(VIDEO) BARSELONA POKORILA MANČESTER: Suarez ujeo Građane, Juventus bolji od Milionera

Liga šampiona

1 / 7

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Mančester siti sa 2:1, dok je istim rezultatom Juventus u Torinu savladao Borusiju Dortmund u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Dvostruki strelac u trijumfu Barselone bio je Luis Suares. On je prvi put Džoa Harta savladao u 16. minutu, da bi na 2:0 povisio u 30. Urugvajc je prvi put od dolaska u katalonski klub postigao dva gola na jednom meču. Barselona je u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena vremena mogla i do trećeg gola, ali je Džo Hart odbranio jedanaesterac Lionelu Mesiju. Jedini gol za Mančester siti postigao je Serhio Aguero u 69. minutu.

Mančester je utakmicu završio sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Gael Gliši u 74. minutu dobio drugi žuti karton.

Juventus je na svom terenu slavio protiv Borusije Dortmund, a golove su postigli Karlos Teves u 13. minutu i Alvaro Morata u 43. Milioneri su do jedinog gola na gostovanju u Torinu došli posle greške defanzivca Juventusa Đorđa Kjelinija, koji se okliznuo na ivici šensaesterca, a Marko Rojs je pokupio loptu i posle kratkog trka šutirao i savladao Đanluidija Bufona u 18. minutu.

Revanš utakmice osmine finala Lige šampiona igraće se 18. marta u Barselone, odnosno Dortmundu.

22:08 (66') - Bez ozbiljnijih prilika na oba meča

Drugo poluvreme utakmica u Torinu i Mančesteru manje je sadržajno do prvih 45 minuta u kojima su viđeni pogodci.

21:49 (46') Počelo je drugo poluvreme

21:34 - Poluvremena na obe utakmice

21:31 (43') Morata vraća prednost domaćinu

Posle asistencije za prvi gol Tevezu, Morata je i sam zatresao mrežu Nemaca

21:24 (37') Pirlo izašao zbog povrede

Juventus je oslabljen u nastavku meča pošto je Pirlo izašao zbog povrede, a zamenio ga je Pereira

21:16 (30') Suarez ponovo matirao Harta

Barselona ima veliku prednost u Mančesteru, a glavni krivac za to je Luis Suarez, koji je za pola časa igre dva puta matirao Džoa Harta

21:04 - (18') Rojs izjednačio u Torinu

Borusija se brzo oporavila od šoka posle gola Teveza i sada je 1:1

21:02 (16') - Suarez načeo Siti

Urugvajac je u 16. minutu postigao gol za Barselonu

20:59 (13') - Tevez postigao prvi gol

Juventus je poveo u 13. minutu golom Karlosa Teveza. Asistent je bio Morata.

20:58 - Bez uzbuđenja na oba stadiona

Za sada se na oba terena ispituju snage, tako da nema mnogo obezbeđenja.

20:45 - (1') Počele su utakmice

20:43 - Sve je spremno za početak

20:20 - Sastavi:

Mančester Siti - Barselona

Mančester Siti (4-1-3-2): Hart – Zabaleta, Kompani, Demikelis, Kliši – Fernando - Milner, Nasri, Silva – Džeko, Aguero

Barselona (4-3-3): Ter Štegen – Alves, Pike, Maskerano, Alba – Buskets, Rakitić, Inijesta – Mesi, Suarez, Nejmar.

Juventus - Borusija Dortmund

Juventus (4-1-3-2): Bufon – Lihtštajner, Bonući, Kjelini, Evra – Markizio - Pirlo, Pogba, Vidal – Tevez, Morata.

Borusija (4-2-3-1) : Vajdenfeler – Pišček, Papastatopulos, Humels, Šmelcer – Gindogan, Šahin – Mhitarjan, Rojs, Obamejan – Imobile

20:05 - Borusija pobedila Juventus i uzela evropsku titulu Borusija iz Dortmunda je bivši šampion Evrope, a 1997. u finalu je savladala Juventus, koji ima dve evropske krune (1985. i 1996). Stara dama hara italijanskim fudbalom, ali u Evropi je daleko od elite koja puca na tron. I bez obzira što se Milioneri u Bundesligi biju bitku za opstanak, ekipa trenera Jirgena Klopa nije za potcenjivanje u Evropi.

Svesni su toga u Torinu i dočekaće nemački klub sa puno respekta, ali i željom i nadom da mogu do pobede. Ipak, biće ovo priklika da se Juve revanšira Miliobnerima za poraz od pre 18. godina u finalu Kupa šampiona, odigranog 28. maja 1997. u Minhenu, kad je Dortmund pobedio sa 3:1.Barselona ne želi da Siti postane veliki klub

Barselona ide u Mančester na noge Sitiju. Građani nemaju neku evropsku tradiciju, bili su mali klub, a arapski novac napravio je od njih šampione Engleske. Međutim, Barselona je na tom polju mnogo iskusnija i osvajala je Kup šampiona 1992, a uspeh ponovila 2005/06, 2008/09, 2010/11. Sudeći po tome, u dvomeču su šanse Barse veće.

Obe utakmice večerašnjeg programa šesnaestine finala Lige šampiona igraju se u 20,45.