PRIMERA: Malaga pobedila Valensiju i ostala pri vrhu tabele

Minimalni trijumf domaćina

Malaga je ostala na sedmom mestu sa realnim šansama da se bori za plasman u Ligu Evrope

MADRID - Fudbaleri Malage savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Valensije sa 1:0 i desetom pobedom ove sezone ostali u gornjem delu tabele španske Primere.

Poslednja utakmica 21. kola protekla je u velikoj i izjednačenoj borbi, domaćin je poveo sredinom prvog poluvremena, a da će Valensija ostati bez bodova bilo je jasno kada je njen defanzivac Kanselo morao van terena dvadesetak minuta pre kraja zbog dva žuta kartona.

Malaga je ostala na sedmom mestu sa realnim šansama da se bori za plasman u Ligu Evrope, dok je petoplasirana Valensija i dalje u trci za Ligu šampiona.

Malaga - Valensija 1:0 (Kastiljeho 25)

Odigrano juče: Barselona - Viljareal 3:2, Sevilja - Espanjol 3:2, Almerija - Hetafe 1:0, Levante - Atletik Bilbao 0:2.

Odigrano u subotu: Selta - Kordoba 1:0, Eibar - Atletiko Madrid 1:3, Granada - Elče 1:0, Real Madrid - Sosijedad 4:1.

Odigrano u petak: Rajo Valjekano - Deportivo La Korunja 1:2.

Tabela: Real Madrid 51 bod, Barselona 50, Atletiko Madrid 47, Sevilja 42, Valensija 41, Viljareal 38, Malaga 35, Eibar 27, itd.