(KURIR TV) PORAZ NADE: Partizan sa igračem manje izgubio od BATE-a, Živković promašio nemoguće

Odluka u sredu u Beogradu

Crno-beli celo drugo poluvreme igrali bez isključenog Jevtovića, pa su kapitulirali u 75. minutu
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbaleri Partizana poraženi su od BATE Borisova u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona u Belorusiji - 0:1.

Gol odluke postigao je Gordejčuk u 75. minutu posle kornera sa leve strane. Ostao je sam kao duh na ivici peterca, pa mu nije bilo teško da pogodi cilj.

Crno-beli su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje, jer je u poslednjim trenucima prvog dela Jevtović dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

Ipak, mogao je srpski prvak do boljeg rezultata jer je Andrija Živković u 13. i 70. minutu promašio nemoguće. Oba puta ga je sjajno uposlio Oumaru, oba puta je zlatni "orlić" bio sam pred golmanom Černikom, koji je iz oba duela izašao kao pobednik.

Odluka o učesniku Lige šampiona i dobitniku 14 miliona evra od UEFA znaće se sledeće srede (26. avgusta) za kada je zakazan revanš u Beogradu.

SASTAVI

Trener Partizana Zoran Milinković nije imao kadrovskih problema, pa se opredelio za standardni sastav. Trener BATE Borisova Aleksandar Jermakovič nije mogao da računa na povređenog Crnogorca Nemanju Nikolića.

BATE BORISOV: Černik - Žavnerčik, Poljakov, Milunović, Mladenović - Aleksijevič, Jablonski (od 71. Signjevič), Hleb (od 86. Baga) - Gordejčuk, Rodionov, M. Volodko (od 64. Stasevič).

PARTIZAN: Živko Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović - Jevtović, Brašanac, Babović - Andrija Živković (od 89. Ilić), Božinov (od 54. Trujić), Oumaru.

Utakmicu je sudio Škot Kreg Tompson.

KRAJ - 1:0

89. minut - Druga izmena u Partizanu, Saša Ilić je zamenio Andriju Živkovića.

86. minut - BATE je izveo dva kornera, oba puta je bilo opasno i oba puta je Živković odbranio.

86. minut - Hleb je izašao. U igri je Baga. To je treća izmena kod domaćina, dok je u Partizanu izvršena samo jedna.

81. minut - Posed lopte je 69% prema 31% u korist BATE Borisova.

80. minut - Šut iz daljine oprobao je i Sinjevič, pravo u Živkovića.

75. minut - 1:0! Strelac Gordejčuk. Ostao je sam na pet metara od gola Partizana posle kornera sa desne strane i nije mu bilo teško da udarcem glavom zatrese mrežu.

71. minut - Druga izmena u ekipi iz Borisova, Signjevič je zamenio Jablonskog.

70. minut - VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Kao preslikana iz 13. minuta. Oumaru je proigrao Živkovića, koji je izmešao dvojicu domaćih defanzivaca i kada se našao oči u oči sa golmanom Černikom, koji se opet dobro postavio, pucao je direktno u njega.

69. minut - Najopasniji igrač domaćeg tima Rodionov opet je šutirao sa 18 metara, neprecizno.

66. minut - Stasevič je odlično centrirao na drugu stativu gde je bio Gordejčuk, koji je uhvatio volej, ali je neprecizno šutirao.

64. minut - Prva izmena i kod domaćina: Stasevič umesto Volodka.

60. minut - BATE sa igračem više ima veći posed lopte, ali za sada domaćin ne preti ozbiljno Partizanovom golu.

54. minut - Prva izmena u Partizanu. Trener Milinković je izveo Božinova, a u igru uveo Trujića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena nije bilo.

Kraj prvog poluvremena: Vodila se ravnopravna borba, oba rivala su imala po jednu veliku priliku, a golman Partizana Živković je još dva puta morao da interveniše posle udaraca domaćih igrača iz daljine. Ipak, ključni detalj zbio se u poslednjim trenucima kada je Jevtović dobio crveni karton.

45+1. minut - Crveni karton za Jevtovića! Neiskustvo je učinilo svoje. Vezista Partizana dobio je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Rodionovim, na sredini terena.

44. minut - Prvi "požuteli" kod domaćina je Gordejčuk, zbog prekršaja nad Brašancem.

37. minut - Pucao je Aleksijevič sa više od 20 metara, šut je bio snažan, ali je Živković ponovo odlično intervenisao.

35. minut - Živković je tukao sa 17 metara, preko gola.

