(FOTO, VIDEO) VALJAK KRENUO U ODBRANU TITULE: Partizan deklasirao Metalac na startu Superlige

Goleada u Humskoj

Crno-beli dali tri gola između 16. i 31. minuta, strelci su bili Živković, Abubakar i Božinov, a tačku na meč stavio Ilić u 91.
1 / 4 Foto: Partizan.rs

Fudbaleri Partizana kao domaćini su pobedili Metalac u utakmici prvog kola Superlige 4:0 (3:0).

Strelci za crno-bele bili su Andrija Živković u 16. minutu, Oumaru Abubakar u 21, Valeri Božinov u 31. i Saše Ilića u 91.

Tako je Partizan i deseti put otkako se igra srpska Superliga startovao pobedom.

Aktuelni šampion je u odbrnu titule krenuo odličnom igrom, naročito u prvom poluvremenu. U rasponu od 15 minuta deklasirao je goste iz Gornjeg Milanovca, a sve golove postigao je posle lepo izgrađenih akcija. Zlatni "orlić" Živković načeo je povratnika u Superligu posle tri godine, a onda su "prvence" u dresu Partizana postigla pojačanja, Kamerunac Abubakar i Bugarin Božinov, koji je prethodno zabeležio i dve asistencije.

Parni valjak je u nastavku malo usporio, što je i logično s obzirom na visoku temperaturu, ali i činjenicu da već u utorak igraju revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa gruzijskim prvakom Dilom Gori. Ipak, Saša Ilić, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu u 91. minutu je lepim golom postavio konačan rezultat.

Oko 3.000 gledalaca je uživalo u predstavi izabranika Zorana Milinkovića, koji su napravili lepu uvertiru pred odlazak u Gruziju gde će "braniti" prednost stečenu u prvoj utakmici golom Stefana Babovića (1:0).

U Humskoj su danas saznali da će, ukoliko eliminišu Dilu Gori, u trećoj rundi igrati sa boljim iz duela Steaua - Trenčin (Rumuni kao gosti dobili prvi meč 2:0).

Metalac je povratak u Superligu obezbedio kroz baraž kao trećeplasirani u Prvoj ligi. Ekipa iz Gornjeg Milanovca je kao domaćin savladala Napredak 3:1, a u revanšu u Kruševcu bilo je 1:1.

Partizanu i Metalcu je ovo bio deveti međusovni duel, crno-beli su pobedili i osmi put, a nerešeno je bilo u prvenstvenom duelu u maju 2011.

"Odigrali smo prvo poluvreme u visokom ritmu. Dali smo golove na vreme, nizali šanse... U drugom poluvremenu nam je možda nedostajalo svežene, ali izmene su bile dobre, dizali smo ritam i na kraju smo došli do ubedljive i zaslužene pobede", rekao je Milinković za TV Arena sport i dodao:

"Meni posle ovakvog meča ostaje samo da čestitam igračima, a da se zahvalim našim navijačima na podršci".

Trener Metalca Nenad Vanić je ocenio:

"Očigledno da smo naljutili Partizan na početku kada smo imali šut ili dva prema njihovom golu. Onda, normalno, individualni kvalitet Živkovića omogućio mu je da se prošeta kroz našu odbranu i da uradi ono što smo se dogovorili da ne smemo da dopustimo. Presudio je njegov individualni kvalitet. Posle toga, normalno, splet nekih drugih okolnosti doveo je do toga da primimo još dva gola i onda je bilo vrlo teško, kada se poluvreme završi sa 3:0 za rivala, vratiti se. Mi smo se tada dogovorili da pokušamo da više ne primimo ni jedan gol, da, ako se ukaže prilika, probamo da smanjimo zaostatak, kako bismo izvukli iz ove utakmice, ali to se nije ostvarilo. Odigrali jesmo bolje, imali nekoliko prilika, da bi nam se na kraju desio pad koncentracije, što nije smelo da se desi. A igrač kvaliteta Saše Ilića ne prašta takve situacije. Mi smo iz sličnih i takvih situacija - promašivali. Zaslužili smo da damo taj jedan gol, ali mi na kraju ostaje samo da čestitam Partizanu na sasvim zasluženoj pobedi i želim im da prođu u sledeće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope", rekao je Vanić napravivši lapsus, jer crno-beli igraju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Trener Partizana Zoran Milinković napravio je jednu izmenu u timu u odnosu na meč sa Gruzijcima. Umesto Nikole Ninkovića, koji odrađuje kaznu zbog crvenog kartona iz poslednjeg kola prošle sezone, utakmicu počinje Andrija Živković. U kombinaciji za sastav nije bio ni povređeni Fabrisio.

