(VIDEO) NAJAVA BOLJE SEZONE: Marković golom otvorio pripreme Liverpula, a trener ga nahvalio

Načeo Tajlanđane

"Crveni" su u prvom pripremnom meču savladali ol-star tim Tajdlanda ubedljivim rezultatom 4:0

Fudbaleri Liverpula su u sklopu priprema za novu sezonu, koje sprovode na Dalekom istoku, odigrali su prvu prijateljsku utakmicu, i to sa ol-star timom Tajlanda.

Meč odigran danas u Bankoku prema očekivanjima dobili su "crveni". Tim Brendana Rodžersa pobedio je ubedljivim rezultatom 4:0 (2:0). Domaćina je "načeo" srpski reprezentativac Lazar Marković golom već u trećem minutu. U svom stilu je protutnjao pored domaćeg defanzivca i rutinski zatresao mrežu. Možda je mladi napadač tako najavio uspešniju drugu sezonu u dresu Liverpula...

Trener Brendan Rodžers je nahvalio srpskog reprezentativca.

"Bio je odličan. Njegovo kretanje je bilo odlično, a posebno me raduje njegova upornost. Pored gola imao je još nekoliko šansi, koje je propustio iako je bilo očigledno da je želeo da zatrese mrežu. Ali nije posustao, nastavio je u istom ritmu. Izuzetno sam zadovoljan Markovićevom igrom", rekao je Rodžers.

Na 2:0 povisio je Sako u 42. minutu, Lalana je bio strelac u 52, a konačan rezultat postavio je Oriđi u 88.

Istakao se i novi kapiten Liverpula. Sa trakom oko ruke, koju je nasledio od Stivena Džerarda, Džordan Henderson je sjajno asistirao Lalani kod trećeg gola "crvenih".