31. minut - Živković je izveo korner sa desne strane, napravila se velika gužva u petercu domaćina, ali opasnosti nije bilo.

25. minut - Posle šansi na obe strane, sada se igra mirnije. Domaćin ima više loptu u posedu.

21. minut - Žuti karton za Jevtovića, zbog faula nad Hlebom.

17. minut - VELIKA ŠANSA ZA BATE! Rodionov je ostao sam između dvojice Partizanovih štopera i neometan glavom šutirao posle centaršuta sa levog krila. Živković je sjajno intervenisao.

16. minut - Navijači Partizana konačno ulaze na tribine.

15. minut - Posle dva minuta pauze, zbog ukazivanja pomoći Živkoviću i Černiku, utakmica je nastavljena.

13. minut - VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Abubakar je povukao kontru i izbacio Živkovića samog pred Černikom. Međutim, Živković je loše primio loptu i domaći golman mu je ušao u šut. Tom prilikom su se sudarili i Živković se povredio.

10. minut - Drugi korner za Partizan, iznudio ga Brašanac. Izveo ga je Babović, Fabrisio je glavom šutirao preko gola. Prvi ozbiljnija pretnja na utakmici.

7. minut - Temperatura se spustila na 14 stepeni Celzijusa.

5. minut - I BATE je izveo prvi korner.

3. minut - Prvi korner za Partizan.

1. minut - Domaćin je već zapretio. Golman Živković je ipak stigao do lopte pre Gordejčuka.

1. minut - Počelo je!

20:43 - Navijači Partizana još nisu ušli na tribine.

20:42 - Kao i u mečevima grupne faze i u plej-ofu za Ligu šampiona intonira se himna tog takmičenja i trese se mušema.

20:41 - Igrači izlaze na teren.

20:38 - Bliži se početak dvomeča koji će dati odgovor na pitanje da li će Partizan treći put ili BATE Borisov peti put igrati u Ligi šampiona.

20:29 - Atmosfera na "Borisov areni" se zagreva.

20:20 - Partizan još nije završio poslove u prelaznom roku. O tome svedoči vest da je blizu angažovanja Marka Devića.

20:10 - Stigli su i Grobari i navijači CSKA.

20:01 - U ekipi BATE Borisova su dvojica srpskih internacionalaca, Filip Mladenović i Nemanja Milunović, kao i jedan crnogorski Nemanja Nikolić, koji večeras verovatno neće igrati zbog povrede. Mladenović i Nikolić su nastupali za Partizanovog večitog rivala Crvenu zvezdu. Zanimljivo je da je Mladenović od crno-belih gubio samo dok je igrao za čačanski Borac, a u crveno-belom dresu je protiv Partizana igrao pet puta i svaki put se radovao!

19:53 - Na zagrevanje su prvi izašli domaći igrači.

19:46 - Partizan će u Borisovu odigrati 100. utakmicu u najjačem klupskom takmičenju (računajući Kup šampiona, Ligu šampiona, kao i kvalifikacione mečeve). Crno-beli su zabeležili 39 pobeda, 22 remija i 38 poraza. Partizan je 1955. godine sa Sportingom iz Lisabona odigrao istorijski prvi meč u Kupu ervopskih šampiona.

19:39 - U Borisovu je prijatnih 19 stepeni Celzijusa.

19:33 - Evo najave utakmice u Borisovu iz ugla navijača Partizana:

19:22 - Od sezone 2008/09 BATE je upisao četiri nastupa u grupnoj fazi Lige šampiona, a najveći uspeh Belorusi su ostvarili u sezonama 2012/13 i 2014/15 kada su na domaćem terenu uspeli da savladaju Bajern i Atletik Bilbao. Evropsko proleće dočekali su 2011. godine kada ih je Pari Sen Žermen eliminisao na startu eliminacione runde takmičenja u Ligi Evrope nakon što su uspeli da prođu grupu u kojoj su još igrali Dinamo Kijev, AZ Alkmar i moldavski Šerif.

19:14 - Podaci sa specijalizovanih sajtova govore da Partizanovih "najboljih 11" trenutno vredi 12.250.000 evra, dok se vrednost prvog tima BATE Borisova "ceni" na 10.100.000 evra. Najvredniji pojedinac u ekipi Partizana je Andrija Živković, čija se vrednost procenjuje na 4.000.000 evra, a najskuplji igrač BATE Borisova je defanzivac Denis Poljakov koji vredi 1.600.000 evra.