PARTIZAN: Živković Živko, Vulićević, Petrović, Balažic, Ćirković, Jevtović, Brašanac, Babović (od 79. Lukić), Abubakar (od 63. Ilić), Božinov, Živković Andrija (od 71. Trujić).

Trener Metalca Nenad Vanić nije imao kadrovskih problema.

METALAC: Belić, Nikodijević, Rnić, Sedlar, Otašević, Bukorac, Mladenović, Dimitrijević, Panić (od 65. Ivanović), Merdović (od 56. Brkić), Đenić (od 76. Milovanović).

91. minut - Saša Ilić za konačnih 4:0!

76. minut - Poslednja izmena u Metalcu: Milovanović je ušao umesto Đenića.

71. minut - Veliki aplauz i za Andriju Živkovića, koji je mesto ustupio Trujiću.

65. minut - Đenić je opasno šutirao sa 20-ak metara, Živković se bacio, a lopta je otišla malo pred gola.

65. minut - Durga izmena u Metalcu, umesto Panića ušao je Ivanović.

64. minut - Sjajno je Vulićević prošao po desnom krilu i uposlio Babovića, koji je iz povoljne pozicije šutirao za malo pored gola.

63. minut - Ušao je Ilić, zamenio je Abubakara, obojica su dobila aplauze. Babović je, kao i na meču sa Dilom Gori, Iliću predao kapitenski traku.

61. minut - "Požuteo" je Panić posle starta nad Babovićem.

61. minut - Aplauz! Navijači su videli da je Saša Ilić završio zagrevanje i da je krenuo ka klupi, što znači da će uskoro u igru.

59. minut - Prva prilika za goste. Otašević je skočio posle kornera i glavom poslao loptu ka golu, ali golman Živković je bio na mestu.

56. minut - Prva izmena u Metalcu, ušao je Brkić umesto Merdovića.

51. minut - Žuti karton za Jevtovića.

48. minut - Šut sa više od 20 metara isprobao je Jevtović, ali je dobio samo konrer.

21:02 - Počelo je drugo poluvreme.

20:58 - Navijači Partizana uživaju. Na Jugu stoji transparent na kome piše: "Ajde sad svako od nas, srce, ruke, deri glas". Na tribinama ima oko 3.000 gledalaca.

Kraj prvog poluvremena - 3:0 - Rezultat sve govori, Partizan je bio dobar i efikasan. Golove je postizao posle lepih akcija. Sva trojica napadača upisala su se u strelce. Njegovi navijači mogu da budu u potpunosti zadovoljni. Metalac nema rešenja za dobre kombinacije ofanzivnog reda šampiona.

46. minut - Partizanu je poništen gol zbog ofsajda. Brašanac je proigrao Živkovića, koji je zatresao mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije.

44. minut - Umalo Vulićević nije povisio na 4:0. Ponovo je gostima pobegao Abubakar, Vulićević je naleteo na odbijenu loptu, međutim, njegov udaraca na gol-liniji zaustavio je Nikodijević.

42. minut - Prvi žuti karton na utakmic - dobio ga je igrač Metalca Miloš Rnić zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem.

31. minut - 3:0 za Partizan! Strelac Božinov. Posle Abubakara i Božinov je postigao prvenac u crno-belom. Prethodno je Bugarin zabeležio dve asistencije. Njemu je asistirao Brašanac, glavom mu je spustio loptu, a iskusni centarfor ju je primio i naciljao gol.

30. minut - Mogao je Abubakar ponovo da se upiše u strelce, pobegao je gostujućoj odbrani, ali je na vreme izašao golman Belić i osujetio ga.

21. minut - 2:0! Prvenac Oumarua Abubakara. Ponovo je asistent Božinov. Bugarin je "gurnuo" loptu kroz odbranu Metalca, na nju su išli Živković i Abubakar, Kamerunac je bio brži i "kroz" golmana Belića zatresao mrežu.

17. minut - Još jedna dobra akcija crno-belih u kojoj su učestvovali Abubakar, Brašanac i Babović, koji je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

16. minut - 1:0! Strelac Andrija Živković. To je prvi gol u novoj sezoni Superlige. Bila je to lepa akcija crno-belih, Babović je proigrao Božinova, Bugarin je odmah uposlio Živkovića, a član zlatne generacije "orlića" oslobodio se čuvara sa 15, 16 metara levicom smestio loptu u mrežu.

10. minut - Babović je šutirao iz daljine, neprecizno.

9. minut - Partizan od starta stiska rivala, ali za sada još nema prilika.

1. minut - Prvi su zapretili gosti. Šutirao je Bukorac, a domaći golman Živković zaustavio njegov udarac.

19:59 - Akteri utakmice izlaze na teren.

19:57 - Meč sudi Milan Ilić iz Ćuprije.

19:55 - Utakmica u Humskoj počeće po temperaturi od 34 stepeni Celzijusa.