Liverpul u finalu FA kupa

Trijumf

Pobedu doneo Endi Kerol zatresavši mrežu golmana Evertona Tima Hauarda

LONDON - Fudbaleri Liverpula igraće u finalu engleskog FA kupa, pošto su danas u polufinalu na Vembliju savladali gradskog rivala Everton sa 2:1.

Ekipa Kenija Dalgliša tako će imati priliku da se domogne drugog trofeja ove sezone, pošto je već osvojila Liga kup.Liverpulov protivnik u finalu biće pobednik iz sutrašnjeg duela londonskih rivala, Čelsija i Totenhema.

Everton je u prvom poluvremenu današnje utakmice bio bolji rival, a do vodećeg gola došao je u 24. minutu preko Nikice Jelavića koji je iskoristio komičnu intervenciju i paniku protivničke odbrane.

Vreme za radost "crvenog" dela Liverpula došlo je u 62. minutu, kada je grešku Evertonove odbrane iskoristio Luis Suarez i doneo izjednačenje.

Kao i mnogo puta u svojoj istoriji, Liverpul je i danas do trijumfa došao u dramatičnoj završnici.

Stiven Džerard je u 87. minutu izveo slobodan udarac nakon kojeg se odlično snašao dugo osporavani špic Endi Kerol i zatresao mrežu Tima Hauarda.

Utakmica je počela minutom ćutanja zbog 23. godišnjice pogibije navijača Liverpula na stadionu Hilsboro u Šefildu.