19:01 - BATE je u dosadašnjem delu kvalifikacija eliminisao Dandalk iz Republike Irske, pobedivši kod kuće 2:1 i odigravši 0:0 u gostima. Ni sa Videotonom mu nije bilo lako. Meč u Mađarskoj je završen bez pobednika 1:1, dok je u Borisovu BATE slavio 1:0.

18:55 - Evo beloruskih navijačica koje su poranile na stadion:

18:51 - Trener BATE Borisova Aleksandar Jermakovič je rekao:"Znamo dovoljno o Partizanu. Videli smo mnogo njegovih mečeva u prvenstvu. Plus, imamo i srpske fudbalere. I oni su nam pomogli da shvatimo sa kim igramo, govorili su nam o određenim detaljima... U današnjem svetu nije problem naći neophodne informacije. Nije potrebno reći da je naše mišljenje isto kao i posle žreba".

18:42 - Večerašnji meč sudi Škot Kreg Tompson, koga Grobari ne pamte po dobrom. On je sudio Partizanu i prvi meč poslednje runde kvalifikacija za Ligu šampiona 2008, protiv Fenerbahčea u Beogradu. Crno-beli su vodili 2:0, a onda u nadoknadi prvog poluvremena dosudio je kontroverzni penal za Turke. Milovan Sikimić je van šesnaesterca faulirao Brazilca Aleksa, a škotski arbitar je pokazao na belu tačku... Utakmica se na kraju završila 2:2, u Istanbulu je Fenerbahče bio bolji 2:1, pa Partizan nije otišao u grupnu fazu najjačeg klupskog takmičenja.

18:34 - Partizan je napravio dva kiksa u prvenstvu u poslednja tri kola, a BATE Borisov nije pobedio u dve utakmice zaredom u beloruskom šampionatu.Crno-beli su poraženi u Novom Pazaru (2:3) uoči revanša sa Steauom, zatim su savladali Spartak golom Lukića u poslednjim trenucima meča, a onda su izgubili derbi u Novom Sadu (2:3).BATE je kao domaćin poražen u derbiju od Dinamo Minska (0:1), a onda je kao gost osvojio samo bod protiv nejakog Gomela (0:0).

18:22 - Večerašnji meč direktno će prenositi TV Arena sport 3. Evo zašto nema prenosa na RTS-u.

18:12 - Partizan i BATE Borisov će revanš igrati sledeće srede u Beogradu, a ulaznice za taj meč mogu da se kupe već od prekosutra.

18:03 - Beloruski mediji su veliku pažnju posvetili večerašnjem duelu, ali su pobrkali lončiće. Najavljujući dolazak Grobara, pustili su sliku Ivana Bogdanova, jednog od vođa navijača Crvene zvezde.

17:55 - Trener crno-belih Zoran Milinković bio je neprijatno iznenađen dočekom u Belorusiji, ali je izjavio da će gosti iz Borisova, kada sledeće nedelje budu došli u Beograd, carinsku kontrolu proći za pet minuta.

17:47 - Bugarski napadač Valri Božinov je išao čak dotle da je prognozirao tačan rezultat meča u Borisovu. On veruje da će Partizan pobediti ili 2:0 ili 2:1.

17:40 - Svi u crno-belom taboru su optimisti pred dvomeč sa BATE Borisovim. Za početak predsednik Zoran Popović tvrdi da će Partizan u Borisovu odigrati najbolju utakmicu sezone.

17:34 - Podsetimo, crno-beli su na putu do poprišta večerašnje borbe prošli golgotu. Prvo je poletanje aviona iz Beograda kasnilo dva sata, zatim su ih Belorusi na aerodromu u Minsku zadržali skoro dva sata zbog zdravstvenog osiguranja od dva evra, a direktorku Tatjanu Rakas još dodatnih nekoliko sati.

17:29 - Utakmica se igra na "Borisov areni". Reč je o novom objektu, otvorenom 2014. godine. Kapacitet mu je veći od 13.000 mesta, ali će iz bezbednosnih razloga za večerašnji meč biti smanjen na 12.000.

17:24 - Partizan bi u Borisovu trebalo da ima podršku nekoliko stotina Grobara, koji stižu iz Srbije, ali i navijača moskovskog CSKA.

17:20 - Partizan je u drugom kolu kvalifikacija eliminisao Dilu Gori pobedama 1:0 u Beogradu i 2:0 u Gruziji. Zatim je u trećoj rundi izbacio i Steauu, posle 1:1 u Bukureštu, srpski prvak je trijumfovao u Humskoj 4:2. Podsetite se golova sa te utakmice.