu

Derbi na Old trafordu opravdao očekivanja

Drogba je doneo vođstvo Čelsiju u 53. minutu, ali je domaći tim posle isključenja Ivanovića stigao do izjednačenja u 94. minutu

MANČESTER - Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda igrali su 1:1 u derbi meču 9. kola engleske Premijer lige.Čelsi je poveo golom Didijea Drogbe u 53. minutu, a izjednačenje domaćem timu doneo je Robin van Persi u 94. minutu. Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić igrali su za Čelsi, a kapiten "orlova" je zbog dva žuta kartona isključen u 93. minutu.U prvom poluvremenu nije bilo golova, a oba tima imala su po jednu odličnu šansu. Prvo je u 23. minutu Van Persi imao stopostotnu priliku za Junajted. Holanđanin je izbio sam ispred golmana Čelsija Kurtoe, ali je Belgijanac na čudesan način zaustavio njegov udarac. Drogba je u 40. minutu bio u prilici da dovede svoj tim u vođstvo, ali je De Hea bio siguran.