BAJERN PROMAŠIO 4 PENALA: Dortmund u finalu Kupa Nemačke!

Neverovatan peh Bavaraca

Prvo su se Lam i Alonso okliznuli i prebacili ceo gol, potom je golman Lagerak odbranio šut Gecea, a Nojer je pogodio prečku

MINHEN - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda prvi su finalisti Kupa Nemačke, pošto su u utorak u polufinalu pobedili Bajern u Minhenu posle boljeg izvođenja penala 2:0 (1:1).

Bavarci su poveli golom bivšeg napadača Borusije Roberta Levandovskog u 30. minutu, isti igrač je početkom drugog poluvremena pogodio prečku i sve se činilo da je Bajern u finalu.

Sve je tako izgledalo do 15. minuta pre kraja regularnog toka, ali je Pjer Emerik Abumejan izjednačio rezultat posle odlične asistencije Henrika Mktarijana.

Tim Jirgena Klopa se posle toga totalno oslobodio, a golman Manuer Nojer je u finišu sa dve fenomenalne intervencije spasio svoj tim poraza u 90. minuta.

U produžecima Bajern je zaigrao mnogo bolje, imao inicijativu, ali je Bastijan Švajnštajger promašio dve odlične prilike i pobednik je morao da bude rešen posle penala.

Fudbaleri Bajerna promašili su sva četiri jedanaesterca, prvo su se Lam i Alonso okliznuli i prebacili ceo gol, potom je golman Lagerak odbranio šut Gecea, a Nojer je pogodio prečku.

Sigurni sa "bele tačke" za Borusiju bili su Kel i Gindogan i odveli svoj tim u finale, gde će sačekati pobednik duela Arminija Bilefeld - Volfsburg.

Srpski fudbaler Neven Subotić je ceo meč presedio na klupi "milionera", dok Miloša Jojića nije bilo u protokolu.