(VIDEO) PRVA POBEDA PARTIZANA U 2015: Nemanja Kojić sa dva gola srušio Donji Srem

Superliga Srbije, 18. kolo

Na novosadskom Karađorđu crno-beli su imali igru i ubedljivu prednost, ali su na kraju strepeli za pobedu

Partizan je kao gost u Novom Sadu savladao Donji Srem 2:1 u utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Oba gola za goste postigao je Nemanja Kojić, u 36. i 75. minutu, a poraz domaćina ublažio je Darko Spalević u 77.

Zanimljivo je da je junak crno-belih Nemanja Kojić prošle sezone na istom mestu istom rivalu dao čak tri gola i to sve u finišu utakmice kada je na teren ušao sa klupe! Dakle, baš mu prijaju Sremci...

Veliki pritisak osećali su fudbaleri Partizana posle remija u uvodna dva prolećna superligaška kola, sa Voždovcem (3:3) i niškim Radničkim (0:0), oba zabeležena u Humskoj 1, i prilaska jedinog konkurenta u borbi za titulu Crvene zvezde na četiri boda. Zato im je pobeda na novosadskom Karađorđu, gde ih je kao domaćin dočekao Donji Srem (nije se igralo u Pećincima iz bezbednosnih razloga), bila imperativ. S druge strane, fudbaleri Donjeg Srema, posle pobede u prošlom kolu na gostovanju Voždovcu, nalazili su se na dva boda od opasne zone, pa su u meč sa jesenjim prvakom mogli da uđu rasterećeno.

Ponovo lišeni pomoći trenera Marka Nikolića sa klupe zbog suspenzije (koju je posle ovog meča odradio), crno-beli su na Karađorđu igrali sigurno. Gospodarili su terenom, povremeno stvarali prilike, a domaćinu nisu dozvolili ni da priđe golu Živka Živkovića. Takav nastup isplatio im se u 36. minutu kada se Kojić prvi put upisao u strelce.

Kao da je primljeni gol trgao domaćina, pa je u finišu prvog poluvremena konačno zapretio.

I u nastavku su crno-beli bili bolji, ali zadovoljni minimalnom prednošću nisu bili previše odlučni da i dalje napadaju. S druge strane, kako je vreme odmicalo, fudbaleri iz Pećinaca su sve više rizikovali ne bi li stigli do izjenačenja.

Tako otvoren prostor u zadnjoj liniji domaćina, crno-beli su iskoristili ponovo preko Kojića i u 75. minutu, činilo se, završili posao.

Međutim, stari golgeterski lisac Darko Spalević nije tako mislio, pa je majstorskim potezom prepolovio zaostatak svog tima i najavio uzbudljivu završnicu, kakva je ona zaista i bila.

Igrači trenera Zlatomira Zagorčića bili su sve ofanzivniji, crno-beli su pokušavali da ponovo iskoriste zaletanje protivničkog tima... Ipak, golova više nije bilo.

Posle poslednjeg sudijskog zvižduka crno-beli su odahnuli. Na licima im se videlo olakšanje zbog ostvarene prve pobede u 2015. godini.

"Pobeda je najvažnija. Zato smo i došli ovde", izjavio je Zvonko Varga, pomoćni trener koji je u odsustvu Nikolića ponovo vodio ekipu Partizana i dodao:

"Prvo poluvreme smo zaista dobro odigrali, dominirali smo, a njima nismo dozvolili ništa na sredini terena osim jedne polušanse. U drugom poluvremenu se valjda osetio taj psihološki pritisak. Sa igračima smo na poluvremenu pričali da ne stajemo već da probamo da nađemo drugi gol. Na kraju smo ga i dali, i to mnogo znači, ali smo posle primili i morali smo da se borimo do kraja. Najvažnije je da smo izdržali i ova tri boda će nam mnogo značiti".

Trener Donjeg Srema Zlatomir Zagorčić kazao je da je tim bio psihološki opterećen u prvom poluvremnu.

