(FOTO, VIDEO) JUNAČKI REMI: Partizan dao gol i ostao neporažen protiv Steaue u Bukureštu

PRVI MEČ 3. KOLA KVALIFIKACIJA ZA LŠ

Izabranici Zorana Milinkovića poveli u 62. minutu preko Miroslava Vulićevića, a konačan rezultat postavio Varela u 81.
1 / 5 Foto: Gsp.ro

Fudbaleri Steaue i Partizana odigrali su 1:1 (0:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na Nacionalnom stadionu u Bukureštu.

Crno-beli su poveli preko Miroslava Vulićevića u 62. minutu, a izjednačio je kapiten domaćina Varela u 82. minutu.Igralo se bez prisustva publike, jer je UEFA kaznila Steauu zbog rasističkih parola njenih navijača na prošlosezonskoj utakmici sa Dinamom iz Kijeva.Revanš će se igrati sledeće srede, 5. avgusta u Beogradu.

Da je uoči meča neko ponudio fudbalerima Partizana remi sa datim golom, verovatno bi svi to potpisali. Ali, posle utakmice, crno-beli nisu delovali srećni. Srpski šampion je imao više šansi, a ona koju je Darko Brašanac propustio u 90. minutu za 1:2, spada u kategoriju stoprocentnih.

Domaćin je imao loptu više u posedu, ali je prvu priliku stvorio u 81. minutu - i dao je gol. A umalo nije kaznio promašaj Brašanca, jer je Steaua u 91. minutu mogla do trijumfa. To joj je bila druga šansa.

Partizan je posle četiri ovosezonske pobede, uz gol-razliku 13:0, konačno naišao na sebi ravnog rivala. A i protiv nekadašnjeg šampiona Evrope i trostrukog uzastopnog šampiona Rumunije ponovo je igrao dobro. Crno-beli su delovali sigurno, a praktično jedinu veliku grešku napravili su u tom 81. minutu kada su i primili gol.

Steaua je važila za favorita uoči dvomeča. Međutim, posle 1:1 u Bukureštu i prikazane igre, ali i sa saznanjem da Rumune čeka huk sa tribina stadiona u Humskoj, može se reći da su sada uloge zamenjene.

STEAUA: Kožokaru - Alsenat, Pap, Varela, Toška - Sali, Breveld (od 75. Tahar) - Ad. Popa (od 65. Tudorije), Hamrun (od 90+2. Mihalčea), Kipčiu - Tade. Trener: Mirel Radoi.

PARTIZAN: Živko Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović - Babović (od 83. Ilić), Jevtović, Brašanac - Andrija Živković, Božinov (od 19. Šaponjić), Abubakar (od 70. Ninković). Trener: Zoran Milinković.

kraj 1:1

90+1. minut - Odmah šansa na drugoj strani, ali je pokušaj Hamruna odbranio Živković.

90. minut - KAKVU ŠANSU JE PROPUSTIO BRAŠANAC! Sa šest metara je prebacio gol posle fantastičnog centaršuta Živkovića.

83. minut - Saša Ilić je zamenio Stefana Babovića. Kapiten Partizana zabeležio je 100. nastup u evro kupovima u crno-belom dresu. Ovo je bila poslednja izmena kod gostiju.

81. minut - 1:1 - izjednačio je kapiten Varela. Hamrun je izveo "skraćeni korner" sa leve strane, a Varela je ostao sam na četiri metra, pa mu nije bilo teško da loptu glavom pošalje u mrežu.

80. minut - Lopta je prošla kroz odbranu Partizana, ali je Živko Živković do nje stigao pre domaćih napadača.

77. minut - Od sudije Bloma opomenut je i Petrović.

75. minut - Druga izmena kod domaćina, Tamah umesto Brevelda.

73. minut - Breveld je dobio žuti karton zbog starta na Petrovićem.

70. minut - Ninković je u igri, izašao je Abubakar.

A evo šta Đorđević misli o Vulićeviću.

Golu Partizana obradovao i bivši kapiten Nenad Đorđević.

65. minut - Ušao je napadač Tudorije umesto Pope.

