(VIDEO) SRBI U GLAVNOJ ULOZI: Ivanović asistirao, Matić skrivio penal, a Tadić pogodio

Remi Čelsija i Sautemptona

Čelsi je prvi na tabeli sa 64 boda iz 28 utakmica, dok drugoplasirani Mančester siti ima šest bodova manje i utakmicu više. Sautempton je sedmi sa 50 bodova

Fudbaleri Čelsija i Sautemptona igrali su bez pobednika, 1:1 u derbi meču 29. kola engleske Premijer lige.

Domaći su poveli u 11. minutu pošto je Dijego Košta pogodio mrežu gostiju posle dobre asistencije Branislava Ivanovića. Sautempton je do boda došao u 19. minutu. Nemanja Matić je u svom kaznenom prostoru oborio Manea, a precizan sa 11 metara bio je Dušan Tadić, iako je golman Kurtoa uspeo da zakači loptu nogama.

Čelsi je prvi na tabeli sa 64 boda iz 28 utakmica, dok drugoplasirani Mančester siti ima šest bodova manje i utakmicu više. Sautempton je sedmi sa 50 bodova.Ivanović je odigrao ceo meč za Čelsi, dok je Matić zamenjen u 53. minutu. Oba fudbalera Čelsija su zaradila po žuti karton. Tadić je igrao do 71. minuta za Sautempton kada ga je zamenio Filip Đuričić, koji je do kraja utakmice zaradio žuti karton.Fudbaler Sautemptona Dušan Tadić rekao je da je njegova ekipa zasluženo osvojila bod protiv Čelsija.

"Mislim da smo apsolutno zaslužili ovaj bod, odigrali smo stvarno dobru utakmicu", rekao je Tadić i dodao:

"Volim da preuzimam odgovornost. Nekad pogodim, nekad ne, ali mi samopouzdanje ne jenjava".