(VIDEO) CRNO-BELI OSVOJILI 26. TITULU: Partizan pobedio u Kruševcu i vratio se na šampionski tron

Parni valjak na plus 11

Partizan savladao Napredak 2:0 golovima Branka Ilića i Andrije Živkovića, pa je slavlje crno-belih moglo da počne, na istom mestu gde i 2008. godine

Fudbaleri Partizana pobedili su Napredak u Kruševcu 2:0 u utakmici 28. kola srpske Superlige i "overili" 26. titulu u klupskoj istoriji, a sedmoj u poslednjih osam sezona.

Crno-beli bi se vratili na šampionski tron posle godinu dana pauze, čak i da su izgubili, jer je Crvena zvezda istovremeno poražena od kragujevačkog Radničkog (1:2), pa je razlika između "večitih rivala" na vrhu tabele čak 11 bodova, dva kola pre kraja.

Golove za tim Zorana Milinkovića postigli su Branko Ilić u 62. minutu i Andrija Živković u 82.

Kada je sudija Dejan Santrač označio kraj utakmice slavlje crno-belih je moglo da počne. Grobari su napravili bakljadu, igrači su trijumfalno digli ruke...

Sve je isto kao i 2008. godine kada je Partizan, takođe pod Bagdalom, obezbedio titulu, prvu od šest uzastopnih.

Kao i pre sedam godina, i sada su crno-beli imali vreliku podršku sa tribina.

"Čestitke i veliko hvala igračima, navijačima i svima u klubu", kratko je prokomentarisao šef struke Partizana Zoran Milinković za TV Arenu sport posle prvog trofeja u karijeri.

Podsetimo, Milinković je priveo kraju sezonu na klupi crno-belih nasledivši Marka Nikolića.

NAPREDAK: Janković, Gobeljić, Urošević, Frimpong, Paunović, Stanojević (od 72. Bajić), Vučetić, Ndiaje (od 84. Vulić), Lemajić, Dimitrov (od 72. Maldevac), Trujić. Trener: Slavko Matić.

PARTIZAN: Živko Živković, Bandalovski, Volkov, Ćirković, Branko Ilić, Drinčić, Babović (od 81. Marković), Brašanac, Andrija Živković, Šaponjić (od 57. Kojić), Saša Ilić (od 68. Ninković). Trener: Zoran Milinković.

82. minut - 0:2 - Strelac Andrija Živković! Sevnula je kontra Partizana, Nemanja Kojić je nesebično proigrao Živkovića, kome nije bilo teško da matira golmana Jankovića.

82. minut - Žandarmerija se raspoređuje iza gola Napretka kako bi srečila uletanje navijača na teren.

81. minut - Poslednja izmena u Partizanu. Izašao je Babović i kapitensku traku dao Saši Markoviću koji ga je zamenio.

79. minut - I Bajić je pucao iz daljine, za malo neprecizno.

77. minut - Ponovo je Trujić bio blizu pogotka. Za razliku od 17. minuta kada je bio u odličnoj poziciji, sada se izborio za prostor za šut, tukao sa 18, 19 metara, ali je pogodio stativu.

68. minut - izlazi Saša Ilić, traku je stavio na ruku Babovića, u igru ulazi Nikola Ninkovića. Ilić je dobio ovacije.

62. minut - 0:1 - Strelac Branko Ilić! Prekid je sa više od 30 metara izveo Drinčić, slovenački reprezentativac je ispratio let lopte i sa šest metara je glavom sproveo u mrežu.

57. minut - Prva izmena na utakmici, i to u Partizanu, Nemanja Kojić zamenio je Ivana Šaponjića.

53. minut - Sada je 6:0 u kornerima za Partizan, ali crno-beli nijednom nisu zapretili posle udarca iz ugla.

51. minut - Ukazuje se lekarska pomoć Frimpongu, koga je "pokupio" beskompromisni saigrač Gobeljić.

48. minut - dinamičnije se igra u uvodu drugog poluvremena. Partizan je izveo treći korner (domaćin još nijedan), posle koga doduše nije bilo ništa pred golom Napretka, a na drugoj strani udarac je oprobao Dimitrov, ali neprecizno.