64. minut - U beležnici sudije našao se i kapiten domaćin Varela, koji je zaustavio Abubakara u prodoru.

62. minut - 0:1 - strelac Vulićević! Živković je fantastično, "bez gledanja" uposlio Vulićevića, koji je po desnoj strani ušao u kazneni prostor domaćina i neometan precizno gađao suprotni ugao gola.

59. minut .- Prvi opasniji napad crno-belih u drugom poluvremenu. Vulićević je centrirao, ali Brašanc nije dobro šutirao.

58. minut - Prvi "požuteli" igrač Partizana je Fabrisio, zbog faula nad Tadeom.

52. minut - Opasan šut Hamruna, ali je Živković odlično intervenisao, pa je domaćin dobio samo prvi korner.

47. minut - Popa je napravio dar-mar u kaznenom prostoru Partizana i kada se našao u dobroj poziciji šutirao je loše.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena. Može se reći da je vođena ravnopravna borba. U prvih 25 minuta ekipe su pokazale više želje da ugroze gol rivala nego u nastavku. Uprkos opredeljenjima oba trenera da se igra napadački, veliki ulog je uticao da ni jedni ni drugi ne srljaju.

40. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Popa zbog prekršaja nad Abubakarom.

39. minut - Već neko vreme se igra mirnije. Igrači Steaue imaju veći posed lopte.

25. minut - Velika šansa za Partizan. Jevtović je šutirao glavom posle kornera, ali mladi golman domaćina je opet odlično reagovao.

24. minut - Strašan udarac Andrije Živkovića sa 25 metara, ali je Kožokaru dobro intervenisao.

19. minut - Umesto Božinova na teren je istrčao Ivan Šaponjić. Dakle, Milinković ne odustaje od ofanzivne filozofije, jer je napadača zamenio napadačem.

17. minut - Božinov je završio utakmicu. Požalio se na povredu i napustio teren. Držao se za zadnju ložu desne noge.

14. minut - Igra se brzo. Obe ekipe pokazuju nameru da ugroze protivnički gol. Na jednoj strani izblokiran je šut Babovića, a na drugoj je pokušao Kipčiu, ali je to učinio loše.

12. minut - Opasno je bilo pred golom Partizana, jer se Balažic okliznuo, ali lopta je bila prebrza da bi je stigao napadač Steaue.

10. minut - Prilika za Partizan. Abubakar je prošao po desnom krilu i ubacio u sredinu, na loptu su startovali Božinov i Pap, pa se ona odbila do golmana Kožokarua.

9. minut - Sablasno je na Nacionalnom stadionu u Bukureštu na kome su, osim aktera meča, oko 200 predstavnika klubova i novinara.

7. minut - Prvi šut igrača Steaue. Tukao je Breveld, a Živko Živković nije imao problema da ukroti loptu.

1. minut - Utakmica je počela. Temperatura je sada 30 stepeni Celzijusa.

19:51 - Zagrevanje Partizanovih golmana.

19:37 - Điđi Bekali je na stadion došao sat i po pre početka meča. Poznavaoci prilika u Steaui kažu da ne pamte da se to ikada pre desilo.

19:28 - Vrelo! U Bukureštu je trenutno 33 stepena Celzijusa.

19:25 - Poznat je sastav Steaue.

Campionii Romaniei o vor intalni, in aceasta seara, pe Partizan Belgrad, intr-o partida extrem de importanta, contand...

Posted by FC Steaua Bucuresti on Wednesday, July 29, 2015

19:07- Fudbaleri Partizana stigli su na "Nacionalnu arenu".

18:54 - Na čelu holandske četvorke koja će deliti pravdu nalazi se Berni Rejmon Blom, poznatiji kao Kevin Blom, 41-godišnji arbitar koji je u kvalifikacijama za EURO 2012. bacio ljagu na svoje ime, na utakmici Škotska - Češka. Holanđanin je naseo na nesportski potez Jana Režeka koji je simulirao u kaznenom prostoru dosudivši penal koji su Česi pretvorili u gol. Na drugoj strani je očigledan prekršaj nad Kristoferom Berom okarakterisao kao simuliranje u šesnaestercu kaznivši igrača žutim kartonom. Škoti su posle Blomovih grešaka ostali bez šansi da se plasiraju na Evropsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj, a Holanđanin je u svoj "CV" uneo nešto što će ga pratiti do kraja karijere.