"Nismo baš planirali da onako odigramo prvo poluvreme. Malo je bilo straha od Partizana u prvom poluvremenu. Na poluvremenu smo se dogovorili da igramo borbeno i pokazali smo da možemo da se nadigravamo. Da je tako bilo od prvog minuta, bio bi drugačiji ishod na kraju. Tako je to kod nas, uvek je samopouzdanje malo poljuljano kada se igra protiv najvećih", iskren je bio Zagoričić.

Pogledajte golove:

3. minut - Prva prilika za Partizan. Saša Ilić je sjajno uposlio Ninkovića, koji je sa sedam, osam metara šutirao po zemlji, ali je njegov udarac zaustavio golman Belić;

23. minut - Posle 20 minuta gosti su opet stvorili šansu. Opet su akteri akcije bili Ninković i Ilić, koji je proigrao Kojića na petercu, ali se najistureniji igrač crno-belih nije dobro snašao. Pokušao je petom da gurne loptu u mrežu, međutim, golman Belić je bio uz njega i lako osujetio tu nameru;

28. minut - Dve velike prilike za Partizan u istom minutu! Prvo je Babović nespretno reagovao na petercu na centaršut sa leve strane iako se našao usamljen pred Belićem, a nedugo zatim je i Volkov imao otvoren šut malo iskosa sa leve strane (uposlio ga Kojić), ali je pogodio spoljnji deo mreže;

36. minut - 0:1 - Crno-beli su naplatili bolju igru. Ninković je prošao po levom krilu, došao do "mrtvog ugla", golman Belić mu je krenuo u susret, a vezista Partizana poslao loptu na gol-liniju, odakle ju je Kojić samo ubacio u mrežu;

40. minut - Mogao je Donji Srem da izjednači da je Obuobi boije reagovao na pet metera od gostujućeg gola. Međutim, Bandalovski je uklizao i izblokirao njegov šut;

46. minut - Posle 34 sekunde igre u drugom poluvremenu Partizan je imao još jednu veliku priliku. Grbić je protutnjao po desnoj strani, dao "povratnu" Saši Iliću, ali je kapiten sa 12, 13 metara loše tukao. Lopta je otišla preko gola;

56. minut - Jedan domaći igrač je centrirao sa desne strane, niko u šesnaestercu Partizana nije zakačio loptu, koja je odskakutala malo pored Živkovićevog gola. Usledio je zatim kratki prekid utakmcie zbog bakljade navijača crno-belih;

75. minut - 0:2 - Babović je izbacio Volkova po levoj strani, reprezentativac Crne Gore sjajno centrirao, a Kojić se na šest, sedam metara od gola samo "poklonio" i glavom poslao loptu u mrežu;

77. minut - 1:2 - Spalević je postigao neverovatan gol. Lopta je u kazneni prostor Partizana padala "kao sveća" na 12, 13 metara od gola, a iskusni centarfor Donjeg Srema je fantastičnim volejom poslao parabolu u mrežu;

84. minut - Opasan prekid Drinčića. Vezista Partizana umalo nije rešio pitanje pobednika posle slobodnog udarca sa levog krila, maltene iz auta. Poslao je projektil u suprotan ugao gola, ali je Belić odlično intervenisao;

88. minut - Ponovo je Drinčić izveo prekid, lopta je padala na pet, šest metara od gola, bacio se Balažic, ali Slovenac nije postigao prvenac u dresu Partizana, jer je njegov udarac glavom otišao preko gola;

90. minut - Slično kao šest minuta ranije na drugoj strani, Josimov je izveo slobodan udarac, a Živković je krajnjim naporom prosledio loptu u korner. Domaćin je i posle tog kornera imao dobru šansu, ali je nije iskoristio, pa su bodovi otišli za Beograd.

DONJI SREM: Belić, Josimov, Košutić, Abubakar, Prljević, Obuobi, Jelić, Vukobrat, Spalević, Lakićević, Šarac.

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Volkov, Ilić Branko, Balažic, Drinčić, Babović, Grbić, Ilić Saša, Ninković, Kojić.