(VIDEO) DIRLJIVO: Gol dečaka (11) sa Daunovim sindromom proglašen za najbolji Škotskoj

Oduševio svet

On je početkom godine postigao gol sa penala u poluvremenu utakmice između Hamiltona i Seltika (0:2), pošto je bio specijalni gost na ovoj utakmici

GLAZGOV - Čelnici škotske Prmeijer lige (SPFL) proglasili su za gol meseca pogodak 11-godišnjeg dečaka sa Daunovim sindromom, Jaje Bitija.Jaja Biti je navijač Seltika, a rođen je sa Daunovim sindromom. On je početkom godine postigao gol sa penala u poluvremenu utakmice između Hamiltona i Seltika (0:2), pošto je bio specijalni gost na ovoj utakmici.Čelnici SPFL-a su odlučili da naprave lep gest i da ovaj gol stave u izbor za najlepši pogodak meseca januara. On je pobedio sa 97 odsto glasova.

Jaja Biti je postao popularan u maju prošle godine pošto je tadašnji igrač Seltika Jorgos Samaras sa njim slavio šampionsku titulu.