Kevin Blom, Foto: uefa.com

18:47 - Steaua večeras igra u komplet crvenoj opremi, dok će igrači Partizana nositi crno-bele.

Ziua meciului cu Partizan Belgrad a început cu sedinta de organizare condusa de catre delegatul UEFA. Le reamintim...

18:45 - I Valerija Božinova je pogodila izjava Bekalija, pa je Bugarin rekao: "Steaua je slaba, neće proći dalje". Reči Božinova digle su prašinu u rumunskoj fudbalskoj javnosti, pa je napadaču Partizana pripalo značajno mesto u današnim štampanim izdanjima.

18:41 - Kapiten crno-belih je u svom stilu, džentlmenski odgovorio Bekaliju:"Bekali može da priča šta želi, ali na kraju će se sve videti na terenu".

18:38 - Kontroverzni vlasnik Steaue Điđi Bekali unapred je otpisao Partizan:"Ovo je najbolji tim od 1989. godine. Vi ste svedoci ovoga što sam rekao. Mislim da je (trener) Mirel Radoji napravio snažnu ekipu. Ne samo jaku da pobedi Partizan, nego i da igra u Ligi šampiona na proleće. Videćemo da li sam u pravu. Ako vidite jaku Steauu protiv Partizana, ja ču napraviti još jaču".

18:33 - Novak Martinović, doskorašnji igrač Crvene zvezde, igrao je za Steauu od 2010. do 2012. Zato je bio zanimljiv rumunskim medijima pred duel njihovog šampiona sa Partizanom."Poznajem trenera Milinkovića, sarađivali su u BSK-u iz Borče. Zna da postavi igru na rezultat. Partizan ima dobre mlade igrače, neki od njih su postali svetski prvaci za uzrast do 20 godina, ali im nedostaje iskustvo. Partizan je dobro krenuo ove sezone, ali treba znati da nije imao rivala koji je po kvalitetu ni 'pola' Steaue. S druge strane, normalno je da Steaua oscilira, jer je trener nov, a ima i dosta novih igrača", ocenio je Martinović.

18:25 - I Andrija Živković je bio optimista pred polazak za Bukurešt:"Očekujem pobedu i u prvoj i u drugoj utakmici i prolaz dalje".

18:23 - Trener Partizana Zoran Milinković je uoči današnjeg meča rekao:"Steaua na rumunskom znači zvezda, kao i ime vašeg najvećeg protivnika u Beogradu. To nas uvek motiviše".

18:20 - Steaua ne može da se pohvali dobrim početkom sezone na domaćoj sceni. Od Targu Mureša je izgubila u Superkupu Rumunije (0:1), a u prvenstvu je osvojila samo četiri boda u tri kola. Kao domaćin je sa Petrolulom igrala bez golova, zatim je u gostima pobedila Panduri 3:0, a minulog vikenda je kod kuće osvojila samo bod protiv Kluža (1:1), doduše, igrala je bukvalno sa "B" timom.

18:17 - Crno-beli su odlično otvorili sezonu. U sve četiri utakmice zabeležili su pobede, i to bez primljenog gola. Osim dve protiv Dile Gori, u prvenstvu su savladali Metalac 4:0 i Jagodinu 6:0.

18:10 - Steaua je, ispostavilo se, imala teži posao na startu u kvalifikacijama. Iako je prvi meč u Slovačkoj dobila 2:0, u revanšu je kao domaćin do poslednjeg trenutka strepela za prolaz. Trenčin je pobedio 3:2.

18:00 - Partizan je do trećeg kola kvalifikacija stigao sa dve pobede nad Dilom Gori. U Beogradu je pobedio 1:0 golom Stefana Babovića, a u revanšu u Gruziji 2:0 pogocima Darka Brašanca i Oumarua Abubakara.