46. minut - Napredak je zapretio odmah na početku drugog poluvremena, ali je intervenisao Bandalovski i otklonio opasnost pred golom Partizana.

19:13 - Janković je istrčao na teren. Utakmica je nastavljena.

19:12 - Akteri su spremni za nastavak meča, ali sudija Santrač ne daje znak da igra počne. Razlog je to što se golmanu Napretka Slobodanu Jankoviću ukazuje pomoć u svlačionici.

kraj prvog poluvremena - kao da su oba rivala zadovoljna remijem, bar tako su igrali i Napredak i Partizan, bez mnogo rizika. Jedinu šansu, i to iz kategorije stoprocentnih, imao je domaći igrač Trujić.

45. minut - Utakmica je nastavljena, a prvo poluvreme produženo je dva minuta.

43. minut - Santrač je ponovo prekinuo meč, uzeo loptu u ruke i opet otišao do delegata Dragana Denčića iz Pirota:"Ovaj čovek ne može da radi", rekao je Santrač Denčiću pokazujući na sudiju koji stoji pored Partizanovog gola, iznad koga su smešteni gostujući navijači.

42. minut - Crno-beli su tražili penal. Bandalovski je posle duplog pasa sa Babovićem i duela sa protivničkim igračem pao u kaznenom protsoru domaćina, ali Santrač je pokazao da se igra nastavi.

41. minut - Uprkos vestima sa stadiona "Rajko Mitić", Grobari traže: "Hoćemo pobedu".

40. minut - Saznavši da je Crvena zvezda primila gol protiv kragujevačkog Radničkog i da je u Beogradu trenutno 0:1, navijači crno-belih su zapevali još jače. Ukoliko crveno-beli ne savladaju Kragujevčane, bez obzira na rezultat u Kruševcu, Partizan je šampion.

35. minut - Ndiaje je sa sedam, osam metara probao glavom posle prekida i centaršuta sa desne strane, ali nije dobro zahvatio loptu.

33. minut - Domaćin je očigledno zadovoljan trenutnom rezultatom, Partizan nema nameru da srlja, jer mu i bod odgovara, pa utakmica ima miran ritam.

23. minut - Opet prekid. Ovaj put zbog baklje na terenu. Sa terena ju je izbacio fudbaler Partizana Andrija Živković.

22. minut - Navijač Partizana je sišao sa tribine, pa iako nije pokazao nameru da uđe na teren, sudija Santrač je na kratko prekinuo meč, kako bi to prijavio delegatu.

16. minut - Velika prilika za Napredak! Nikola Trujić je sa pet, šest metara šutirao preko gola, posle idealnog centaršuta Gobeljića sa desne strane. Lopta je "pobegla" Bandalovskom, golman Živković je bio gotovo savladan, ali najbolji igrač Kruševljana nije bio precizan.

14. minut - Fudbaleri Partizana nekoliko puta šutirali su iz daljine, ali nijednom u okvir gola.

12. minut - Prvi žuti karotn na utakmici dobio je Brašanac, koji je faulom nad Dimitrovim zaustavio kontru domaćina.

10. minut - Na terenu se vodi ravnopravna borba, za sada bez prilika za gol.

5. minut - Grobari ne prestaju da pevaju, očigledno su dobro raspoloženi, očekujući da će njihovi ljubimci danas "overiti" titulu. Smešteni su i na istočnoj i na zapadnoj tribini, pa zajedničkim snagama prave sjajnu atmosferu.

1. minut - Utakmica je konačno počela.

18:04 - Navijači Partizana skandiraju pogrdne poruke za direktora Zvezde Zvezdana Terzića.

18:03 - Saša Ilić i Vladimir Volkov zamolili su navijače da siđu kako bi meč počeo.

18:01 - Sudija Santrač neće da označi početak meča dok Grobari ne siđu sa ograde, na kojoj sedi mnogo njih.

17:58 - Navijači Partizana su jasni: "Hoćemo pobedu", zaorilo se pod Bagdalom.

17:57 - Na tribinama stadiona Mladosti ima oko 8.000 gledalaca.